Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Németországi albérleteket hol...

Németországi albérleteket hol érdemes keresni? Van egy olyan érzésem hogy ami fent van fb marketplacen mind átverés...

Figyelt kérdés
Mivel a magyarországi albérletünket fb marketplacen találtam, gondoltam ez így megy máshol is,és mivel a költözést fontolgatjuk rákerestem a német albérletekre. Rá is írtam pár hírdetőre, és kivétel nélkül mind azzal kezdi hogy adjak egy email címet mert nem ő a kiadó és ott több infot kapok. Ezután jön az üzenet,elmondják részletesen az árat, lakás címet stb... aztán közlik hogy ők nem tartózkodnak ott és ugy jönnek el megmutatni a lakást ha 1 havi kauciót előre utalok! Ez így működik németbe,vagy már iparág épült erre a csalásra?

2022. ápr. 10. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szinte biztos hogy átverés. Ez nem így működik Németországban. Ne utalj előre, csak ha megnézted a lakást, aláírtad a szerződést és birtokba vetted az ingatlant. Még ha egy jelképes összeget kérne amit nem félsz elbukni… Egy időben használt autóknál ment ez az átverési módszer. Ezek szerint áttértek a bérleti piacra. Valóban nem könnyű jó bérleményt találni megfizethető áron, ezt igyekeznek kihasználni a csalók. Ha nem mutatja meg ingyen, keress másikat!
2022. ápr. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

ImmoScout24

Immonet

Újság

Az első kettőbe beírod, hogy mit keresel hol és mennyiért és értesítést kapsz ha tesznek fel ajánlatot!

Az újságba javarészt idősek hirdetnek ami kapóra jön, mert ha szemfüles vagy és időben jelentkezel nem csúszol le a túl jelentkezés miatt.

U.i.: semmit az ég világon ne utalj/küldj előre mert az BIZTOS csalás!!

Sok sikert!

2022. ápr. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez, amit leírtál, egyértelműen csalás. Eszembe nem jutna marketplace-en lakást keresni. Ha olyan városba akarsz költözni, ahol alapból nehéz lakást találni, akkor érdemes pl. Immoscouton Plus Mitgliedschaft-ra előfizetni.
2022. ápr. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Németül tudsz? Lehetőleg mindig németül érdeklődj. Nem német üzenetekre nem nagyon fognak válaszolni. Ha telefonon hívod őket, nemet telszámról telefonálj. Németországban a 3 havi kaució az elfogafott, erre készülj. És ne lepődj meg, ha munkáltatói papírokat, SCHUFA-T kérnek. Meg német bankszámlakivonatot.
2022. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Átkúrás, magyar, román vagy bolgár tezsvírek szoktak ezzel próbálkozni. Másik fajta a munkaközvetítő tezsvír, szintén megér egy misét.
2022. ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!