Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyedül, ketten, vagy hárman...

Egyedül, ketten, vagy hárman éri meg lakni albérletben ár és komfort szempontjából?

Figyelt kérdés
Melyik a legideálisabb?

2022. ápr. 22. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Konkrét albérlettől és az adott emberektől függ. Bármelyik lehet jobb a többi megoldásnál adott embernek adott szituációban.
2022. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Anyagilag mindenképpen jobb ketten vagy hárman bérelni egy lakást, ha mindenkinek van külön szobája.

Komfort szempontjából ez kizárólag a lakótársaktól függ, ha ök jól összeillenek a rend, az életmód, napirend, közösen és külön töltött idöre igény alapján, akkor nagyon jó, ha lényeges eltérések vannak, akkor meg nagyon rossz.

Emellett a munkamegosztást, illetve az anyagiakat elöre meg kell beszélni és írásban lefektetni. (Meg utána betartani)

2022. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg emberfüggő. Én voltam olyan helyen, ahol hatan laktunk együtt, és mégsem volt soha harc reggel a fürdőszobáért, míg másik esetben ketten laktunk, de szó szerint percre be kellett osztani. Azért saját szoba mindenképpen jó, ha van.
2022. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Most igazából mi a kérdés?


Nyilván minél többen vagytok annál szarabb, cserébe fordított arányosan annál olcsóbb is. Az sem mindegy hány éves az ember, kikkel lakik. Más 20 éves egyetemistaként évfolyamtársakkal meg megint más 30-40 éves felnőtt dolgozóként.

2022. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy lakáson belül is lehet mindenkinek saját fürdőszobája, nem tudjuk, milyen ingatlanról és milyen igényekről van szó.
2022. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor máshogy kérdezem. Inkább fizetnél picit többet, de cserébe csak 1 emberrel kell együtt laknod, vagy inkább laksz 2 emberrel olcsóbb árért?
2022. ápr. 22. 20:36
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ, milyen és mekkora albérletben, és hogy ki az a két ember.
2022. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7: Sajnos csak idegen jöhet szóba, nincsenek barátaim.
2022. ápr. 22. 20:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig 1 albérletben voltam 2 idegennel, egyikük hasonló korú, másikuk idősebb. Az egyikkel egyáltalán nem jöttünk ki jól, nem is beszéltünk kb semmit, de amikor igen az inkább veszekedés volt. Folyton hangoskodott. A másik ritkán volt albiban, de vele egész jól kijöttem, bár barátok azért vele se lettünk.
2022. ápr. 22. 20:42
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Én 2x laktam hármasban (nők vagyunk), sajnos eszméletlen sok volt a konfliktus. Nem tudom, a nők valamiért kivívják a kapcsolati agressziót sokszor. Sokszor az lesz, hogy ketten kijönnek a harmadikkal pedig egyáltalán nem és megy az állandó feszkó. Sokat kell alkalmazkodni, ha hárman háromféle életstílussal vagytok 1 konyhára meg 1 fürdőre. Nekem pl: baj volt h reggel 6-kor iszonyat zajt csapott az egyik lány mindig a konyhában, mert akkor főzte meg a munkába a kajáit (meg a szag, amihez reggel nem volt gyomrom). Neki meg az volt baj, hogy 11-kor értem haza diákmelóból és felverte, ahogy zuhanyoztam. Ilyen helyzetekben nem tudsz hogy alkalmazkodni, más életritmus, el kell költözni. Most csak egy lakótársam van, vele szuperül elvagyunk minden téren, nem mondom hogy barátok vagyunk, de nem is csak létezünk egymás mellett. :D
2022. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!