Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mivel jár, ha az albérleti...

Mivel jár, ha az albérleti szerződést közjegyzővel hitelesítjük?

Figyelt kérdés

Most adunk ki egy lakást először, nincs nagoyn tapasztalatunk. Szeretnénk mindent a hivatalos módon intézni, a jogi biztonság többet jelent, mint amit az adóval elcsalnánk stb...

Úgy tudom van erre lehetőség, hogy közjegyző hitelesítse a szerződést. Ez milyen előnyökkel járhat ahhoz képest, hogy mindenféle hivatalos személy nélkül aláfirkantjuk és annyi?


2022. ápr. 25. 09:41
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
15%

Megdrágítja a dolgot egy huszassal.


EGy nomrál ügyvéd amúgy is kell, a közjegyző overkill.

2022. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem hitelesíttetni kell, hanem egy közjegyző által készített dokumentumot aláíratni ott helyben a bérlővel, hogy tudomásul veszi, hogy nemfizetés vagy más probléma esetén a közjegyző tárgyalás nélkül kirakhatja.

Enélkül épeszű ember ma már nem ad ki lakást!!

2022. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Közjegyző általi kiköltözési nyilatkozat esetén nem kell perre menned, ha a bérlő nem fozet. Hanem rögtön van egy okirat a kezedben, amivel elindíthatod a kilakoltatási eljárást. DE: a kilakoltatási móratórium alól ez sem mentesít. Abszurd, hogy nemfizető albérlőt nem lehet kilakoltatni már több, mint 2 éve. Ennyit ér a magyar jogrendszer..
2022. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Meg ha egy 20-as lenne, nekunk 45 ezer volt 3 eve. Bar szerencsere a tulaj fizette, nem mi.
2022. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, most felhívtam egy közjegyzőt és a kilakoltatásira ő is 40-45öt,mondott, a teljes szerződés érvényesíttetésére vagy mire meg azt mondta, hogy az soktényezős, de kb a duplája, 80-90 körül van. Hátizé. Ráadásul ha a moratórium miatt úgysem dobathatom ki....
2022. ápr. 25. 12:01
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Oszinten nem tudom, hogy a moratorium a gyakorlatban hogy nez ki alberlet eseten.

Mondjuk minket soha nem dobtak ki nem fizetes miatt,de volt mar, hogy azt mondtak,van 1 honapunk kikoltozni, mert eladjak a lakast. Nem problemaztunk rajta, szo nelkul mentunk.

Talan egy ugyveddel kene errol beszelni, o biztos tobbet tud mondani. Nem igaz, hogy a sajat lakasombol, kozjegyzos szerzodessel se tehetem ki azt, aki nem fizet. Azert ez nonszensz.

2022. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1: 40 000-től fölfele.
2022. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

1: Ügyvéd? Mire gondolsz?

Szerintem nagyon klassz szerződést írtam, tőlem is megveheted.:)

Az ügyvéd mennyiért írja meg?

2022. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak a kiköltözésről érdemes nyilatkozatot aláiratni hanem arról is ha nem fizetik a rezsit. Azért fontos mert ha kezedben van a papír akkor nem kell majd pereskedni. A monatórium remélhetőleg végetér nemsokára, nem fog örökké tartani. De mindegy meddig tart, utólag mindent be lehet hajtani ha nem fizetnek. Persze csak ha van profi szerződés. Nem tud mindenki ilyet írni úgyhogy szerintem jó ötlet hogy közjegyzőhöz akarsz menni.
2022. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
A legbiztosabb mód: kicserélteted a villanyórát előre fizetősre, és úgy adod ki a lakást. Ha a bérlő nem fizet, nem töltöd újra az órát.
2022. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!