Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársam odaadhatja a...

A lakótársam odaadhatja a lakáskulcsát egy idegennek a beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés

Ketten béreljük a lakást. Először csak annyit vettem észre, hogy a csaj folyton felhord valakit este 10-kor, amikor hazaér a munkából. Aztán rájöttem, hogy a másik csaj már ott várta a lakótársamat a szobában akkor is, amikor én haza értem 7 körül. Ergo, egy idegen ember tartózkodott a lakás egyedül, ki tudja meddig/mióta. És majdnem minden nap hallom most már a hangját. Eddig nem nyitottam rá az ajtót, meg a lakótársammal ritkán találkozok, mert ő még alszik, mikor én elmegyek reggel, én meg már majdnem alszom, mikor ő megjön este és egyből magára csapja az ajtót. Este már fáradt vagyok patáriát csapni. De vajon hívhatok rendőrt az idegen csajra, ha ő itt van egyedül a lakásban és még csak nem is szólnak, hogy itt lesz?

Egyébként a vízhasználat is megduplázódott most Áprilisban. Villanyórát még nem olvastam, de folyton a 3 karú csillárt égeti, pedig olvasó lámpa is van.



2022. máj. 2. 06:41
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
84%
Érdemes lenne szólni kezdésnek a szobatàrsnak, ha nem vàltozik a helyzet, akkor a fricc nyugodtan szàlljon be a bérletbe -> főbérlő bevonàsàval.
2022. máj. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Tulajdonos kinek adta ki rendszeres, állandó tartózkodásra? Szerződés, tulaj.
2022. máj. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Rendőr azért túlzás. Részedről oké lenne, ha odaköltözik, és beszáll a rezsibe? Ezt döntsd el és ez alapján beszélj a lakótársaddal és utána azzal, akitől bérlitek.

Nekem is volt egy barátnőm még főiskolán, aki folyton odajárkált hozzánk azzal, hogy a koliból kitúrták a szobatársai fiúi..., de aztán csak rendezni kellett, hogy oké, szeretünk, sajnálunk, de akkor végülis hányan is lakunk az albiban? És akkor inkább a sarkára állt és megbeszélte a szobatársaival, mert befizetni hozzánk is azért nem szeretett volna. Ma is barátok vagyunk egyébként :)

2022. máj. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj a lakótársaddal, hogy ez így nem oké. Ha nem boldogulsz vele, akkor a tulajjal. Gondolom a szerződésben az van, hogy a rezsi fele a tied.
2022. máj. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Mielőtt rendőrt hívsz kezd már ott, hogy beszélsz velük.
2022. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

1) megkérdezed a lakótársat, hogy mi a fæsz van

2) szólsz a bérbeadónak

2022. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Rendőrt nem tudsz hívni, mivel jogszerűen tartózkodik az ingatlanban (a lakótársad hívta oda). A többi meg amit a #6-os írt.
2022. máj. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!