Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Penész végleges megszüntetésèr...

Penész végleges megszüntetésère valami megoldás?

Figyelt kérdés

Most költöztem a babámmal nemrég albérletbe, tök nehezen találtuk ezt a lakást és nagyon szerencsések vagyunk, hogy itt lehetünk. Végre berendezkedtunk, saját kis kuckót csináltam magunknak. Erre elkezdett megjelenni a penész a lakásban és érezhetően dohos a levegő. A védőnő azt mondta ez a babának nem jó és ha muszáj, akkor szerez papírt arról, hogy itt nem lakhatunk és akkor fel kell mondjuk a most megkötött szerződést. Őszintén szólva kissé dühös vagyok a védőnőre, mert nem tudom mennyire van ez ténylegesen rossz hatással ránk vagy nem e túlozza el. Anno ahol én felnőttem, nálunk is volt penész és elég sok családnál volt már ilyen és mégsem költözött ki senki vagy adta el a házat a penész miatt.


Most arra lennék kíváncsi, tud e valaki valamit ajánlani, hogy teljesen felszámoljuk a penészt? Nem szeretnék innen elköltözni és mindent elölről kezdeni. Közel a munkahelyem, bölcsőde, orvos, barátok, belváros stb.


Próbálok sokat szellőztetni és vettünk párátlanítót is de sokat nem használ.. A penèszölővel már mindenhol lefujtam, ahol találtam penészt, de elég egészségtelen az is, hogy folyton Szavo buzben járkáljak a lakásban.


Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.


2022. máj. 4. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

A penész ott alakul ki ahol sok a nedvesség a légtérben.

Pl. ha állandóan mosol és bent teregetsz.

2022. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Ne ócsárold a védőnőt, tökéletesen igaza van.
2022. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Rendes szigetelés oldja csak meg
2022. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Miss Endzsi ***** válasza:
Hol alakul ki? A sarokban?
2022. máj. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És mennyibe kerülhet egy 29 nm-es lakás szigetelése? Bár társasház, eléggé régi, szóval ha a többi lakás ugyanugy penészes körülötte, akkor ki tudja ér e valamit az, ha az enyém le van szigetelve.


Nem csak a sarkok peneszednek de az is..

A fürdő is, a csempe, ablakok, szekrény belül... Még a ruháim is dohos szagúak. Azt végképp nem értem, a bútor belül hogy lett penészes. A fal mögötte nem olyan, megnéztük.

2022. máj. 5. 04:29
 6/15 Miss Endzsi ***** válasza:
Földszinti a lakás? Bútor a nagyon könnyen veesti magát a penész és nem fogod tudni kiírtani. Ezeket a bútorokat ki kellene cserélni, a falakat penészgátlóval lefesteni, napi 3x10 perc szellőztetés, és venni kellene egy 200 ezer körüli normális párátlanítót.
2022. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
2. Emeleti lakás, régi bérház. A párátlanító 50 ezer volt, Tosot párátlanító. A bútort sajnos tuti nem viszi sehova a tulaj, hatalmas, konkrétan nem is lehet kivinni az ajtón max szetszerelni.
2022. máj. 5. 11:50
 8/15 anonim ***** válasza:

"Most költöztem a babámmal nemrég albérletbe...Erre elkezdett megjelenni a penész a lakásban"


Szóval csak azóta penészedik amióta ott vagytok. Valamit rosszul csinálsz.

Ha a második emeleten van a lakás akkor gyanítható, hogy a penészedést okozó nagy benti párához neked van közöd.

2022. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy előtte milyen volt.. bekoltozesem előtt csinaltatta meg a tulaj az ablakokat, teljesen új nyílászárók vannak.


Mi az hogy nekem van közöm hozzá? 😅 Szerinted én raktam a falra a penészt?


Ha arra gondolsz, hogy főzök, mosok, teregetek, fürdök mint minden normális ember, akkor ja, ez párával jár. Ettől még nem kéne penész legyen. A fürdőben is van elszívó, ezek szerint semmit nem ér.

2022. máj. 5. 15:54
 10/15 Miss Endzsi ***** válasza:
Eddig a régi nyílászárón ki tudott távozni a pára, fel kell szerelni légbeeresztőt az ablakokra.
2022. máj. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!