Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ingyenélő bérlő sztorik,...

Ingyenélő bérlő sztorik, mennyire gyakoriak?

Figyelt kérdés
Történt már veletek hasonló, hogy zűrös bérlőt fogtatok ki, és nehéz volt megszabadulni tőle?

2022. jún. 10. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Fordult már elő velem, de az elsőt leszámítva - amikor még naív voltam és hittem a törvényes útban - semmi gondot nem jelent megszabadulnom egyiktől sem, nagyjából 3 nap alatt.

Kevesebb is elég lenne, de ennyi idő kell, míg a haverjaimat összeszedem.

2022. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél olcsóbb a lakás, annál gyakoribb az ilyen eset. Ezért kell igényesen megcsinálni a lakást, hogy színvonalas réteget célozhass meg!
2022. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem ingyenélő tulajról van sztorim:


60 körüli nőci az egyetlen lakását adta ki. Saját bevallása szerint 15-20 éve nem dolgozott, hanem az élettársával lakott együtt és ott volt háztartásbeli. Gyerekeik nem voltak, csak a csávót kellett kiszolgálnia. Azelőtt mondjuk 40 éves koráig éttermi konyhán dolgozott kisegítőként. Az egyetlen saját bevétele a lakásból volt, szóval soha semmit nem akart rákölteni, már akkor húzta a fogát, ha 10 ezer forintért a villanykapcsolót kellett javítani, vagy a leszakadt redőny madzagját megcsináltatni. Azon kesergett, hogy majd milyen kevés lesz a nyugdíja, közben pedig fél életében nem dolgozott, a másik felében pedig valószínűleg minimálbéres munkában talán még feketén is. Vigyázni kell az ilyenekkel, mert csak kivenni akarják a pénzt a lakásból, betenni nem.

2022. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Falusi házat adtam ki. Az hagyján hogy elmaradtak lakbérrel de még 80 ezer közüzemi tartozás is volt. Ezelőtt 15 évvel. Éjszaka menekültek el. Gyorsan kellett kifizetnem hogy ki ne kössék a villanyt és vizet. Megfogadtam többet nem adom ki. Mégis kiadtam újta. Azokkal nem volt gond később el is adtam nekik a házat.
2022. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Egyetemi ismerősöm családjában volt kiadva lakás, ahonnan az Istenért nem akart kiköltözni a bérlő, ha odamentek még ő hívott rendőrt.


Ez olyan 8-10 éve volt.


Még az RTL Klubot meg TV2-őt is felkeresték, akik csináltak helyi riportot az élősködő nővel. Azt hiszem utána elköltözött amikor a nagy nyilvánosság előtt is ismertté vált a sztori.

2022. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

egy nőt hogy nem bírtak kirakni?? :D


Hajánál fogva kirángatnám a lakásból.. még egy 5 fős kiscsaládot megértem, de egy nőt..

2022. jún. 10. 15:14
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Túlzottan zűrös nem volt, összesen kettő eddig aki nem fizetett és úgy lépett le.


1: Kért egy hetet hogy fizetni tudjon, három napot kapott.

Nagyjából ugyan az az elv mint az első válaszolóé, és fizetett is szépen.

Ha a törvényes útban próbálsz hinni, akkor futhatsz a pénzed után, (ami szinten pénzbe kerül), aztán vagy látod ami neked járt volna, vagy nem.


Volt egy pár, aki úgy gondolta hogy a szerződés lejárta/bontás után ők akkor hurcolják el a cuccaikat és a macskát amikor nekik jól esik. Fizetéssel is el voltak maradva, mondván a kaució majd fedezi.

Nyilván ez sem megoldás, egy hét után a lakás előtt volt minden, macskával együtt.

Érdekes módon ekkor egyből meg tudták oldani a fuvart.


De az ilyen esetek ne keserítenek el, ne vedd a szívedre ha ilyesmi történik.

Ez bizony üzlet, és benne van a pakliban.

Kérj minél több kauciót, biztosítsd be magad szerződéssel, közjegyzővel.

Legtöbb esetben ez is elég.

2022. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%

"Hajánál fogva kirángatnám a lakásból.."


Jó, hát nyilván interneten keresztül mindenki kemény mint Rambo kulája, de sajnos a való életben hamar a cellatársad péniszét rángatnád, mert előbb kerülnél börtönbe önbíráskodásért mint a nő utcára.

2022. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ilyen esetben gondolom már kijelentik egyből a bérlőt, ergo semmi keresnivalója nincs a lakásban, egy bitrolót meg kilökhetek az utcára akár mikor
2022. jún. 10. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!