Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyobb életszinvonalon...

Nagyobb életszinvonalon élhetnénk ha külön költöznénk?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek a barátnőm szüleinél, és úgy érzem, hogy elég szegényesek a körülmények. Havi 280at keresek, nem dohányzom, autóm nincs, ingázásra sem költök, mert a céges autóval járok és azt használhatom kisebb személyes ügyekre is, például bevásárlásra. Hitelem/tartozásom nincs, csak havi 5ezres telefonszámla. Hobbira nem költök, de ha mégis az megáll évi 15-20ezerben. A munkában napi 1000forintot költök kajára, és hétvégente megiszok otthon 2-3sört. Idén még egy zoknit sem vettem magamnak, tehát az átlagos havi kiadásom amit magamra költök bőven 40ezer alatt van. Mindezek ellenére nincs semmi megtakarításom, mert itt mindig viszi valami a pénzt. Elromlik a hidrofor, megbetegszik egy jószág és gyógyer/állatorvos kell, apósom felújítja a tetőt, vetőmagot, tüzifát kell venni stb. Mint látható vidéken élünk, húst, tojást, zöldséget megtermelik az öregek, de nekem úgy tűnik, hogy készen megvéve olcsóbb lenne. A barátnőm 160at keres, tehát kettőnknek összesen havi 440 a bevétel. Szerintetek ennyi elég lenne kettőnknek?

2022. jún. 23. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Tehát nem fizettek fix rezsit v. hozzájárulást, hanem eseti dolgokra kérnek tőletek pénzt.


Ez így tervezhetetlen.


attól függ, hol éltek... a 440 Bp-en nagyon kevés, de vidéki faluban akár elég lehet...

2022. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én fix 100ezret adok minden hónapban a családnak, ezt tekinthetjük hozzájárulásnak. Ezen kívül mindig jönnek valamiért, hogy még erre-arra kell a pénz. Úgy érzem, hogy másfél éve csak vegetálok, arról szól az életem, hogy nap mint nap dolgozom, mégsincs semmi látszatja.
2022. jún. 23. 15:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2: hát ez durván sok...


Nem tudom, mekkora a ház, ill. hogy a teljes kajátokat ők állják-e, de ezen felül még a javításokat, tüzifát stb.-t is veled fizettetik, akkor ez elég gáz...

2022. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hát az a 100at alapból ki kellene fizetni albérletre, ehhez még vedd hozzá a rezsit meg az ebéden kívüli étkezést. Nem számoltam ki, de szerintem nem lennétek sokkal beljebb.
2022. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

Napi 1000 Ft kajára? Meséld már el mit lehet enni annyiból! Nekünk kettőnkre vagy 10 ezer elmegy naponta.

Amúgy jó alaposan kihasználnak a csaj szülei, szép! Lerántanak rendesen! Nagy lehet a szerelem. Mikor lesz az esküvő?

2022. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A munkaidőben költök ezret kajára, emellett természetesen otthon is eszem.
2022. jún. 23. 16:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém 45 m2 tégla lakásra fizet 120+40et fixen egész évben.

Ha ebből kiindulok akkor

160 a lakás

40 minden egyéb

Marad kb 80000, ami simán elmenne kajára. Mivel 1000 ft-ot költesz kajára naponta úgy saccolom ez kb reggeli, tehát még napi 2x kapsz kaját a szülőktől.

Ha külön mennél éppen úgy nem lenne pénzed, és még főnötök is kéne. Viszont csak ketten lennétek.

2022. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább az a tanulság, hogy a szülők hobbiját finanszírozzátok, mert ezek szerint az nem önfenntartó, amit csinálnak. Ezt biztos nem vállalnám. Azért 160tól többet lehet keresni szerintem.
2022. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezen kívül mindig jönnek valamiért, hogy még erre-arra kell a pénz."


Menjetek külön.

2022. jún. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Koltozzetek kulon kislakasba!!! Jobban kijottok
2022. júl. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!