Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csepel vagy Őrmező?Hol jobb...

Csepel vagy Őrmező?Hol jobb az életszínvonal,gyerekekkel költözünk. Őrmező városrész tényleg amolyan elszigetelt,kisvárosias? Milyen a közlekedése?

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Őrmező az egyik legjobb hely Bp-en belül, könnyen ott vagy Kelenföldi pu-nál, így Kőbánya-Kispest és Székesfehérvár, Tatabánya, Győr felé könnyen eljutsz vasúttal, metróval pedig egyetemekhez is.


Budaörsre is könnyen eljutsz, egymás mellett IKEA, Decathlon, Auchan.


Én imádtam ott lakni.

2022. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Hogy kerül egyáltalán egy lapra a két városrész?

Ha tehetitek, akkor persze, hogy Őrmező.

2022. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elszigeteltség már nincs meg, 10 éve még olyan volt mint egy kisváros, most már ideépült minden.

A közlekedés viszont nagyon jó a metró miatt, meg egy csomó busz is innen indul.

Meg van 3 játszótér is helyben.

Viszonylag nyugis, jómódú lakótelep.

2022. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Hát egy paneldzsungelt egy gyorsforgalmi út és egy forgalmas vasútvonal között nem neveznék kisvárosiasnak, de ettől még nagyságrendekkel jobb hely, mint Csepel. Ettől függetlenül eleve hibás megközelítés egy lakótelepet és egy egész kerületet összevetni.
2022. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

#4: pont azért volt kisvárosias, mert az egész területre csak 2 út vezetett be. Az autópálya-egérút-vasút körbezárta.

Átmenő forgalom is alig volt.

Most a metró, az új lakótelep P+R parkoló új irodaház, Etele Pláza. Most már simán egy forgalmas zsúfolt parkolóproblémás lakótelep lett ez is, de még így sem hasonlítanám a csepeli lakótelephez, leginkább a lakosság összetétele és a közlekedés minősége miatt (akár BKV, akár autó, akár bicaj a közlekedési eszközöd)

2022. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csepel úgy jött képbe,hogy az ottani panelek olcsól.Őrmező viszont a munlahely közelsége (Budapest One )

Fontos viszont, hogy jól lehessen beljebb közlekedni(Fehérvári út ,Albertfalva)hisz ott a Nagymama

2022. márc. 21. 15:07
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

5:

De hiába nem volt átmenő forgalom, ha eleve kis területet zár körbe ez a zajos háromszög. Emellett a 10 emeletes kaptárokról keveseknek jut eszébe az, hogy kisvárosias. Na meg a kelenföldi pályaudvar korábban is vonzotta a kétes alakokat.


Nyilván nem hasonlítható Csepel egyetlen részéhez sem, mert az Őrmező közlekedésileg jobb helyen van, és a lakó összetétele is jó. Csak nagyon nem kisvárosias, nem is volt soha az, inkabb tipikus, frekventált nagyvárosi lakótelep.

2022. márc. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

#7: figyu, én kisvárosbol jöttem Bp-re, Őrmezőre gyakorlatilag "véletlenül" találtunk rá, mikor eljött az idő, hogy saját lakás vegyünk, előtte egyikünk sem járt erre.

még 10 éve olyan volt, mint egy oázis a szokasos bp-i retektől és zsúfoltságtól tiszes távolságra.

A pályaudvar azóta csúszik le, hogy idehották az 1-es villamost, a pláza meg megadta a kegyelemdöfést.

Egyetemre járva végig kelenföldön szálltam le és fel a vonatra, sosem ért semmi attrocitás, a legkétesebb elem pár helyi befordult alkesz volt a kiskocsmákban, most már itt van a drogos söpredék, egészen más világ, az egész etele út környéke olyan lett, mint egy hányás tiszta szemét, drogosok fetrengenek itt-ott.

2022. márc. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
11%

8:

A pályaudvar 20 éve is lecsúszott volt, és mikor megépült az új aluljáró, már az első héten hugyszagtól bűzlött, és tele volt kéregetőkkel, pedig akkro még sehol nem volt az 1-es villamos. Nem tudom mi van most a régi váróval fent az épületben, mert rég nem jártam ott, de annak is megvolt a szintje, de a régi váró aluljáró vitte a prímet a talponállójával és az ottani arcokkal. Az 1-es villamossal szerintem inkább enyhült a helyzet, mert sokkal több az ember, így nem annyira para, jobban elvesznek az említett arcok.


Mikor vidéken éltem, akkor is érezhető volt, hogy más világba érkeztem, mikor leszálltam, és nem pozitív értelemben. Nyilván vannak rosszabbak, a Keletihez és a Nyugatihoz képest jobb.

2022. márc. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
9: be van zárva a régi épület, ha jól tudom műemléki védelem alatt áll, ezért a felújítása sem túl egyszerű. A pénztárakat leköltöztették az aluljáróba...
2022. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!