Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kezdő bérbeadónak jótanácsok?

Kezdő bérbeadónak jótanácsok?

Figyelt kérdés

hamarosan életem első bérbeadására készülök, nincs ismerősöm, szóval vad idegennel.


Jelenleg üres a lakás 1 kanapén és francia ágyon kívül (+tűzhely), bebútorozzam + gépesítsem mindenképp?



Lehetséges, hogy 1-2 éven belül viszont oda leszek kényszerülve költözni, tehát semmiképp nem hosszú évekre akarom kiadni, csak hogy ne álljon üresen, és vigye a pénzem a rezsi, plusz nem ártana egy kis extra bevétel.


Tehát nekem határozatlan időre lenne érdemes kiadnom, gondolom?



2022. jún. 26. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Köthetsz határozatlan és határozott idejű szerződés. Érdemes a szerződést szakemberrel megfogalmaztatni: ügyvéddel/ingatlanjogásszal. Vannak neten is elérhető szerződésminták. Borzasztóak, nem az életre es arra az adott lakásra íródtak.

Rezsi: az órákat nem érdemes átíratni maradjanak a neveden. Nálam bevált, hogy e-számlát kerek a szolgáltatoktól, és a nteten keresztül a bérlő közvetlenül fizeti a szolgáltatónak. A neten keresztül akkor tudom ellenőrizni az esetleges elmaradást, amikor akarom.

Lakásellenőrzés: havi 1x érdemes megejteni, foglald bele a szerződésbe.

Bérleti díj: nézz körül a neten, hogy a környéken mennyi a bérleti díj (lakásnagyság, állapota alapján) és ahhoz meggfelelően viszonyítva add ki a lakást. Ne add ki mélyen piaci ár alatt. 2 havi kaucióhoz ragaszkodj.

Bérlőválasztás: ez a legfontosabb. Mihelyst átadod a lakasod a berlőnek, onnantól kezdve őt védi a törvény, akár a te károdra is. Nemfizető bérlőt nagyon nehéz kirakni, a téli kilakoltatási moratórium a magánlakásokra is vonatkozik. Alkudozós bérlőnek ne add ki, "majdrészletbenfizetemakauciót" bérlőnek ne add ki

Adó: A berbeadásból származó jövedelem adóköteles. A bevetel 10%-át elszámolhatod kiadáskent, a maradék 90%-anak a 15 %-át be kell fizetned adokén.

Facebook: használd hirdetesi es információszerzési felúletként is, nagyon hasznos. Javaslom az "ingatlan bérbeadók tudastára" csoportot, ott sok topikut át szoktunk tárgyalni berbeadói szemszögből.

Sikeres berbeadást!

2022. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%

Én bútorozatlanul adnám ki (úgyis lelakják). Ügyvéd írjon szerződést, és közjegyző előtt írjon alá a bérlő egy kiköltözési nyilatkozatot - ha úgy adódik, így könnyebb kitenni.

Én átirattatnám az órákat, nem egy nagy munka és az a biztos.

2022. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Ha egy évre adod ki akkor butorozd és gépesítsd be. Akki egy lakásnyi cuccot odavisz az biztos hosszabb távra tervez. Ráadásul úgy többet tudsz kérni és sokkal rugalmasabb bérlőket találsz.
2022. jún. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gépesíteni mindenképp kell, gépesítetlen lakást senki sem fog úgy kivenni, hogy "na lehet hogy amúgy 1 év után idejövök". De szerintem bútorozatlant sem. Nem kell túlgondolni a bútorozást, olyan legyen, amibe te is szívesen beköltöznél úgy, hogy maximum 1-2 apróbb bútort kell venned.
2022. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!