Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tehet ilyenkor a tulaj?...

Mit tehet ilyenkor a tulaj? Csak hó közepén tudunk költözni, addig sehova, de már hétvégén kéne neki a lakás és egyáltalán nem megértő.

Figyelt kérdés
Durván 1 hét(5 nap) kb ami kell nekünk és tudunk végre menni, súlyosbítja a helyzetet, hogy 30 hetes terhes vagyok.
2022. júl. 5. 14:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Csak azt kellene leírnod, mennyi a felmondási határidő.
2022. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

#5: Ha nem jogszerűen tartózkodsz egy lakásban, akkor a tulajdonos kitehet.


Amúgy ha nincs felmondási idő meghatározva a szerződésben (amin csodálkoznék), akkor a Ptk. lakásbérleti szerződésekre vonatkozó része az irányadó: 6:347. § [Rendes felmondás] és 6:348. § [Felmondás szerződésszegés miatt].

2022. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Minek teszel fel kérdést, ha a legalapvetőbb információkat se adod meg? Így milyen segítséget vársz, de komolyan?
2022. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Na, közben mégis találtam némi infót netről én is:"Akár igaza van a tulajdonosnak, akár nincs, a bérlőt addig nem teheti ki az ingatlanból, amíg az ügyben jogerős határozat nem születik."
2022. júl. 5. 15:32
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt kell leírnod, hányadikán akar kirakni. Hanem hogy ha felmond neked, mennyi idő alatt kell kiköltöznöd a szerződésed szerint. Ha nincs ilyen a szerződésben meghatározva, akkor meg a törvény így szól:

"Amennyiben az adott hónap 15. napjáig megtörténik a bérleti szerződés felmondásáról szóló írásbeli nyilatkozat, akkor a következő hónap végére tekinthető felmondottnak a bérleti szerződés. Ha az írásbeli nyilatkozattétel átcsúszik az adott hónap 15. napja utánra, akkor további egy hónappal hosszabbodik a bérleti szerződés felmondási folyamata, tehát nem a rákövetkező hónap, hanem az azt követő hónap végére tekinthető felmondottnak a bérleti szerződés."

Kivéve, hogy ha nem fizettél vagy közműtartozásod van, vagy valami munkálatok miatt lakhatatlan lesz a lakás.

2022. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
14. És bírósági ügyet akarsz? Azt tudod, hogy annak minden költségét a pervesztes félen vasalják be? Plusz még jelentős kártérítést is követelhet a tulaj, ha neki ad igazat a bíróság.
2022. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

De nem az az 5 nap az érdekes, hogy most ezt szeretné a tulaj, hanem, hogy hány napod van _leírva a szerződésedben, amit aláírtál_, hogy a felmondás után kiköltözz.

Tehát ha netán a szerződésedben az van, hogy 5 napod van, akkor bizony annyi. Ha viszont 10 nap, akkor hiába találja ki, hogy 5 nap múlva menj el, te ragaszkodhatsz a 10-hez. Ha meg nincs semmi erről a szerződésedben, akkor viszont a törvényt kell követni (lásd 15-ös válasz).

Arra sem válaszoltál, mi oka van felmondani. Mert ha tartozásod van, akkor más érvényes rád.

Ezekből nem lehetne téged senkinek beazonosítani. (A terhességből már inkább...)

2022. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
87%
Amit legutoljára írtál, az a birosági perre vonatkozik. Itt meg nincs per. A felmondási időt a 15-ös válaszoló tökélezesen leírta. Mikor mondott fel a tulaj nektek pontosan? Ettől függ ugyanis, meddig kell elhagynotok a lakast. Ha nem hagyjátok el, a tulaj meginditja a kilakoltatási eljárást. Ezt akarod?
2022. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Egyetlen elmaradásom van, eleve jeleztem, hogy intézek önkormányzati lakást, mivel a jövőben nem tudom fizetni, ez nem tetszett neki, emiatt 5 nappal később tudok költözni,(szándékos szar kavarás) mint kellene, pedig már előtte meg lett volna...


"Ha nem hagyjátok el, a tulaj meginditja a kilakoltatási eljárást. Ezt akarod?"


Ilyen hülye kérdést... én azt akartam, hogy rendben meg kapjuk időben a másikat és már 10.én bőven nem lennénk itt, de hát aki kavarja a szart, előbb utóbb berántja a kanál...

2022. júl. 5. 16:07
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

Az ég kíméljen meg minden tulajt az ilyen bérlőktől, aki arra játszik, hogy hogyan ne tehesse ki...

Nem fizetsz, és még neked áll feljebb. Azért van ott bőr.

2022. júl. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!