Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyes kutyatartók miért...

Egyes kutyatartók miért nehezményezik, ha valaki nem adja bérbe a házát vagy lakását kutyásoknak?

Figyelt kérdés

[link]

Ahogyan a hivatkozott cikkben is szerepel, sok ingatlantulajdonos velem egyező állásponton van a kérdésben. Személy szerint én sem adnám ki a lakásomat kutyatartóknak, mivel ez számos, sokrétű problémát okozhat. A legfőbb gond az, hogy az állat nagy valószínűséggel annyira leamortizálja a lakást, amely milliós károkkal járhat. Azt még a legtöbb kutyás is elismeri, hogy olykor előfordul a kutyák lakásban történő vizelése, amely a parkettába szivárogva folyamatos bűzforrást jelent, amelyre az egyetlen megoldás a parketta teljes cseréje. Ezen kívül kutyatartás esetén nagy valószínűséggel az ajtókon, falakon, tapétán kaparásnyomok lesznek. Összességében több millió forintos kárt okozhat egy kutya, amelynek csak a töredékét fedezi a kaució összege. Ezek mellett jelentős kockázat, hogy a folyamatosan ugató és zajjal járó kutyák zavarják a szomszédokat, akik akár jogi útra is terelhetik az ügyet.


Az én lakásom kiadásakor is elutasítottam az összes kutyás érdeklődőt, az ingatlant jelenleg két meleg srác veszi igénybe, akik közel sem jelentenek akkora kockázatot, mint a fentiekben megfogalmazottak.


35/F



2022. júl. 22. 22:42
1 2
 1/17 anonim válasza:
67%

Nekünk is volt kutyánl mikor gyerek voltam, igaz kertes házbam (saját), amíg fiatal volt, nem okozot gondot, okos volt. Ha ki akart menni, jelezte. Aztán idős korára már "elbutult", történt pár baleset.

Mondjul sztem ha egy kutya normálisan van tartva, nevelve akkor nem okoz milliós kárt. Ellenben, én például azért nem engednék kutyás (állatos) bérlőt, mert félek az idegen kutyáktól, allergiás vagyok nagyon a szőrükre, és lakásba nem való kutya, hanem annak szabad téren a helye nagyrészt (kivéve például télen, ha rövid szőrű)

2022. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

“ Azt még a legtöbb kutyás is elismeri, hogy olykor előfordul a kutyák lakásban történő vizelése,”


Nekem sem a kutya, sem a 2 macska nem huggyozott be még soha, ellenben egy vendég gyereke lehuggyozta az új parkettát.


A vendégszobánál pont ezért már járólapot fogok rakni, azt huggyozhatják meg okádhatják felőlem.


Egyébként vannak az olyan bérbeadók mint te, akik szerint az ideális bérlő nem használ semmit, legjobb, ha csak aludni megy oda. De még jobb lenne, ha azt sem, csak a pénzt küldjék.


Egyébként provokatív a kérdés. Mi köze a témához, hogy melegek a bérlőid?

2022. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
75%

Talán azért, mert ez egy nagyon sértő előítélet és általánosítás?


3 kutyám van, még itthon élek, mert tanulok, de soha egyik kutyámnak sem jutott eszébe random az ajtót kaparni, a falat meg főként nem... utóbbiról most hallok előszőr és nem is értem, hogy lehet... Menhelyre is járok, ott se kaparja egyik kutya sem a kennel falát (a kertre néző rácsos ajtót persze rendesen terhelik, de az teljesen más), pedig ha valahol, akkor ott kialakulhatnak viselkedésproblémák...


szóval még egyszer: A kutyások többsége képes kulturáltan viselkedni és beilleszkedni, a pár kretén miatt meg sokan általánosítanak és kirekesztenek. Persze azzal is egyetértek, hogy mindenki annak adja bérbe a lakását, aki a legszimpatikusabb.

2022. júl. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Ó ismét itt van a 35 éves kutyagyűlölő meleg barátunk...Már hiányoztál!
2022. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
93%

Nekem van kutyám, nem adja ki valaki nem nehezményezem, ő lakása azt csinál vele amit akar és annak adja akinek akarja.


Hogy több milliós kárt okozna egy kutya az nekem fura. Az én kutyám nem rongálja a falakat meg konkrétan semmit sem, nem okoz kárt még 100 Ft-os kárt se, nem hogy több milliósat.

2022. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Mert az a helyzet, hogy mindenki azt, mondja hogy az ő kutyája, ő lakása, olyan hogy a padlóról enni lehetne (senki nem kérdőjelezi meg), közben meg a legtöbb ember csak azzal találkozik, hogy egy állatos lakás olyan, mint egy disznóól.


Mielőtt vérszemet kapva lepontoztok, nem állítom azt, hogy ezek azonos emberek... Csak azt mondom, hogy nem csak magunkból kell kiindulni.


Igénytelen emberek igénytelenül tartják az állatot is (mert ez nem attól függ, hogy lakásban van vagy sem), karcolja a parkettát, pelenka mellé sz@r@tják, a fal tiszta fekete már az állat magasságában, bútoroknak is baja lehet, ha szepa van stb.


Plusz eleve sok lakáskiadónak nem illik bele a világképébe a lakásban élő állat.


Saját tulajdonával meg ahhoz kezd, amihez akar. Ne a csík húzza már a repülőt.

2022. júl. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Mi egy év keresgélés után feladtuk. Párommal próbáltunk volna összeköltözni, 2 kutyát vittünk volna magunkkal. Még ismerősök sem engedték volna, hogy vigyük őket. Nem akartuk volna egyből teljesen összekötni az életünket egy hitellel, de sajnos nincs más választásunk, ha együtt akarunk lenni, és nem ingázni minden héten 200 km-t, hogy lássuk egymást... Megint egy évünk ráment már, házat próbálunk venni, ami nem a legjobb így, mert alig van pénzünk, ha veszünk házat, a gatyánk is rámegy és 20 évig fizethetjük a hitelt.
2022. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Igénytelen ember kutya nélkül is igénytelen. Szíve joga a tulajdonosnak, mit kezd az ingatlannal, én saját lakásban élek, még szerencsém volt a CSOK előtt megvenni. Viszont szerintem jobb lenne mondjuk az előítélet helyett más módon lecsekkolni, mi várható. Vannak problémás kisgyerekesek is, van olyan tulaj, aki meg családdal járt rosszul, és gyereket még ki sem tehet, ha baj van a családdal, ezért inkább családoknak nem adja ki a lakást.
2022. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Annak adod ki a lakásod, akinek akarod, nem nehezményezhetik.

De az előítéleteddel nem értek egyet. Szerintem pl. egy gyerek sokkal több kárt okozhat egy kutyánál, ráadásul a gyerekeseket sokkal nehezebb kitenni.

2022. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
#8 A számból vetted ki a szót. Igénytelen család kutya nélkül is igénytelen és még csak gyerek sem kell hozzá. Van olyan ismerősöm, akiről a megjelenése alapján sohasem mondtam volna meg, hogy egy disznóólban él, de konkrétan hánynom kellett a lakásától, pedig még kutyája sem volt.
2022. júl. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!