Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül ti ezért...

Családon belül ti ezért szólnátok? Férjem nehezményezi, hogy mindent mi veszünk a gyerekeknek

Figyelt kérdés

Tavaly nagy öröm ért minket, nagyszülők lettünk. A lányunk fiatalon lett anyuka (23 évesen), és dolgozgatott ő a pici előtt, de ritka ugye, hogy valaki rögtön nagyobb összeget keressen, és gond nélkül lehessen lakása, autója... Mi mindig támogattuk anyagilag is (pl lakás, autó, tandíj, ezek voltak a nagyobb dolgok). Nekünk ez volt a természetes. Sosem volt hálátlan, vagy olyan, aki ezeket nem becsülte volna. Mivel egyetlen gyerek, nem is tudtuk volna azt elképzelni, hogy ne segítsünk neki. Így volt ez a babával kapcsolatban is. Az autóját nagyobbra cseréltük, a lakás sem lesz már sokáig jó (pici, másfél szobás), így építkezünk éppen. Mivel ezeket teljes egészében mi finanszírozzuk a férjemmel, valamint édesapámmal, ezért a lányunk lesz az egyedüli tulajdonos. Mint kiderült, ezt a lányom párjának a szülei nem nézik jó szemmel, mert hogy az ő gyerekük is ott fog élni, és nem gondolják, hogy majd a mi lányunk fog ott szerelni, ha elromlik valami, vagy éppen füvet nyírni. Vagy amikor lett véve a nagyobb autó, azonnal érdeklődtek, hogy akkor a kicsi marad a lányunknál, a nagy meg lesz a családi autó, vagy hogy lesz ez? Amikor mondtuk, hogy nem, a kisebb el lesz adva, akkor még húzták a szájukat, hogy miért, tán annyira kell az a pár millió, amit kapunk érte? Meg hogy sokkal értelmesebb lenne, ha a kicsit használná továbbra is a lányunk, az újat meg a párja... Hogyne... Ne értsetek félre minket, nem a fiúval van problémánk. Mert ő segít mindenben, ahogy tud, most is mondta, hogy az építkezésben is ha tud, szóljunk neki és jön. De azért ezek olyan értékű dolgok, amiket az ember nem vág csak úgy hozzá máshoz, bármennyire is jó az anyagi helyzete...


Ott is dolgoznak még a szülők, és ezért is furcsálja a férjem, hogy semmivel sem segítenek a gyerekeknek. Mikor megszületett a pici, akkor is kapott egy macit, meg az apja régi babaruháit elvitték hozzájuk (úgy, hogy amúgy kislány...). A férjem mindig mondja a lányunknak ezt, hogy ez nagyon nincsen jól, meg milyen szülők ezek, de szegénykém nem tud mit mondani, azt mondja, hogy ő nem akar konfrontálódni velük, így is problémáznak mindenen. Unokázni sem nagyon szoktak, havi 2 alkalom a maximum náluk, és akkor is általában fél óra után már unják az egészet. Pedig ők ott laknak Budapesten,közelebb vannak. Férjem is mindig mondja, hogy nekik is szólhatna a lányunk, mert ők ott vannak max. 20 perc, nekem azért néha több, mint 1 óra is lehet az út, ha éppen dugó van. Mondta, hogy volt, hogy szólt, mert kellett volna segítség, de az vagy "olyan is volt", vagy kapott valami kifogást, hogy miért nem.


A férjem most az én fülemet rágja, hogy üljünk le beszélni velük. De mégis mit? Nem kötelezhetjük őket, hogy adjanak pénzt a gyereküknek, ha maguktól ez nem jut eszükbe... Nekem sem szimpatikus ez, főleg, hogy a baráti társaságunkban, ismeretségi körünkben sem "divat" ez a mentalitás. Vannak ilyenek, el kell fogadni. Ami zavar, az az, hogy minden alkalommal van valami beszólásuk, megjegyzésük, amiből árad a rosszindulat... Meg ez, hogy a lányunk párjának is legyen egy olyan házban tulajdonrésze, amibe egy forintot sem rakott bele amúgy.


Szóval kérdezném, ti mit csinálnátok?



2020. ápr. 11. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
96%
Most azért akar részesedést egy házból a fiának, mert a fia fog ott füvet nyírni? Bakker, ha ez így menne, mindenki füvet nyírna :D Ne foglalkozz velük, ha a vejednek saját ház kellene, akkor törekedne rá, hogy legyen.
2020. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
11%
Jah és kicsit sem egyoldalúan a valóságot eltúlozva mutatod be a sztorit. Na szevasz.
2020. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
97%

Akkor szólnék, ha megint megjegyezné, hogy részesedést szeretne a házból. Hogy lehet kifizetni a felét.

Első választ adom. Albérletben élek, gyakran takarítom. Szerinted a végén kapok részesedést a lakásból?

2020. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:

Igen, hogy ő is ott fog élni, és ugyanúgy tesz bele abba a házba, ahogyan mi/a lányunk... Igazából a fiúval nincs baj, nem ellene beszél a férjem sem.


Nem hinném, hogy egyoldalú vagyok. Ez az igazság, nem tudok mást leírni, ha ezek történnek.

2020. ápr. 11. 21:56
 5/74 anonim ***** válasza:
97%
Ahh hagyjuk már... :D szép próbálkozás a vej szüleitől :D én semmit nem csinálnék, minden kerüljön a lány nevére és kész, ti adjátok a pénzt, ti diktáltok.
2020. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
83%

Nincs igaza a férjednek, hogy leakar ülni a másik szülőkkel az anyagiak miatt. Nem kötelező támogatni a már felnőtt gyereket, nem kötelező az unokára sem vigyázni. Nyilván oka van ha nem pénzelik a fiatalokat, talán az, hogy ők havi fizetésből élnek nincs több milliójuk.

Anya vagyok, és nekem sincs több milióm, hogy házat , kocsit vegyek a felnőtt fiamnak. De nem érzem, hogy emiatt rossz anya lennék, mert ennek ellenére felmeveltem, kölcsönt vettem fel, és kifizettem, hogy Angliában tanulhasson egyetemen, ott fizetem a bérleti díjat, megélhetését.

Ha olyan szülőkkel lennék kapcsolatban mint a férjed, én tuti hamar leállítanám. (de ugye nem rólam van szó)

Visszatérve: A srác szüleinek meg nincs joga becsmérelni, leszólni a ti magán támogatásotokat. Ilyenkor nyugodtan meglehet kérdezni tőlük, hogy miért zavarja őket? Csak hallkan jegyzem meg, hogy a lakás ami a lányodé az válás estén is a lányodé marad, de a férje kérheti az évek alatt közösen belefektetett anyagi összeg felét.

2020. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
53%
Semmit nem kell velük beszélni.Mondjuk nekem furcsa hogy mindent így alátoltok a lányodnak,de ti tudjátok.
2020. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
96%

Semmit sem csinálnék,tök normál, hogy a lányotok érdekeit nézitek.Fiatal még, bármi lehet, ha a ház csak az övé az egy nap majd nagyon jól jöhet még.

Ha jól értettem a vejetek szüleivel akartok beszélni? Én ezt nem tenném, meg eleve mire fel kérnétek őket számon? Tök jó, hogy támogatjátok a lányotokat, az én szüleim is ilyenek 😍, de a fiú szüleit erre nem kötelezhetitek.

2020. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim válasza:
89%
Miért lenne baj ha a lányod néven van a ház, ha úgyis együtt élik le az életüket?
2020. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
90%

Én mindenkit összehívnék, nem csak a szülőket. Úgy lehetne nyíltan beszélni és megtudni azt is, hogy a lányod férje mit gondol. Mert ha ő nem várja el a tulajdonjogot egy olyan házba, amibe ő nem tett bele semmit, akkor ő vele nincsen gond. És a szüleit is le tudja állítani.

Mert attól, hogy a lányotok férje, nem kell nektek mindenben közösként gondolnotok. Ha akarnak ők is tulajdonjogot, a felét állják az anyagiaknak.

Jó hogy nem akarnak még haszonélvezők is lenni...

Tipikus, tartom a markom, de tenni nem teszek érte semmit.

Amit ti vesztek, ti csináltok, addig abba nincsen a másiknak beleszólásuk.

Az autót, ha megvették volna, akkor mondhatnák, hogy mért másnak lett eladva. De csak úgy ajándékként.. Ez nem így működik.

És ezt mondjátok is meg nekik.

2020. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!