Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Emelhet a tulaj a "háborús...

Emelhet a tulaj a "háborús inflációra" hivatkozva a szerződésben rögzített évi egy alkalmon és mértéken kívül?

Figyelt kérdés
Márciusban már volt egy emelés szerződés szerint (akkor járt le az egy év). Most újra emelni akar, merthogy ez extrém helyzet, azóta minden drágább lett indokkal, illetve, hogy a környékbeli lakások (Buda, rómaifürdő) 20-30 ezerrel drágábbak (ez igaz, de az ingatlan.com és egyéb oldalak alapján azok jellemzően az újépítésű, jobb állapotban lévő lakások) szóval ő emelne megint 15 ezerrel szeptembertől. Már így is 170 ezret fizetek. Határozatlan a szerződés, 3 éve lakom itt, nem eddig semmi konfliktusom nem volt a tulajjal. Innentől kezdve bármikor a hasára csapva emelgethet 10 ezreket?

2022. júl. 27. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Szerintem nem. Azt viszont simán megteheti, hogy felmond ha nem egyezel bele, de én a helyedben inkább elköltöznék magamtól. Ez szemétség, még akkor is, ha úgy véli piaci áron alul van kiadva a lakás, bár 170 ezer szerintem még a mai világban sem olyan kevés pénz, pláne ha nem is újépítésű "fullos" lakásról van szó bármennyire is jó környék. Gondolom átlagos 40-60 nm- es lakásról beszélünk nem 120 nm-es házról, vagy Dunára néző tetőteraszos Penthouse kégliről. Én is albérletben lakom, 4 éve pont idén először emelt a tulaj, ésszerű összeggel. Pedig ilyen alapon én is "olcsón" lakom ott, ha igatlan.com-hoz képest nézem, meg szerintem sokan mások is akik régi bérlők.
2022. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát, nagyon elszemtelenedtek megint a tulajdonosok, az utolsó bőrt is le akarják húzni az emberekről (tisztelet a kivételnek). Én is csak hüledezem az árakon a környékemen... Ki a fene tud/akar kipengetni egy (nem luxus!) albira 200-250k+ rezsit??? Szerintem ingatan.com nem annyira mérvadó, tele van túlórázott lakásokkal. Fb csoportokban pl sokkal reálisabb árakon hirdetnek. És nem, ez nem jogszerű és egyáltalán nem is fair, bár gondolom az a cél, hogy te elmenj (mert felteszem ezek után eszedbe sincs maradni), és megpróbálja kiadni magasabb áron. Egyik ismerősömnek múlt hónapban 50 ezres emelést nyögött be a tulaj, nyilvánvaló, hogy nem fizetik ki.
2022. júl. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ha a szerződésben 1 évente emelés van, akkor majd jövőre emelhet
2022. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont felmondhat.
2022. júl. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Szomszédom ugyanezt megcsinálta az albérlőivel. Rendes pár volt, legalább 3 éve ott laktak. Betrappolt a tulaj, h jövő hónaptól nem 120, hanem 150+ rezsi, mert körbenézett a piacon, blablabla, szokásos duma. Sírva (főleg a nő) elköltöztek. Most azon vekeng a tulaj, hogy nem tudja kiadni, mert mindenki húzza az orrát, hogy ennyi pénzért nincs légkondi, lift (5.-emelet), szocreál a fürdőszoba, és nem fizetnek ennyit egy 28 nm-es panelgarzonért Békásmegyeren... Megérte...?
2022. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát valóban nem luxus, egy 1,5 szobás panel, amúgy nekem semmi bajom nem lenne vele, mert, igaz kicsit sufnituningos pár helyen, de teljesen kulturáltan meg van csinálva . Az a baj, hogy semmi biztonság nincs, szerződés ide-vagy oda. Gondol egyet a tulaj és kirak, vagy rákényszerít, hogy elmenj magadtól, hiába vagy rendes, jól fizető bérlő, meg fizetted ki a pénzt közjegyzőre, hogy legyen normális szerződés. Lehet jobban jártam volna az évente hosszabbított, határozott szerződéssel? Tegnap este mondtam neki, én nem fizetek ebben a formában többet, erre azt válaszolta, hogy semmi gondja velem, de ő is pénzből él, nemsokára szülni fog a felesége, és horror áron van minden, stb. Mondtam gratulálok, de én is pénzből élek, és nekem is drágább az élet. Nekem jó volt mert 15 percre van a munkahelyemtől de max majd utazom többet. Egyébként én sem vagyok róla meggyőződve, hogy meg fogja kapni a lakásért a 230e + rezsit (elárulta ennyiért szeretné majd hirdetni, szóval ő csak jófejségből gondolta, hogy nekem most csak 15 ezret emelne...).
2022. júl. 28. 11:08
 7/13 A kérdező kommentje:

1-es vagyok. Jófejségből csak 15 ezret emelne, pedig már emelt egyszer idén? Hát tényleg micsoda kedvezmény XD

Sokat olvasni itt, hogy a lakáskiadás nem szociális intézmény, akkor a bérlőnek mi köze a terhes feleségéhez? A bérlő is hivatkozhat mondjuk a beteg öreganyjára/kutyájára/esküvőjére/akármilyen anyagi gondjára, hogy lsz ne emeljenek, vagy hagy fizessen kevesebbet? Btw, szerintem kicsit el van tájolva a 230 ezerrel egy panelért. Sok sikert a lakáskereséshez.

2022. júl. 28. 12:00
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Hmmm...kérdező magával társalog? Kár, mert így kamunak tűnik, pedig van létjogosultsága a szitunak. 5/7 vok.
2022. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

ja amikor rossz kamuregről írid a választ:))

fogyatékos

2022. júl. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Haha, ilyen beégést. :)
2022. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!