Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért kerülik a hirdetők az...

Miért kerülik a hirdetők az ingatlanosokat?

Figyelt kérdés
Most az egyetem miatt keresek albérletet, és sok hirdetésben látom, hogy odaírják, hogy "Ingatlanosok kerüljenek!", de ez miért van? Nem vagyok nagyon benne a témában, és most találtam egy lakást, ahol ingatlanos intézné a kiadást. Ez probléma, vagy sokan miért kerülik őket?

2022. aug. 1. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

mert az ingatlanos behúz 1 vagy 2 havi berleti díjat a közvetítésért.

És legtöbbjük semmi terhet nem vesz le a berbeado válláról, csak papagájként postást játszik a két fél között.

Nagyon ritka a jó ingatlanos (de létezik)

2022. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
#1 Nekem mondjuk azért szimpi ingatlanoson keresztül intézni a lakásügyeket, mert intézik a szerződéseket, jogi hercehurcát, nekem csak be kell menni és aláírni a papírokat.
2022. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Én csak eladás miatt hirdettem, néhány példa az ingatlanosra:

- "az eladó pincehelyiség miatt keresem" -- nem azt árultam, tehát se képet se szöveget nem értelmez

- "területi szakértő": kérdezem reális-e az ár amit gondoltam- ő ugyan szakértő, de nem tudja, hogy milyen áron mennek az ingatlanok, meg kell majd néznie a neten (nagy cég)

-másik lelkesen beleírta, hogy teljesen elektromos hálózati felújításon esett át az ingatlan-nem történt ilyen

- volt olyan aki meg sem akarta nézni a lakást, csak adjak meg minden adatot és küldjek képeket

-megint másik hiába fotózott egyszerűen leszedte az én képeimet


Ezek után csodálkoznak, ha az ember nem akar szerződést kötni , ráadásul hiába írod oda, hogy ne keressenek állandó jelleggel zaklatják az embert

2022. aug. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy az első is írja, feleslegesen lehúznak a bérbeadóról 1-2 havi bérleti díjat.

Annyit csinálnak csak, hogy meghirdetik a lakást/szobát, majd egyeztetnek mindkét féllel, hogy mikor lehet megnézni.


Ezt lehet ingatlanos nélkül is…

2022. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Aha értem, szóval a hátrányok főleg úgy jönnek ki, mint bérbeadó/hirdető. Szóval, ha mint albérlet kereső szerződöm velük, akkor igazából tök mindegy, hogy tulajdonos, vagy ingatlanos?
2022. aug. 1. 10:42
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem albérletkeresőként csak jól járhatsz velük.
2022. aug. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Keresőként max annyi a hátrány, hogy várhatóan valamennyivel magasabb lesz a bérleti díj, mert az ingatlanos "felárat" is ki kell termelni a bérleti díjból.
2022. aug. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 1. 10:57
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

"Miért kerülik a hirdetők az ingatlanosokat?"


Nem a hirdető kerüli az ingatlanost, hanem a hirdető kéri, hogy az ingatlanos kerülje őt.

2022. aug. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy munkatársamnak van Airbnb-s lakása amit egy időben ki is adott.

Naponta keresik ingatlanosok ezzel kapcsolatban, pedig már rég nem is hirdet...

2022. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!