Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözzek albérletbe vagy...

Költözzek albérletbe vagy maradjak itthon?

Figyelt kérdés

Azt tudni kell, hogy már megvan az albérlet, de úgy lett megbeszélve a tulajjal az elején (többen lakunk, csak saját szobám van) hogy ha találunk a helyemre valakit akkor visszakapom a kauciót.


Egy kis szűk lyukban lakok, utálom. A pénzemből szűkebben jövök ki de nem vészes. Ráadásul szinte távmunkában dolgozom gép elől, nem vagyok annyira helyhez kötve hogy muszáj Bp-n lennem. Viszont van életem, jövök megyek, beülök egy kávéra valahova meg ilyenek. Ha nagy ritkán van szakmai esemény arra is elmennék (még nem volt mióta itt lakok de tudom hogy szokott lenni).


A másik opcióm hogy itthon lakjak anyumékkal vidéken. Az albérletivel ellentétben itt van egy hatalmas világos szobám, tejesen más. Nem vagyok rosszban a családommal, tehát ez nem probléma hogy menekülni kellene a nyomasztásuk miatt, mint sajnos sok más embernek. Spórolni sokkal többet tudnék, mert a pesti albi ára (meg egy csomó ottani kiadás) megmaradna. Egyedül a társasági élet hiányozna (átmenetileg, csak pár hónapra tervezek hazaköltözni) meg egy lány akivel kerülgetjük egymást.


Viszont nagyon dilemmázok az egészen. Kérdés, hogy valóban kell-e nekem az életem ezen szakaszán a társasági élet, amit ha pár hónapra félre tudnék tenni sokat spórolhatnék. Tudom hogy ez egyénfüggő de kíváncsi lennék a véleményekre.


2022. szept. 8. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Átmeneti megoldásnak szánod, úgyhogy én a helyedben biztosan a hazaköltözést választanám. A tél úgysem az az időszak, amikor túl sokat mozdul ki az ember.
2022. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5%
Örökre mamahoteles leszel.
2022. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
A legjobb barátom pesti multinál informatikus, most 28 éves. Akkor rakták 2020. márciusában örökös home offiszba, amikor kitört az első covid. Akkor keresett olyan 450 ezer körül, most 800 ezer körül. Ő egyből fogta magát és mondta fel a fenébe a pesti albérletet (egy kispesti panelt béreltek ketten az öccsével), aztán költözött haza vidékre a szüleihez. Ugyanúgy mint nálad, nekik is egész nagy házuk van és jóban van a szüleivel. Azóta otthon lakik. Elkölt 100-150 ezer forintot egy hónapban, a többit félreteszi. Így pár év alatt rengeteg pénzt lehet megspórolni. Ja és ez nem azt jelenti megszűnt teljesen az élete, mert Szolnokra költözött haza, onnan amúgy is 1-1,5 óra feljutni Pestre, van hogy felmegy bulizni, kollégákkal, régi haverokkal találkozni, stb.
2022. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat #1 és #3 !
2022. szept. 9. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!