Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albérletben lakni? Nem...

Milyen albérletben lakni? Nem idegen? Milyen tényezőkre figyeljek az ideális albérlet megtalálásakor?

Figyelt kérdés

2018. dec. 30. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

nem idegen, szeretem. nem volt esélyünk válogatni, bár nem is találtunk volna jobbat.

ami engem baromira zavar, hogy vannak dolgok, amiket megcsinálnék/csináltatnék legszívesebben, le is lakhatnám az összeget, de azért ennyi pénzt kifizetni plusz az én munkám vele... nem érné meg. még ha 3-4 évre tervezek is maradni... ilyen pl. az ablakok, ajtók, radiátorok cseréje, kád helyett zuhanytálca, wc falának csempézése, stb.


rezsire figyelj, kérj bizonyítékot hogy tényleg annyit fizetnek,főleg ha idegen a tulaj. az is rossz, hogy nálam pl. nincs elég fény, leárnyékol az előttünk álló fa, és persze mind2 oldalról van nagy fa... sokszor délelőtt 10kor is kell villanyt kapcsolnom.

más hirtelen nem jutot eszembe.

2018. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad/megosztottad velem :)

ment a kéz!

2018. dec. 30. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Ez a 3.albérlet ahol lakom és itt érzem magam csak otthonosan, mert a hálószobánkat úgy rendeztem be, ahogy én akartam a saját bútoraimmal és olyan színre festettem le, ahogy nekem tetszik. Tágas a lakás nagyon két főre, ezis sokat számít.
2018. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen ez is egy nagyon fontos szempont, köszönöm hogy leírtad! :)
2018. dec. 30. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az dob sokat, hogy bár kicsi, 7-8 m2 szobám van, viszont saját bútoraim vannak és költözésnél ki is festettem. Így elég otthonos.


Előző albérletemben 5+ évig laktam, azt sokkal otthonosabbnak éreztem.

2018. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nagyon fontos a lakásról a saját első benyomásod, be szokott jönni. Elhelyezkedés, lépcsőház, ilyenek. A második számomra nagyon fontos a tulaj személye. A mostani lett a választott háziorvosunk, adtunk neki karácsonyra ajit, gyakorlatilag barátok vagyunk és megbízunk egymásban. Ennek megfelelően mindent meg tudunk beszélni, támogatja az átalakításokat, nagyon korrekt. Ez szerintem nagyon fontos. Plusz azért otthonos, mert minden bútor a sajátunk, most ráadásul babát várunk ide, természetesen ezt is előre megbeszéltük. Innen már csak sajátba megyünk.


Amúgy figyelj a szomszédokra, a rezsiköltségekre, a szerződés is nagyon fontos.

2018. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szuperek vagytok! Igazán hálás vagyok hogy le írtátok a "kis" sztoritokat :)

Viszont lenne egy bónusz kérdésem; Milyen egy "ideális" szerződés, melyek a "legfontosabb" részei?

2018. dec. 31. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!