Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérletnek szerződött idő...

Az albérletnek szerződött idő közben emelkedhet az ára?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de számomra nem egyértelmű, még sosem vettem ki albérletet, de most kinéztem egyet, és az lenne a kérdésem, hogyha aláírok egy 1 éves bérleti szerződést, megtörténhet, hogy pl 160.000 ft-ról fél év után a lakás kiadója felemeli 180.000ft-ra az árat? Remélem, hogy nem, mert az nem lenne kellemes élmény, elvégre nem arra „adtam a fejem”, amikor aláírtam.

Köszi!



2022. okt. 5. 15:10
 1/8 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Szerződésbe kell foglalni.

Nekünk úgy volt hogy egy éves szerződés, és csak a szerződés évfordulója-2 hónap lehet módosítani az árat. Hogyha nem fogadjuk el akkor lelakjuk a kauciót.


Aztán maradtunk több mint 2 évet emelés nélkül

2022. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mi van a szerződésben.
2022. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerződés végéig elvileg nem, kivéve ha felmondja a szerződést, és újat írtok.
2022. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2022. okt. 5. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1 évre szól a szerződés, akkor azt úgy kell értelmezni, hogy a szerződés érvényességi ideje alatt, az abban foglaltakat, amit mindketten aláírtatok, azt pontosan úgy, mindketten elfogadtátok feltételekként, változtatásra normál esetben nincs mód.

Ebben az ár is értendő.


Ha nincs benne erre tekintettel egy külön kitétel, hogy az ár változhat bármely irányba közös megegyezés alapján dokumentáltan, akkor ennek hiányában az nem is változhat, csak rendes, vagy rendkívüli felmondás és új szerződés kötése esetén.

Habár a rendkívüli felmondásnak vannak azért komoly feltételei, aminek bekövetkezése esetén kizárt dolog az új szerződés megkötése ugyanazon felekkel, különben az nem rendkívüli felmondás valójában.

2022. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ
2022. okt. 5. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Elivileg benne kell lennie a szeződésnek, hogy milyen gyakra és mennyivel pl inflációkövető módon emelhet). Gyakorlatilag meg simán megteheti, hogy felmond téged kirak és meghirdeti többért.
2022. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Indok nélkül nem mondja fel az aláírt szerződést. Megírtuk, nincs benne, hogy emelkedhet az ár.
2022. okt. 7. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!