Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell figyelnem, ha...

Mire kell figyelnem, ha gyerekes családnak adom ki az ingatlant?

Figyelt kérdés
2022. okt. 16. 16:57
1 2
 1/12 qkker1 ***** válasza:
97%
Ugyanarra, amire gyerek nélkülinél. Semmivel nem könnyebb/nehezebb kirakni a gyerekes családot.
2022. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden más bérbeadásnál. Legyen normális szerződés írva, két tanúval. Legyen egy leltár, szintén aláírva. Legyen befogadó nyilatkozat az albérlő részéről, hogy ha innen mennie kell, akkor x ember y helyen befogadja, így gyorsan ki lehet tenni.
2022. okt. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fényképes leltár a bútorokról, drágább háztartási gépekről. Elég sok vitától kíméled meg magad.

Kinyomtatod, minden oldalát szignózzátok. Ez a legtisztább.

2022. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1, valóban nem írtam le, de arra gondoltam, hogy olvastam valahol kiköltözési nyilatkozatról (?) ami kifejezetten a gyerekre vonatkozik. Mármint, hogy a gyereket nem rakhatom utcára, tehát a szülőknek nyilatkozni kell róla, hogy ha őket kirakom nemfizetés miatt, a gyereknek van hova menni. Ez él még?
2022. okt. 16. 18:22
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Legfőképpen arra, hogy ne add ki nekik, ha nem akarod, hogy darabokban kapd vissza az egészet.
2022. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ahh közben tovább olvastam, #2 leírta. Ezt a szót kerestem, köszönöm!
2022. okt. 16. 18:23
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 tök jó, és szerinted ki venne ki egy családi házat?:) Egyetemek messze vannak, egy embernek nagy, munkásszálló nem lesz belőle.
2022. okt. 16. 18:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták ki a közjegyzővel írt szerződést.

Ezzel bevéded magad a bíroságon, a házilagos irományokat nem fogják úgy elfogadni, mint a közjegyző vagy ügyvéd általt írtat.


Így ha biztosra akarsz menni akkor ez az egyetlen opciód!

2022. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8, egyértelmű, nem játszanék sajtpapírokkal. A lényeg az volt, hogy a gyerek ténye okoz-e valami extra záradékot. Ha nem, az csak jó.
2022. okt. 16. 18:30
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

Ha nagyon ragaszkodsz ügyvédhez, akkor a szerződés elkészítése egy havi bérleti díjba kerül (pár hónapja ennyit mondtak nekem több helyen is, Budapest), majd ha ez megvan közjegyző előtt tudsz kiköltözési nyilatkozatot tetetni a bérbevevővel (60e).

Én hanyat dobtam magam ezektől az áraktól, inkább elővettem egy régebbi bérbeadási szerződést, átnéztem a netet, kiegészítettem, valamint a befogadó nyilatkozatot megírta a befogadó két tanúval.

#2 voltam

2022. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!