Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnél lehet-e az elmarad...

Evi09 kérdése:

Albérletnél lehet-e az elmaradt (utolsó) bérleti díjat a kaucióból rendezni?

Figyelt kérdés
A bérbeadók azt állítják, hogy nem, a kaucióból nem lehet fedezni az elmaradt elköltözés előtti utolsó bérleti díjat. De valószínűleg megakarják valami másra tartani valamilyen indokkal. Másik dolog, ami szintén érdekes, hogy amíg az utolsó nem rendeződik a következő hónapot is kifizetteti. Már 2x béreltem üzletet, ott ez nem így volt. Vagy lakás bérlése esetén más a helyzet?

2022. nov. 3. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A kaució az esetleges károkozásra van. Nem lelakható. Ha kiköltözöl a szerződésnek megfelelően, akkor visszajár. Ha előbb felmondasz például, és úgy költözöl ki, akkor sem jár vissza mivel kárt okoztál a bérbeadnak azzal hogy a megjelölt időpont előtt felmondod a szerződést, így ő elesik a bevételtől.
2022. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"De valószínűleg megakarják valami másra tartani valamilyen indokkal."

Megtartani sem lehet, éppúgy ahogy lelakni sem.

Elmaradt közüzemi díj, bérleti díj, károkozás fedezésére szolgál.

2022. nov. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakásbérletnél mire szolgál a kaució? :: Dr-kolozsvari-ugyvedi-iroda

[link]

2022. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem.
2022. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" De valószínűleg megakarják valami másra tartani valamilyen indokkal."


Nyilván meg akarják tartani ameddig szükséges. Többek között az utolsó havi számlákat abból szokták rendezni, vagy az esetleges károkozást.

2022. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"amíg az utolsó nem rendeződik a következő hónapot is kifizetteti"


Ez a mondat mit jelent?

2022. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kaució nem erre van.


Ha nem fizetsz és elvárod, hogy a kaucióból vonják le az utolsó hónapot, akkor szerintem az szerződésszegés és felmondhatja a tulaj a dolgot, mert megszegted a szerződést. Tehát ezek után kapsz kb 15 napot a kiköltözésre és utána megindulhat a kilakoltatás, ha volt közjegyző. A kaució meg persze nem jár vissza.


Bár a te esetedben a kilakoltatás része nem para, de nem járna vissza kaució.


Ettől függetlenül szerintem sok ember van, akivel megtudod beszélni, hogy inkább lelaknád a kauciód egy részét, de alapból ez nem így van.

2022. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végül az utolsó havit átutaltam és megtartotta a 200.000ft kauciót is, mert nem tetszett neki a festés.

Nos egy Újbudai 42 nm-es lakás festése 200.000ft manapság? Jó tudni...

6-osnak írnám kérdésedre a válaszom, hogy mivel az októberi utalásom "átcsúszott" novemberre, a novemberi bérleti díjat is kifizettette velem.

Erre kérdeztem tőle, hogy azt lehetne-e rendezni a kaucióból és erre mondta, hogy abból nem lehet, sőt a novemberi hónapot is ki kell fizetni.

Mindenhol azt olvasom az ilyen jellegű cikkekben, hogy a "kaució az elmaradt bérleti!!!, közüzemi díjak elmaradásának rendezésére és az esetleges károkozások fedezésére szolgál."

Mivel nem nézte meg milyen lett a festés a biztonság kedvéért nem engedte feltételezem a kaucióból fedezni a legutolsó bérleti díjat. De mivel 100.000ft/hó volt a bérleti díj, talán kijött volna fele-fele arányban is.

100 festésre, 100 utolsó bérleti díjra.

Nem tudom ezt a részét, mert a pesti festés árakat nem ismerem.

Arra nem számítottam, hogy a festés nem fog tetszeni...így kár volt vele kínlódni.

A szomszédok azt mondták (nem az ottaniak, hanem az itthoniak), hogy neki így a legjobb megkapta az utolsó ( esetemben még az utolsó utánit is) és a 200at is megtartotta.

Arra jutottunk, hogy hiába olvassuk itt a neten, hogy a kaució az elmaradt bérleti díjra is szolgál, úgyis úgy csinálja a tulaj, ahogy neki a legjobb...

2022. nov. 12. 11:18
 9/9 A kérdező kommentje:

Pl mikor az üzletet béreltem a kaucióból lett fedezve az utolsó 2 havi. 2x150.000ft, tehát ott 300 volt a kaució.

Mivel az üzlet mellett volt az ő építészirodájuk tudták, hogy nincs károkozás...

Valószínűleg 2 eset sem ugyanolyan...a pestinél nem nézte meg a lakást mikor elköltöztem, csak mikor visszamentem átadni.

Nah erre írtam, hogy valamire megakarja tartani!

Mintha tudta volna előre, hogy megtartja, ezért ne abból rendezzük a bérletit ( ami a fele!)

A jelenlegi üzletnél nem lesz ilyen gond, mert fölötte laknak a tulajok.

Bocs, ha kicsit kifejtősen írtam és köszönöm a válaszokat.

2022. nov. 12. 11:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!