Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi történik, ha önkormányzati...

Mi történik, ha önkormányzati lakás bérlője vagyok, de közben örököltem?

Figyelt kérdés
Az önkormányzati lakásnak ugyebár az az egyik feltétele, hogy nem rendelkezek saját ingatlannal. Ez így is volt, amikor megnyertem a pályázatot. Sajnos még be sem költöztem a lakásba, de édesanyám elhunyt :(((, így én és a testvérem örököljük a lakást. Tehát ha lemegy a hagyatéki eljárás, lesz egy fél saját ingatlanom. Ilyenkor mi a helyzet? Nem leszek tovább jogosult az önkormányzati lakásra? Sajnos nem találok erre vonatkozó információt, az önkormányzatnál meg egyelőre nem szeretném ezt magamtól jelezni, mivel még nem is vagyok hivatalosan örökös.. Még már egy csomó pénz rá lett költve a lakásra, de még egy napot sem laktam benne..
2022. nov. 10. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem jelezd a változást csalást követsz el .
2022. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A vagyoni helyzeted változásáról nem kap értesítést az önkormányzat.

2.- Amúgy ne legyenek erkölcsi aggályaid, ha a multimilliomos miniszterek is önkormányzatiban laknak, filléres bérleti díjjal.


[link]

[link]

2022. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 egyelőre nincs mit jeleznem, mivel még el sem kezdődött a hagyatéki eljárás.

Szerződéskötéskor kellett a foldhivataltol kikerni papírt, ami igazolta, hogy nincs a nevemen ingatlan. De a szerződésben nem esik arról szó, hogy ilyen esetben mi a teendő. Elvégre nem vásároltam, hanem örökölni fogok, és csak egy felet..

X évente lehet hosszabbítani a szerződést, gondolom ez akkor lenne érdekes, mert én szeretnék majd hosszabbítani.

2022. nov. 11. 05:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Add el a testverednek. Igy penzed lesz es bivatalosan is lakhataz az onkoris lakasban!!
2022. nov. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!