Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Meglop a főbérlőm. Mit tegyek...

Meglop a főbérlőm. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A véleményeteket illetve tanácsot szeretnék kérni az alábbi helyzetre amibe nemrég keveredtem.

Két hónapja egy középkorú házaspár lakásában bérlek szobát. Mikor beköltöztem hozzájuk, első benyomásra normális, rendes embereknek tűntek, de mostanában sajnos egyre gyakrabban arra kapom fel a fejem, hogy a szobámból eltűnnek dolgok. Az elején pici apróságokkal kezdődött az egész. Eltűnt egy szemöldökcsipesz egy Raffaello csokoládé.

Múlt héten, hosszú hétvége után viszont már arra értem haza, hogy két bevásárló szatyrom tartalmának 75%-a hiányzik. Kiszedték belőle a bontatlan kávét, cukrot, mosóport, levestésztát stb. Röviden mondva majdnem mindent, amit bekészítettem magamnak. (hozzáteszem a bevásárlószatyrok szintén a szobámban voltak, és még be is voltak kötve felül a fülei). Ami meg ma történt az már tényleg mindennek a teteje. Észrevettem, hogy az egyik utazótáskámból eltűnt a pót törölközőm meg az egyik csizmám. Ezt már tényleg nem akarom elhinni. Mi okból sajátítja el valaki a másik használt törölközőjét illetve csizmáját (netán kleptománia?).

Ne higgyétek, hogy egy lebúj lakásról van szó. Modern, rendezett, gondozott, tiszta, mivel tisztaságmániás emberekről van szó. Nyilván nem milliomosok, de csórónak se mondanám őket. Akkor meg mi a fene okból tesznek a másikkal ilyen dolgokat?

Már az elejétől fogva, ahogy beköltöztem oda, feltűnt, hogy mászkálnak a szobában mikor nem vagyok otthon mert gyakran máshogy állnak dolgok. Már akkor bosszantott a dolog, de akkor még nem tűnt el semmi. Ahogy látom kulcsot adni a szobához a bérlőnek manapság nem divat. Ez már a második hely ahol teljesen nyitott ajtó mellett létezem. Pedig biztos kell, hogy legyen erre is valami személyi jog ami megilleti az embert, hogy kulcsot kapjon a szobáához melyet bérel, hogy biztonságban tudhassa személyes tárgyait.

Van valakinek hasonló negatív tapasztalata? Mit tanácsoltok, mit tegyek ebben a helyzetben azon kívül, hogy elköltözök onnan? Reklamáljak szerintetek? Vagy szépen csendesen nézzem végig ahogy az utolsó szem zoknimat is elsajátítják?

És az a legérdekesebb, hogy bár tőlem lopnak még én érzem magamat kellemetlenül, hogy felhozzam a témát és rákérdezzek mégis miért teszik ezt.



2022. nov. 13. 14:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

1. Online kamera és felvétel, kb 20k egy full HD kamera ami használható felvételt készít

2. Miután felvetted hogy meg lopnak, kérdés nélkül Extra zár csere majd szembesítés . Ha lépnek akkor feljelentést teszel lopás ügyben .

3. Ha ki is akarsz velük szúrni, menj és vegyél ki a bankból egy nagyobb összeget . Majd tartsd meg a blokkot és a pénzt elméletben helyezd oda, Ahol szerinted turkálnak.

Majd nyugodtan mutasd meg utánna a videót nekik, hogy te bizony ennyit vettél ki és ott tároltad majd eltűnt a pénzed .

Ha kiraknak abban az esetben lopás és csalásért is feljelented. ( csalás az is amit blöffölnél de hidd el nem lenne merszük kekeckedni, főleg ha van videó )

2022. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Van kulcsuk a szobádhoz?
2022. nov. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nekem se adtak kulcsot a szobához, éppen ez a probléma. De ha kaptam volna is, attól még az ő bírtokukban is lehet egy példány, az is igaz
2022. nov. 14. 15:15
 14/20 A kérdező kommentje:
A zárcserébe pedig nem olyan biztos, hogy belemennének. De amúgy is csak pénzkidobás lenne egy ilyen helyen, ahol már amúgy se szeretnék tovább lakni
2022. nov. 14. 15:17
 15/20 A kérdező kommentje:
9-es válaszoló: már rég rá akartam kérdezni, hidd el, csak nem tudom rászánni magam, mert érdekes módon még nekem kellemetlen a dolog. Nem tudom hogyan vezessem fel a témát
2022. nov. 14. 15:19
 16/20 anonim ***** válasza:
42%

Büntetőjogban jártas ügyvédet keress.


1. magánlaksértés

2. lopás

3. később ebből még lehet zaklatás (fenyegetés) bűntette is


google: btk bűncselekmények


Rakj be a szobába egy kamerát, ami felveszi és feltölti egyből internetre, hogy bemennek.

Zárcsere a szobán vagy szerelj fel valami zárat.(bérbeadó nem tilthatja meg, ezek után főleg)

Ha hepciáskodnak, megmondod(akár rendőrségnek is), hogy zaklatnak-fenyegetnek félsz, hogy a férfi megerőszakol, rettegsz, ilyesmi.


Ha miattuk kell felmondanod az albérletet akkor szerződéstől függően vagy kaució 2x-ese vagy a hátralévő időre szóló , fizetendő lakbér jár neked.(azonnal felmondás is lehet ilyen esetben)

2022. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

16-os válaszoló: Sajnos (vagy talán jobb is) nincs bérleti szerződés. A bekamerázással viszont egyetértek, az egy hasznos megoldás lenne

2022. nov. 15. 20:09
 18/20 anonim válasza:
56%
Az is lehet, hogy lakótárs/korábbi lakó jár be. Csak akkor fogod megtudni, ha kiraksz egy online kamerát, aminek meglesz a felvétele, ha azt is ellopják. Ha van régi androidos telefonod az is jó erre a célra, vannak rá alkalmazások. Utána mindenképpen zárcsere. Ha gondjuk lesz vele, akkor van bizonyítékod + szerződés nélkül jó eséllyel feketéznek is, de ezt nem tudhatod biztosan, mert az adózás ettől független. Kitartást hozzájuk, írj, hogy mire jutottál!
2022. nov. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Jelezd a tulajdonosnak
2023. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Jelezd a tulajnak
2023. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!