Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Meglop a főbérlőm. Mit tegyek...

Meglop a főbérlőm. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A véleményeteket illetve tanácsot szeretnék kérni az alábbi helyzetre amibe nemrég keveredtem.

Két hónapja egy középkorú házaspár lakásában bérlek szobát. Mikor beköltöztem hozzájuk, első benyomásra normális, rendes embereknek tűntek, de mostanában sajnos egyre gyakrabban arra kapom fel a fejem, hogy a szobámból eltűnnek dolgok. Az elején pici apróságokkal kezdődött az egész. Eltűnt egy szemöldökcsipesz egy Raffaello csokoládé.

Múlt héten, hosszú hétvége után viszont már arra értem haza, hogy két bevásárló szatyrom tartalmának 75%-a hiányzik. Kiszedték belőle a bontatlan kávét, cukrot, mosóport, levestésztát stb. Röviden mondva majdnem mindent, amit bekészítettem magamnak. (hozzáteszem a bevásárlószatyrok szintén a szobámban voltak, és még be is voltak kötve felül a fülei). Ami meg ma történt az már tényleg mindennek a teteje. Észrevettem, hogy az egyik utazótáskámból eltűnt a pót törölközőm meg az egyik csizmám. Ezt már tényleg nem akarom elhinni. Mi okból sajátítja el valaki a másik használt törölközőjét illetve csizmáját (netán kleptománia?).

Ne higgyétek, hogy egy lebúj lakásról van szó. Modern, rendezett, gondozott, tiszta, mivel tisztaságmániás emberekről van szó. Nyilván nem milliomosok, de csórónak se mondanám őket. Akkor meg mi a fene okból tesznek a másikkal ilyen dolgokat?

Már az elejétől fogva, ahogy beköltöztem oda, feltűnt, hogy mászkálnak a szobában mikor nem vagyok otthon mert gyakran máshogy állnak dolgok. Már akkor bosszantott a dolog, de akkor még nem tűnt el semmi. Ahogy látom kulcsot adni a szobához a bérlőnek manapság nem divat. Ez már a második hely ahol teljesen nyitott ajtó mellett létezem. Pedig biztos kell, hogy legyen erre is valami személyi jog ami megilleti az embert, hogy kulcsot kapjon a szobáához melyet bérel, hogy biztonságban tudhassa személyes tárgyait.

Van valakinek hasonló negatív tapasztalata? Mit tanácsoltok, mit tegyek ebben a helyzetben azon kívül, hogy elköltözök onnan? Reklamáljak szerintetek? Vagy szépen csendesen nézzem végig ahogy az utolsó szem zoknimat is elsajátítják?

És az a legérdekesebb, hogy bár tőlem lopnak még én érzem magamat kellemetlenül, hogy felhozzam a témát és rákérdezzek mégis miért teszik ezt.



2022. nov. 13. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ajtóra tegyél egy zárható zárat, ha nem megoldható, vegyél egy jól zárható ládáv és abban tartsd a cuccaidat. Meg sürgösen keress más helyet.

Ha bármit is szólsz, egyböl elküldenek.

2022. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Elmennék, de előtte búcsúzóul tuti sütnék valami tortát vagy sütit amit kint hagyok direkt és telerakok hashajtóval, rommá fosatnám őket.
2022. nov. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

2-es: ez a hashajtós ötlet igencsak gond lehet, ha feljelent, ezt mérgezési kisérletnek tekintik, és igen komoly büntetésre számíthat az illetö.

Másrészt meg lehet akár életveszély is belöle, egyrészt, ha netám allergiás reakciója lesz, másrészt ha netán vezet, miután megette, akár halálos balesetet is okozhat.

Ez nagyon viccesnek tünhet számodra, de a valóságban nagyon ráfizethetsz!

2022. nov. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A mielőbbi elköltözés a minimum. Nem is értem, hogy tudtál olyan szobát kivenni, amit nem tudsz zárni.
2022. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg nem értem ez miért kérdés? Az első alkalom után kerestem volna új helyet. Mondjuk ha másra nem is, arra jó volt ez neked, hogy tanultál belőle: Legközelebb zárható szobát bérelj - én az albérleteinkben is cseréltem zárat amíg ott voltunk (a tulaj tudtával).
2022. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
99%
Költözz el.
2022. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Valszeg tudja zárni, de a tulaj meg tudja nyitni.
2022. nov. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon durva!!!


Webkamerat tegyel a szobaba tobbet is es tedd el a felvetelt.


Ami mutatja ,h ellopja a cuccod,azza mehetsz a rendorsegre feljelentest tenni.


Kleptomania szerintem. Inkabb a no a ludas szerintem. (Noi csizma gondolom)

2022. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem kérdezel rá, hol a cuccod???
2022. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöznék. Nem szeretnék olyan emberrel együtt lakni aki lop, vagy csak azért nem lop mert be van zárva az ajtó.
2022. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!