Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan javítsam meg a szobámba...

Hogyan javítsam meg a szobámban a hideg radiátort?

Figyelt kérdés

Szóval, már tavaly télen is feltűnt, hogy nincs fűtés a szobámban, de most konkrétan annyira fagyott le a seggem, mikor hazaértem, hogy elmentem egy éjjelnappali tescoba hősugárzót venni, mert ezt az egy éjszakát se bírtam volna ki (becsuktam a szoba ajtaját, vacogtam, mikor hazaértem). Nyilván nem tudok örökké hősugárzóval fűteni, szóval meg kéne oldani a problémát.

Amit tudok:

- A csó langyos, néha meleg, de a radiátor egésze jéghideg.

- Újabbnak tűnő radiátor, van rajta egy digitális izé, ami mindig ugyanazt a hat számot mutatja, majd átvált 000000-ra, majd az adott dátumra

- Alul meg van nyitva (csővel párhuzamos a piros csap), de csavarral van rögzítve szóval nem tudom tekergetni, nincs csavarhúzóm, majd holnap megpróbálom kicsavarni kiskéssel.


Próbáljam légteleníteni, vagy mit csináljak vele? A légtelenítés hogy néz ki? Látom azt, amit el kéne tekernem, bedugok oda egy lapos kicsi tárgyat, amivel el tudom forgatni, alatta van egy kis lyuk is, ott fog kifolyni a víz? A radiátor tetején van. Baj az, hogy alul a csap be van csavarozva, ki kéne szednem onnan a csavart, hogy tudjam nyitni, meg zárni?

Légyszi valaki magyarázza el, eddig csak gázkonvektoros, meg kályhás lakásokban laktam, ami ismerős és egyszerű, meg olyan panelekben, ahol tök jól működött a fűtés :D



2022. nov. 21. 01:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Megoldottam, gyerekek!

Amúgy nem (csak) a levegővel volt probléma, bár abból is volt benne nem kevés, azt egy kölcsönbe kért lapos csavarhúzóval el lehetett rajta csavarni, hanem a termoszelepben a kis pecek volt beragadva, de addig piszkáltam egy szemöldökcsipesszel, amíg a helyére nem pattant.


Nem rosszból, de szerintem aki azt válaszolta, hogy nem játék, meg hívjak hozzá valakit, annak ötlete sincs, miről kérdeztem, mert ezt nem igazán lehet elrontani. Nem egy baltával estem neki, meg nem vagyok vadállat, meg azért eléggé hülyebiztosra van megcsinálva, ötletem sincs, mit lehetett volna csinálni, amivel bárkit is eláztatok, azon túl, hogy fogom és letépem az egészet a csőről.


Albérletben lakom, mikor tizedikén jött a tulaj a számlákkal, akkor le sem vette benn a kabátját, de azért mikor én hasonlóan felöltözve kértem, hogy hívjon ki valakit, aki rá tud nézni, akkor először azt mondta, hogy szerinte nincs is itt hideg, meg amúgy is hűvösben egészséges aludni, meg magas lesz a rezsi, kis vita után hajlandó lett volna felhívni a férjét, aki már egyszer volt nálunk "szerelni", hát nála még én is nagyobb ezermester vagyok, szóval ezek után naponta felhívtam, hogy fázok, kb. egy hét után unta meg, és hívott egy szerelőt, aki közölte, hogy december 9-én délelőtt ér rá. Talán.


Én meg addig nem kívántam várni, szóval egyik este felhúztam magam és megcsináltam. Közben a szomszédom, akihez átkopogtam a csavarhúzóért, a hátam mögött szurkolt, és azóta jóban vagyunk :D

2022. nov. 24. 12:44
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval igazam volt hogy el volt zárva a radiátor. Jol lepontoztak... de igazan lett :)
2022. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Fullra megnyitottnak tűnt. Csak leragadt a szelep.

Szerintem aki még nem találkozott ilyennel, az joggal hiheti azt, hogy ha maxra van csavarva a műanyag, és még minimális csurgást is lehet érezni/hallani, akkor az nyitva van. Én is ezt hittem, amíg meg nem találtam a neten a termoszelepet, meg hogy hogy működik, meg mit is kell nézni rajta.

2022. nov. 24. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!