Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy működik a bérleti szerződ...

Hogy működik a bérleti szerződés közjegyzői záradékkal?

Figyelt kérdés

Kiakarjuk adni a lakásunk. Ehhez nyilván kötünk szerződést. A szerződést is a közjegyző csinálja, hogy (kiköltözési) záradékolhassa? Vagy ez hogy működik? Mi megírjuk a szerződést és a bérlők elballagnak a jegyzőhöz, hogy ott aláírják a záradékot?


köszönöm a segítésget


2023. jan. 13. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
A közjegyző nem ír szerződést csak ellenjegyzi.
2023. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A bérlő veletek együtt ballag aláírni, mivel a ti aláírásotok is rajta kell legyen.
2023. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Írtok egy szerződést, aláírjátok, megkülditek a közjegyzőnek, kértek egy időpontot, ahova elmegy minden aláíró fél, a közjegyző ellenőrzi, hogy a szerződésben nincs-e valami, ami a jogszabályoknak nem felel meg, tájékoztatja mindkét felet a jogairól és a kötelezettségeiről és ellenjegyzi.
2023. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
78%

Mi 2 körben mentünk (én mint bérbeadó és a bérlő) a közjegyzőhöz. Első körben felvette az adatokat és a szerződés részleteit, egy héttel később meg az aláírásra hívott be minket. Akkor kellett kifizetni a munkadíjat is. Mindketten kaptunk egy példányt a szerződésből és ment mindenki a dolgára.

Elméletileg már kész szerződést is ellenjegyez, de ahhoz nagyon pöpec szerződésnek kell lenni, a csak otthon megírt nem szokta megütni ezt a szintet.

Mi azért a közjegyzővel csináltattunk mindent, mert így valahogy tisztább volt, mint ügyvédnek fizetni, hogy megírjon egy szerződést, ami reményeink szerint átment volna a rostán, hogy azután még a közjegyzőnek is fizethessünk...

2023. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ti semmiképp ne írjatok szerződést, ha nem vagytok jogászok. Ügyvéd vagy közjegyző írja.
2023. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Külön ára van a szerződésnek és külön a záradéknak.

Sok közjegyzői iroda csak záradékot vállal, az a kapósabb.

El kell küldeni nekik mailben a szerződés szövegét előre pár nappal, akkor adnak időpontot, és amikor mentek, az aláírt szerződést kell vinni. Mehet egyedül a bérlő is.

Én felhívtam több irodát, mert nagyon eltérő árakat számolnak, és a közeliekből kiválasztottam a legolcsóbbat.

Nyilván átolvassák a szerződést, hogy minden olyan infót tartalmazzon, ami szükséges ahhoz, hogy végrehajtást lehessen majd indítani szükség esetén.

Ezzel egy kicsit gatyába is rázza a szerződést, ha az nem lenne elég profi.:)

Ellenőrzi a személyazonosságot a közjegyző és archiválja saját számítógépén is a megállapodást.

2023. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Mi megírjuk a szerződést és a bérlők elballagnak a jegyzőhöz, hogy ott aláírják a záradékot?"


Igen, így is lehet, ez a leggyakoribb verzió.

Mivel ez egy egyoldalú kötelezettségvállalási nyilatkozat, elég neki elmennie, de mi elmentünk.:) Jó is volt, mert véletlenül elírtunk 1-2 dolgot a szerződésben, ami fontos volt, és akkor jó volt, hogy a bérbeadói oldal ott tudott lenni és mondani, hogy igen, ez természetesen tévedésből lett így leírva. És akkor kijavították.

Meg azt hiszem, a bérbeadótól is kellett személyazonosítás, de igazolványokról fotót lehetséges mailben is küldeni éppen.

2023. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!