Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 400k fizetésből mennyit...

400k fizetésből mennyit szánnátok albérletre?

Figyelt kérdés

Eddig ilyen 150k összegeteket kerestem vidéken, közben tanultam és sikerült néhány hónapja egy jó munkahelyen elhelyezkednem. Eddig szüleimmel éltem vidéken (huszonéves vagyok) de fel akarok költözni Budapestre most, hogy már megtehetem úgymond.

Nézegetem egy ideje az albérletes csoportokat és nagyon dilemmázok a szoba és lakás között.

Mivel eddig nagyon keveset kerestem a mostanihoz képest, nem tudom mennyit lenne érdemes vagy reális albérletre szánni. Főleg így fiatalon se kutyám se macskám. Hogy érdemesebb lenne-e csak szobát keresni és alkalmazkodni másokhoz, vagy elkölteni csak a lakhatásra 150k-t havonta.

Ti milyen tanácsot adnátok?


2023. jan. 13. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
120P
2023. jan. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Lakás nem a legegyszerűbb dolog. Hát rezsivel együtt bele kéne férned a 200 ba, mert ezen kívül még egy 100 as elmegy az egyebekre és akkor marad kb 80 ezred amit el tudsz esetleg tenni.


Mielőtt viszont elköltözöl célszerű lenne kicsit bebiztosítanod magad. Egyrészt közel 500 k el fog menni a kaució + első havira.

Másodszor ha jelenleg nincs semmid(konyhai eszközeid, lámpák, szőnyegek és társai) akkor még ha berendezett lakásba is mész, kb 300 ezret el fog vinni a dolog.

Plusz ha valami a munkahelyeddel történne akkor 2 hónapot túl kéne tudnod élni. Szval lakásnál én azt mondom h 1.5 milla kell hozzá.


Vagy maradj még egy 3-4 hónapot otthon, hogy ezt összeszedd, vagy ha nagyon el akarsz költözni akkor bérelj szobát 1-2 évig és utánna tovább

2023. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szobával kezdeném. Ha kifogsz jófej, normális bérlőtársakat, akkor sokat tudsz spórolni a lakhatáson. Ha nem, vagy kiderül, hogy ez nem neked való, akkor még mindig kereshetsz kislakást.
2023. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Semennyit.
2023. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Sokáig kerestem 350-400 körül és mellette csak szobát béreltem abból is csak olcsót. És ez mondjuk 3 éve volt, amikor még fele ennyibe került a havi megélhetés.


És tény, hogy az elején elindulva, kaució, költözés miatti kiadások, tartalék. 1-1,5 millió tényleg kell csak ahhoz, hogy elindulj.

2023. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 90 ezer a bérleti díj rám eső része, rezsivel együtt összesen kb. havi 110-120 ezret költök lakhatásra. (A párommal élünk együtt.)


Ha egyedül keresel, akkor úgy gondolom személyes preferencia kérdése, hogy mit tartasz szem előtt. Én ilyen fizetésnél igyekeznék 130+rezsinél meghúzni a határt, és inkább bevállalnám, hogy egy kicsi garzonban éljek és esetleg ne is a belvárosban, mint hogy ismeretlen lakótársakkal. Nekem ez azért van, mert nagyon igényem van a privát szférára, de mondjuk hasonló szempont lehet az is, ha épp ellenkezőleg, valaki nem akarja, hogy probléma legyen belőle, hogy barátokat hív át, (alkalmi) partnert visz fel. Megint mások szívesen barátkoznak új emberekkel, szeretik, ha sosincsenek egyedül, van kihez szólni, vagy csak egyszerűen egyáltalán nem érdekli őket, amíg van egy saját szobájuk. Nekik megérősebb lehet a szoba, mert olcsóbban/jobbat tudnak bérelni.

2023. jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Ja igen, és a tartalék tényleg mindenképpen kell.

A kéthavi kauciót mindenképpen le kell tenned, azzal együtt az első havi bérleti díjat, és azon felül meg kell élned a következő fizetésig, szerintem ideális esetben úgy, hogy akár a következő havi bérleti díjat és rezsit is ki tudd fizetni. (Hiszen ha felköltözöl mondjuk hó elején, az első fizetés lehet csak jövő hónap 10-én jön, a bérleti díjat meg nekünk pl. 5-éig kell fizetni. Ez nyilván szerződésfüggő, csak ne felejts vele kalkulálni.)

2023. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Én inkább bérelnék jobb helyen szobát mint egy telepen teljes lakást ugyanabból a pénzből
2023. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Kecskeméten adok ki 3 lakást, full felújítva és bebútorozva modern bútorokkal. 80ezer + rezsi (a rezsi 15ezer havonta). 1 havi kaucitót kérek. Nálam ez lenne a plafon, ha lakás nincs ennyiért, akkor csak szobát bérelnék, ahogy tettem is egyetemistaként
2023. jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 hát ennyiért Budapesten max szobát kapsz alapból. Kb 1.5x drágábbak a lakások itt mint vidéken.

De sztem még Kecskeméten sincs ennyiért nagyon lakás

2023. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!