Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A 8. kerület, Klinikáknál...

A 8. kerület, Klinikáknál mennyiért lehet kiadni egy 37 négyzetméteres, egyszobás lakást?

Figyelt kérdés
Körfolyosós gangos ház, 2. emelet. Konyha, fürdőszoba, hall, egy utcai szoba, bútorozva. Alacsony rezsi. A ház 100 éves, a lakás rendben van, kifestve. 1 vagy 2 személynek kényelmes.

2023. jan. 15. 14:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

10-es: a fürdőszoba rendben van, de nem modern. Kb. 15 éves.

Kitakarítom, és kicserélem a WC deszkát.

Konyha: a tűzhely viszonylag új, mikrót terveztem még venni. Mosógép van még, használt.

Mosogató, szárítógép nincs.. nem tudom, mennyire érdemes ezekre beruházni?

2023. jan. 16. 14:25
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően az árat a lakás felújítottsága és a lakás környezete adja meg.


Ha az épület lepukkadt vagy kérdéses szomszédok vannak akkor az le tudja húzni az árat.

Utánna jöhet a lakás maga. Az, hogy 15 éve volt felújítva még nem gond, ha rendesen meg van csinálva, épek a konyha/fürdő bútorok és maga a felújítás ízléses volt.(azaz nem hupilila minden és társai)

Tisztaság mindenképpen fontos, mert rendes bérlő sarkon fog fordulni ha mocskos a fal és társai.

Szárítógép lehet plusz ha nincs lehetőség kinti teregetésre, de igazából elhagyható.

Mosogatógép meg sztem az a kategória ami csak akkor ad ténylegesen többet ha alapból tip-top a lakás.

2023. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Beépített gépek közül ami tuti kell: Mosógép, mikró, tűzhely, hűtő, és ha van hely, akkor sütő.


Mosogatógép, szárítógép: Van neki hely? Ha minden tiptop, akkor extraként lehet ilyeneket venni. De a helyedben szerintem elengedném! Főleg hogy ha jól értem, nem is családnak való a lakás, hanem egyedülállónak vagy párnak.


Amibe esetleg be lehet ruházni, ha már úgyis bútorozva adod ki: Ruhaszárító, porszívó, felmosó, seprű lapáttal, konyhafiókok és szekrények minimális feltöltése (egy-két pohár, evőeszköz, tányér, serpenyő, lábas, fakanál, alátét).


Ezek sem létfontosságúak egy albérletben, csak magamból kiindulva amikor egyetemistaként bútorozott lakást kerestem, és találtam olyat, ahol volt nagyjából minden, csak két bőrönddel kellett érkeznem a ruháimmal, ágyneműimmel és kenceficéimmal, akkor azt a lakást azonnal kivettem. Közben ha nem a Herendy porcelán boltban veszed meg ezeket, hanem a Tescoban vagy Ikeaban, akkor nem is egy nagyon költséges beruházás.

2023. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%

"Amibe esetleg be lehet ruházni, ha már úgyis bútorozva adod ki: Ruhaszárító, porszívó, felmosó, seprű lapáttal, konyhafiókok és szekrények minimális feltöltése (egy-két pohár, evőeszköz, tányér, serpenyő, lábas, fakanál, alátét)."


Szerintem ezek pont nem kellenek. Nekem egyetemistaként se kellettek mások motyói, undi. Felmosóból, partvisból teljesen alap, hogy újat-tisztát veszek, és nem a ki tudja mióta ott állót használom. Edényekből is 10/9 ember szívesebben eszik a sajátjából. Én nagyon szépen összecsomagoltam eddig bármely albérletben a tulaj ilyentén dolgait, és elpakoltam a legfelső polc leghátsó sarkába, hogy véletlenül se legyenek útban.

Tettem ezt első albérletes egyetemistaként egyszálbőrönddel, és teszem ezt most is már felnőttként, mikor a bútorozatlan lakás a preferencia. A konyhaszekrény hiába beépített, a tartalma most sem érdekel, ki tudja ki-mire használta előtte... ugh.

2023. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, hogy ezek nem létfontosságúak. Én nem undorom korábban más által használt tányértól, ha el van mosogatva, hanem örültem, hogy nem kell még azt is hoznom vagy vennem. De mindegy, más mentalitás, ízlések és pofonok kérdése.
2023. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az ággyal mi a helyzet?

Van, de eléggé használt.

Kidobjam, és mindenki hozza a sajátját?

Vagy vegyek? Milyet?

2023. jan. 16. 15:47
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Vagy teljesen bútorozattan add ki vagy csak a szükségesekkel(értsd konyhabútor). Köztes eset mindig problémás mert ha bútorozottat akarsz és nincs ágy vagy kanapé azzal nehéz mit kezdeni.


Ágykeretet szerintem érdemes venni, matracból meg célszerű olyanra beruházni ami könnyen tisztítható és éremes rá matracvédőt tenni.

2023. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp agykeretet vegyél hogy szükség esetén csak matracot kelljen cserélni
2023. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Konyhai eszközökből (tányér, poharak, evőeszközök) jó a legolcsóbb Ikeás.
2023. aug. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!