Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Üdv: segítene valaki? A...

Üdv: segítene valaki? A tulaj fel szeretné újítani a lakást és fel mondta a szerződésünket(03.05 ig él). Abban egyeztünk meg hogy a lakás keresésig maradhatunk és azt nem kell fizetni de most még is ki kell fizetnem vagy maradunk.

Figyelt kérdés
De közben már le foglaloztam egy másik lakást és nem szeretnék 2 száz ezer forintot bukni. Jogi úton milyen lépéseket tehetek valamint él a bérbeadó részéről is a fennmaradó hónapok kifizetése? A szerződésben nincs erről írásban foglalva semmi.

2023. jan. 19. 22:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Báttya, lépj le és kész.
2023. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerzodes fuggo ha fix akkor ki kell fizetni, vagy meg kell egyezni a tulajdonossal.


Azt is meg lehet probalni h a masik helyen koltoztok egy honappal kesobb.

2023. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Valami félreértés lehetett köztetek, mert kizárt hogy egy lakásra ne kelljen fizetnetek ha hetekig ott laktok, bizonyosan mondott konkrét határidőt is nem csak így hogy hát azt nem kell kifizetni.

Nem pár napról volt szó lakáskeresésként hogy annyit maradhattok és azt nem kell kifizetni? Ha tovább tartott és az már jobban fedi az egész hónapot akkor jogos ha ki is kell fizetnetek a lakbért.

De sajnos bármi is a félreértés, a szerződés szerint tudsz csak bármit elvárni.

2023. jan. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem. A tulaj mondott fel nektek. A szerződés 03.05-ig szól.

Milyen dátummal mondott fel, mikorra kell kimenni? Hol van a felmondás ténye-mail, sms stb?

Ha ő mond fel, akkor addig fizetsz amíg ott vagy.( Ellenben ha te mondanál fel fizeted a fix időig).

2023. jan. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Nektek MÁRCIUS 05-ig van határozott szerződésetek.


Ha csak március 14.-én tudsz költözni - szerintem csak a közte levő időszakra vonatkozik!

2023. jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
3/5. Nincs félre értés csak éppen annyi hogy ő ígérte azt amíg keressük a lakást amit jeleztem is neki hogy két kis gyerekkel nem olyan egyszerű jelenleg ez. Azt mondta keressük nem probléma. Ugyanis én arról is beszéltem vele amit ilyenkor neki kellene biztosítania ugyanis ő mondta fel a szerződést és a végén ebbe állapodtunk meg. Addig nem kell fizetnem amíg keressük a lakást.
2023. jan. 20. 08:40
 7/25 A kérdező kommentje:
4/6. Január első hetében hívott fell és közölte hogy mihamarabb költözünk ki a lakásból. Annyi haladékot adott amíg keresünk másik lakást. Viszont most találtam és le is foglaloztam. De amiben meg egyeztünk minimum amit szerintem kellene biztosítania nem igazán szeretné be tartani.
2023. jan. 20. 08:46
 8/25 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy mivel ezt nem írtátok le, most csak az van a kezedben ami a szerződésetekben van. Abban benne van, hogy ha ő mond fel nektek akkor mikor kell kiköltöznötök, gondolom más nem, mert ilyenkor alap, hogy azt a hónapot még ki kell fizetnetek.

Amit tenni tudsz - mivel nem érdemes maradnod, eleve csak márciusig szólt a szerződésetek és találtatok másikat amiben meg tovább - hogy megpróbálod megbeszélni a tulajjal, hogy ne egész hónapot fizessetek ki, csak azt az 1-2-3 hétnyi részt ameddig benne laktok valóban a lakásban.

Nézd úgy, hogy márciusban amúgy is költöznötök kellett volna, most már legalább túl vagytok az új lakás keresésén és akkor is ki kellett volna fizetnetek amíg bent laktok a lakásban. Ha sikerül 1-2 hétnyi bérleti díjat kialkudni, az nyereség, de ha nem, akkor sem vesztettél vele, hanem ez az ilyenkor fizetendő költség sajnos.

Tudom, szemétségnek érzed, hogy ígért valamit és mégis fizetned kell, de fordított esetben neked is kellene a bevétel éppen úgy mint ahogy most az, hogy ne kelljen fizetned.

Beszélj vele arról, hogy mivel ő mondott fel és nektek gyorsabban kellett új lakást találni, ne a teljes bérleti díjat kérje el tőletek, csak kevesebbet. Próbálj alkudni, de indulj ki abból, hogy valójában ott laktok, tehát veszteség nem ér azzal ha nem kevesebbet fizetsz hanem amennyit korábban is kellett.

2023. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Se eleje, se vége annak amit írsz!


Tehát, ha jól értem korábban tájékoztatott meddig kell kiköltöznöd, ami 03.05. Ez jóval több mint 30 nap, tehát ez így rendben is van.


Te találtál lakást, amt foglalóztál, tehát tudsz költözni az új szerződés szerint.


Akkor mi a probléma?

Ha januárban a jelenlegi albérletedben laksz, akkor az teljesen logikus, hogy fizetned kell az elbérletet, ha 25.-én kikőltözől akkor pedig arányosan.

A kauciódat nem akarja vissza adni?

2023. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
17%
#9 Nem. A 03.05. a szerződésük határideje volt és ahhoz képest kell korábban kiköltözniük. Ezért elvileg szóban azt ígérte a tulaj, hogy cserébe nem kell ezt az időszakot kifizetniük, amíg találnak lakást és maradniuk kell, mert a 03.05. előtt mondott fel nekik ő és nem a szerződés végével.
2023. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!