Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásbérlő kérheti a tulajt,...

Lakásbérlő kérheti a tulajt, hogy változtasson a lakáson?

Figyelt kérdés
Ha pl keresek egy garzont ahol van egy TV az asztalon, de én soha nem nézek tv-t kérhetem, hogy vigye el? Vagy szólok, hogy otthonról dolgozok és hozok egy nekem megfelelő dolgozó asztalt és ami van azt vigye el, vagy pl egy fotelt amire nincs szükségem?

2023. jan. 29. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A tulajjal beszéltél már?
2023. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jófej akkor mindezt megteheted a saját költségedre.
2023. jan. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mik a bérbeadó lehetőségei.


Pl. anyósomék szerintem a nappali szekrénysoron, az ágyon és a kanapén kívül bármit elvisznek szívesen a lakásból, pedig új lakás, direkt bérlésre rendezték be és vették a holmikat.


Anyuméktól, ha ilyesmit kérnél, akkor 90%, hogy nem adnák ki neked a lakást, mert túl nagy macera. Vagy valaki kiveszi az ott lévő bútorokkal, vagy inkább ki sem adják (mondjuk nekik van három lakásuk, ebből egy van csak kiadva, de az is féláron.) Cserébe nem azok a típusok, akik rögtön ugranak, ha meg kell javíttatni valamit.

2023. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem cipekednék neked, meg hova tegyem a cuccot? Tárolást ki fizeti? Majd kiveszi más akinek jó így.
2023. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
A macerás bérlő nem túl jó, mindig lesz valami plusz igénye... Inkább a következőnek adnám ki aki nem nyafog.
2023. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kérheti, bárki kérhet bárkit bármire. A tulajnak viszont nem kötelessége eleget tenni a kérésnek, mondhat rá nyugodtan nemet, aztán kiadja másnak, akit nem zavar. Még azt felajánlhatod, hogy elszállítod és eltárolod te máshol biztonságosan a TV-t vagy bútort, aztán kiköltözés előtt visszaszállítod, ha közben megsérült, kifizeted.
2023. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tulajjal kell megbeszelni. Donthet ugy, hogy belemegy, de mondhatja azt is, hogy nem tud elvinni semmit, mert nincs helye tarolni sehol.

Ha extra igenyid vannak, erdemesebb lenne butorozatlan lakast keresni. En is mindig igy kerestem, mert voltak sajat cuccaim. Legfokepp a sajat agyhoz es sajat matrachoz ragaszkodtam mindig is, mert nem szeretek olyan agyban aludni, ahol elottem aludtak mar 100-an.


Igen, ez maceras, mert minden koltozeskor koltoztetoket kellett hivnom pl, hiszen a butorokat nem tudtam csak ugy cipelni magammal, de valamit valamiert.

2023. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondnám, hogy saját költségen elvitetheti, de kiköltözéskor visszahozatja, éy ugyanúgy adja vissza a lakást.
2023. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

Tulaj függő, kisebb dolgokon általában nem szoktak problémázni.

Értem én, hogy itt egyből mindenki rávágja, hogy JAJ saját költségen MEG JAJ ugyanúgy hozza vissza és JAJ úr isten, de a tapasztalat az, hogy mondjuk egy TV elvitelébe simán belemegy mindenki. Egy olyan bérlő esetén, aki pedig már ott lakik x ideje probléma nélkül, ennél többe is. Aki egy TV-n vagy egy sámlin nekiállna hisztizni, attól nem szabad lakást kivenni, mert ő lesz az, aki majd nem akarja visszaadni a kauciót, mondván, hogy elkoptattad a talpaddal a parkettát, meg elvásott a kilincs, annyit nyitogattad az ajtót... :)

2023. jan. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
Igen, kérheti. Ő meg mondhatja, hogy nem. Ha nem tudtok megegyezni, nem lesz szerződés. Ha mgkötöttétek, akkor meg az van, ami bele van írva.
2023. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!