Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri szobát kivenni Budapesten?

Megéri szobát kivenni Budapesten?

Figyelt kérdés
Válás miatt szüleimhez költöztem haza 15 év után, de nagyon rossz, rengeteg a vita, stb. Tanárként dolgozom, két gyerek után fizetek gyerektartást, albérletet nem tudok kivenni Pesten, csak szobát tudnék. Érdemes lenne? Aki vett ki szobát Pesten, mi a tapasztalata? Itt tudok spórolni valamennyit, viszont ott meg ismét önállóbbnak érezném magam, és talán a lakótársakkal is jobban kijönnék, nyugodtabb lenne az életem. De lehet, ott ugyanúgy nem lenne magánszférám. A kettő közül melyik jobb átmeneti megoldásnak? 37f
2023. febr. 2. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "megéri" alatt? Felnőtt ember vagy, mi nem tudjuk megmondani, hogy neked ez megéri-e vagy sem.


Én biztos nem élnék olyan környezetben ahol folyamatosan vita meg balhé van. Albérletben még mindig könnyebben vált az ember ha baj van.

2023. febr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Keresgélj, ismerkedj meg a leendő lakótársakkal, lakótárssal, s kiderül neked megéri e.
2023. febr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok a helyedben, de egy dolgot biztosan nem tennék: nem költöznék haza. Pláne, ha nagyon rossz.

Nyilván nem ideális egy szobát bérelni és megosztani a lakást másokkal, de normális lakótársakkal biztosan kellemesebb, mint otthon.

2023. febr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Ebben így nincs jövőkép. Valahol meg kell alkuldni. Nálam a meló lenne. Váltanék. 37 évesen neked se fog menni a szoba bérlése, mert éltél sokat másképp. Szülői házat kihúztad. Én erre mozdulnék.
2023. febr. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
80%
Megéri.
2023. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szobát bérlek mert egy biztos: 30 évesen nem tudnék visszaköltözni anyukámhoz, legyen bármilyen jó a kapcsolatunk. Pont azért jó, mert nem vagyunk egymás nyakán.

Én tudom mekkora para albérletbe menni itt is látom, főleg a fiatalok huszonévesen félnek elhagyni a szülői házat de a szigort már nem bírják és megy az örökös nyavajgás, kifogáskeresés, pénzszámolgatás stb. De 30-on túl amikor az ember már magabiztosabb meg önállóbb és rosszabban tűri a szülők beszólásait az életbe ott könnyebbb meglépni ezt a döntést.


Az a kérdés csak, milyen lesz a lakótárs, a lakás, a tulajdonos, a szomszédok meg ezek a körülmények. De ezt ki kell derítened után lehet váltani ha szar,máskênt csak marad a nyüglődés.

2023. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Több magánszférád lenne szerintem, mert a lakótársak általában csak bezárkóznak a szobájukba és ennyi. Ettől persze még lehetnek bőven viták arról, ki milyen rendet, tisztaságot tart konyhában, fürdőben, milyen hangosan hallgatja a zenét és hoz-e fel vendéget és persze fizet-e rendesen. De nem a mama fog rád főzni.
2023. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleiddel feszkós az együttélés, akkor megéri.


Viszont valami terv kellene hosszútávra, mert ha a kereseted nem növeled, egy közös albérlet valamelyik szobájából fogsz nyugdíjba menni, ami nem túl szép kilátás.

2023. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!