Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért hideg a padlófűtés...

Miért hideg a padlófűtés mellett a járólap?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztem, és itt padlófűtés van. Korábban radiátor fűtéses lakásokban laktam, így semmilyen tapasztalatom nincs a padlófűtéssel.

Az egész lakás (szobák is) taposócsempével van burkolva. Úgy tudom, hogy ha működik a fűtés, akkor melegnek kéne lennie a padlónak mindegy hogy milyen a burkolat. De itt teljessen hideg mindenhol. Megnéztem a gázkazánt, elvileg működik nem jelez hibát. Néztem a benti csöveket a szerelő dobozban, és azok sem melegek. Lehetséges, hogy így is fűt csak a taposó nem melegszik át? Vagy a padlónak egyáltalán mindig melegnek kell lenni ha padlófűtés van?

Hűvös van a lakásban, nem olyan hideg mint kint, de azért annyira igen, hogy fázom bent. Valószínűleg a szigetelés és a műanyag ablakok miatt sem hűl ki teljesen. 2016-os építésű emeletes fél házról van szó.

Természetesen jelezem a tulajnak a problémát, de szeretném ha nem lenne annyival elintézve, hogy “pedig ez megy, semmi baja, jó idő van bent”, csak azért mert nem akarja megjavíttatni.



2023. febr. 6. 00:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyanús akkor nekem, hogy akkor azok a csapok el vannak zárva. Az osztók vízszintesen szoktak elhelyezkedni, úgymond hosszában, és akkor azzal az iránnyal megegyezően kell állnia a csapoknak is, hogy működjön a dolog. Ha függőlegesen van, akkor zárva van. Tudsz feltenni egy képet valahova, és belinkelni ide?
2023. febr. 6. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Írtam neked privát üzenetet.
2023. febr. 6. 02:27
 13/18 anonim ***** válasza:
#11 Majd írjátok meg az eredményt, mire jutottatok, érdekelne!
2023. febr. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy kicsit többet tudni a fűtési rendszeredről.


A padlófűtés általában két körös.

Nálam: a belső kör -a kazán- 60 fokon megy. Hőcserélővel adja át a meleget a külső körnek -a padlófűtésnek-, ami 45 fokon megy. Egy hőérzékelős csappal lehet beállítani, keveri a visszatérő "hideg" vizzel.


A termosztát 22 fokra van állítva.

Fűtés közben a járólap hőmérséklete 24-25 fok.

Ez egy nagyon nagy felület, ami tartja a hőmérsékletet, ugyanakkor lassan lehet felfűteni.


Ha nálad a kazán 29 fokon megy, az ugyancsak kevés a fűtéshez.

2023. febr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%

"A gázkazán először 24 fokot mutatott, fel tekertem 29 fokig."


Na itt a hiba! A kazán fűtő víz hőmérsékletét, ha csak padló fűtés van tekerd fel 40°C-ra, ha radiátor+padló akkor 45°C. A padlófűtés ESBE szelepe pedig valószínűleg be van állítva 35-40°C közé. Ezután a szoba termosztátokat állítsd oda ami neked komfort hőmérséklet pl 24°C.


Még hiba lehet, hogy a kazán megy, mert melegvizet csinál, de át van kapcsolva téli üzemre? Ezt többnyire egy hóember vagy hópehely jelzi a kijelzőn.

2023. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Volt a tulaj, küldi a szerelőt.


Elvileg megy a fűtés, de nem mindenhol. A nappaliban pont nem működik.

Nem mondta, hogy hány fokra van állítva, csak annyit, hogy nem megy maximumon mert akkor sok lenne a fűtésszámla.

2023. febr. 6. 12:40
 17/18 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek segít…

A fűtés nem működött jól. Egyáltalán nem normális ha télen 19-20 fok van a lakásban, miközben a termosztát 30 fokra van állítva. Főleg egy újépítésű épületben.

Miután megszerelték, három óra múlva forró volt a padló, úgyhogy bőven elég ha a termosztátot 15 fokra állítom.

2023. aug. 14. 03:30
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabadna érezned hogy meleg a padló!
2023. aug. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!