Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben lakók, ti a...

Albérletben lakók, ti a nevetekre írtátok a közműveket?

Figyelt kérdés
Víz, gáz, csatorna, áram, ezekre gondolok. Sokszor hallottam, hogy ez így lenne a korrekt, de nem találkoztam még személyesen ilyennel. Nálatok hogy működik a rezsi albérletben?
2023. febr. 7. 17:14
A kérdező szavazást indított:
Átírtuk a közműveket a nevemre
A közművek a tulajdonos nevén maradtak
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Alberlokent mondom, hogy nekem nem kell ez a macera. Legyen csak a tulaj neven, neki is fizetem a rezsit egyben, nekem ezzel nem kell tobbet szarakodni. Persze a szamlakat mindig megmutatja, szoval nem hasrautesre fizetek.

De nekem nincs kedvem emiatt rohangalni, ugyet intezni, ebben a lakasban max 1 evet maradok, nem eri meg.

Max talan ha itt terveznek lakni 10 evig, oke. Szerintem a tulajnak is konnyebb, ha nem kell allandoan emiatt futkosni. Mi van, ha egy berloje meg csak 3 honapot marad? Macera, na.

2023. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én fordítva gondolom. Egyszerűbb, ha nem kell a tulajon keresztülmennie a számláknak meg a fizetésnek, jobb, ha direkt jönnek. Igaz, nem is akarok folyton vándorolni.
2023. febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Senkinek sincs kedve vandorolni, azt gondolom. De van az ugy, hogy munka miatt pl gyakran koltozni kell...:)

Vagy egyszeruen csak menni kell, mert eladjak a lakast, ilyen is volt mar velem.

2023. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Én adtam ki régen házat. Sajnos elkövettem azt a hibát hogy átirattam a bérlökre a víz és gáz szàmlákat. Mert hogy úgymond így egyszerűbb. Na nem is fizették a számlákat. Nem tudtam mert nem nekem kükdték az értesítőket. Én nekem már csak akkor küldtek kevelet mikor szóltak hogy jónnek kikötni. Alig tudtam az utolsó pillanatban megakadályozni a kikötéseket. 80 ezrem bánta ezelőtt 18 évvel. Senki ne csináljon ilyet.
2023. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem albérlőként az volt a legkényelmesebb, hogy nem kellett még ezzel is szarozni. Egyetlen feladatom volt, hogy havonta a víz-villany órákat fotózzam le és küldjem el.


Illetve mindig elhozták a számlákat, de egy idő után azokat sem néztem át, mert tudtam fogyasztás alapján mi mennyi lesz.


Ha albérletet kiadnék, én sem íratnám át. Minden számla online érkezik, két kattintással befizetem. Ha bérlőm lenne azt csinálnám mint munkatársam, vezeti őket egy táblázatban, hogy mikor mi mennyi és annyit utal egyben a bérlő.

2023. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A tulaj nevén van, de ide jönnek a csekkek hozzánk, én látom a számlákat. Egyetlen nehézség a dologban, hogy postára járok a csekket befizetni, az online felülethez, apphoz nem kaptuk meg a hozzáférést. (Meg így a leadott csekkekből nyilvánvaló, hogy fizetjük havonta, és azonnal látszana az is, ha nem fizetnénk.) ---> Nyilván ha nagyon akarnánk, meg lehetne beszélni, hogy jajjmánposta, utalni akarunk az mvm-nek, és akkor az utalási nyugtát adnánk oda neki, de ennyi belefér.

Szóval lényegében annyi a kerülőút, hogy nem én diktálom az óraállásokat, hanem a tulajnak adjuk le, és ő diktál.


És bár ezért a véleményemért az albérletes kérdéseknél mindig lepontoznak, de akkor is: szerintem ez a legkorrektebb megoldás. A tulaj tud minket ellenőrizni az online rendszerben bármikor, hogy kaptunk-e csekket, fizetünk-e, meg ugye én is havonta odaadom/lefotózom neki, hogy igen, befizettük, de cserébe felnőttként vagyunk kezelve.

A saját számlámát ÉN látom, én is tudom "ellenőrizni" a tulajt, hogy valóban azt diktálta-e be, amit én mondtam neki (nyilván erre nálunk nincs szükség, megbízunk benne), és nem kegyet gyakorol azzal, hogy mekkora jófej, hogy megmutatja, mire fizetek, meg majd ő elhozza, majd ő megmondja, és különben is, miért ennyit fűtök.

Nem. Így, ebben a helyzetben vagyunk egyenrangú partnerek.

2023. febr. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"postára járok a csekket befizetni"


A csekken van QR kód, és Simple alkalmazásban fél perc alatt be lehet fizetni bankkártyával is és kapsz róla utalási bizonylatot.


"tudom "ellenőrizni" a tulajt, hogy valóban azt diktálta-e be"


Ez is simán megoldható online, ha a tulaj lefotózza vagy lementi a számlákat. Vagy havi 1x bemutatja. Nálunk ez volt. De összességében 1-2 hónap után tulajdonképpen előre tudtam, hogy fogyasztás alapján mi lesz a várható összeg.


Én amúgy simán csinálnék egy megosztott Google Drive mappát amiben fent vannak a számlák és egy táblázatban vezetve az elszámolni valók.

2023. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

7, Igen, azt írtam is, hogyha megkérnénk a tulajt, biztos lehetne variálni, hogy nem akarunk postára járni - de ez igazából technikai kérdés csak, mellékes.


A mondandóm lényege viszont sajnos nem ment át, elvesztél a részletekben. A kulcs az, hogy a tulaj nem szívességet tesz azzal, hogy hajlandó megmutatni a számlákat (amihez amúgy sincs köze addig, amíg rendben kifizetek mindent), és nem kell tippelgetnem, hogy mennyi lesz a várható, hanem a saját otthonomban a saját fogyasztásom után fizetett saját számlákat teljes jogúan átlátom.

2023. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Senki nem mondta, hogy szívesség lenne a megmutatás, szimplán azt, hogy sok albérlőnek egyszerűbb lehet így, mint mindent magának intézni.
2023. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!