Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik biztonságosabb?

Melyik biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Új albérlőim lesznek, eddig mindig az egész albérleti szerződést közjegyzői okiratba foglaltattam, de most a közjegyző mondta, hogy úgy olcsóbb, ha a bérleti szerződést magánokiratba kötjük meg, és a bérlők egyoldalú kiköltözési, és fizetési kötelezettséget vállalnak.

Melyik biztonságosabb?



2023. febr. 25. 12:07
A kérdező szavazást indított:
Az egész albérleti szerződést közjegyzői okiratba foglalni
kiköltözési, és fizetési nyilatkozatot tesznek az albérlők
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a közjegyzői a biztonságosabb, a magánokirat meg az olcsóbb, azaz az utóbbi ingyen van.

Kiköltözési záradéknak akkor van végrehajtható hatálya, ha az közjegyzői okiratba van foglalva, mert akkor nem kell hozzá pereskedni és bírósági végzés.

2023. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kiköltözési, és fizetési nyilatkozatot közjegyző előtt tennék az albérlők, csak a bérleti szerződés lenne magánokirat.
2023. febr. 25. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Magánokiratba akármit írhattok és aláírhattok, ha a bérlő azt megszegi csak peres úton tudod kitetetni, de mire odáig eljutsz, hogy végrehajtásra kerül, addig eltelhet 1-1,5 év is.

Nem értem a közjegyzőt! Megunt téged, vagy ellensége a saját zsebének?

2023. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2

Közben írtál!

Így már jó!

2023. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

" ha a bérlő azt megszegi csak peres úton tudod kitetetni, de mire odáig eljutsz, hogy végrehajtásra kerül, addig eltelhet 1-1,5 év is."

Ez nem biztos, engem raktak ki reggeltől estéig úgy, hogy amikor hazaértem, az üres lakás fogadott, a zárat feltörték, aztán én is feltörettem, hogy be tudjak jutni, szerencsétlen macsekom meg az erkélyre volt kipaterolva...

(Fizettem rendesen, nem ez volt a baj.)

2023. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Veled jogszerűtlenül jártak el és ha ezt tudomásul vetted, akkor így jártál!

Ezt bérbeadóként mondom, de azért érdekelne, hogy mit követtél el - ha tényleg rendesen fizettél - amivel így kiborítottad a bérbeadót?

2023. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Azt követtem el, hogy súlyos depressziós állapotban voltam, munkát nem sikerült találnom (de pénzem még volt, tehát fizettem). A lakást nem amortizáltam le, de lejárt a a határozott idejű szerződésem, amiben kikötés volt, hogy addig elhelyezkedem munkahelyen. Már két nappal később volt másik albérletem, de azt nem volt hajlandó a tulaj megvárni, az összes cuccomat elvitette egy raktárba. :( Két napig ismerősöknél húztam meg magam, egyiknél a konyha padlóján aludva... :(

Egyébként kihívtam a rendőröket, tehettem volna feljelentést, de kisebb bajom is nagyobb volt annál, mint hogy pereskedjek. Persze, ezt már bánom. :(

2023. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy rendes kiterjedt csalad kell . A papirok semmit se ernek magyarorszagon.
2023. febr. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!