Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Be szeretném jelenteni az...

Be szeretném jelenteni az albérletemet tartózkodási helynek. Elég a bérleti szerződést vinnem az okmányirodába, vagy külön engedély kell a tulajdonostól?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 30. 11:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

10, akkor ott ahol próbálták, a hülye Mancikák dolgoznak

[link]

2023. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
Tudom, ez az elterjedt, hogy csak a berleti szerződessel be lehet jelentkezni. Nem lehez, ez csak néphit. 2 különböző okmanyirodaval volt dolgom, es rengeteg Mancikával. SENKI sem ugy tudja, ahogy a néphit el van terjedve.
2023. máj. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
12, akkor a Mancikáknak meg kell mutatni a saját munkahelyük honlapját, amit a 11-es kommentben linkektem
2023. máj. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
#12 Pont a Mancikák azok, akik néphit szerint végzik a munkájukat, mikor azt képzelik, hogy nem elég a szerződés hozzá. Miközben bőven elég.
2023. máj. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
85%

Nem, nem tévhit 12, ez a JOGSZABÁLY! Kutya kötelességük aláírt bérleti szerződéssel bejelenteniük, főleg hogy a lakónak meg kötelessége 3 (5?) napon belül jelenti a lakcímváltozást, amiben nem akadályozhatja egy ostoba ügyintéző, aki még a szabályokat sem ismeri.

Nekem volt is ebből egyszer egy “balhém”. Én magam is így jelentkeztem be, ráadásul online, ott nem volt gond. Aztán mikor húgomék felköltöztek Pestre, akkor egyik szabadnapján elment okmányirodába ezt elintézni, ahova végül elkísértem én is. Na konkrétan már majdnem a sorszámkiadónál elhajtottak minket, az ott álló fickó ugyanis közölte, hogy kell a lakcímbejelentő. Húgom meg volt szeppenve, úgyhogy én közöltem helyette, hogy nem, nem kell, itt az aláírt bérleti szerződés. Faszikám csak erősködött, ott kezdett felmenni bennem a pumpa és próbáltam “finoman” közölni, hogy ezt nem vele fogom megvitatni, aki gyakorlatilag csak a sorszámot adja ki, köze nincs a dolgokhoz, hanem majd az ügyintézővel. Na végül bementünk, kivártuk a sorunkat, hogy aztán “Mancikával” ugyanezt a kört le kelljen játszani. 🤦🏻‍♀️ Szánalmas, hogy ilyen emberek dolgoznak kormányablaknál, akik a saját honlapjukon közölt információkkal sincsenek tisztában. Addigra már a sorszámkiadó eléggé felb*szcsizta az agyam, szóval Mancikának már elég határozottan a tudtára adtam, hogy ez bizony szabály, kutya kötelessége elfogadni az aláírt bérleti szerződést, szóval lesz szíves nem akadályozni az embert a törvényi kötelességében. Mancika kicsit még hezitált, de aztán mondtam, hogy ha gondolja nagyon szívesen megvitatom ezt a főnökével is, mert mostmár kezd nevetségessé válni az egész helyzet. Na mindezeket összesítve Mancika úgy vélte jobban jár, ha szépen megcsinálja a bejelentést, mielőtt még nagyobb balhét csapunk. Ez már nem tartozik a kérdéshez, de slussz poénként mikor kifelé sétáltunk az okmányirodából, egy srác, aki végigmozizta az egész jelenetet odajött hozzánk, rám nézett és közölte, hogy nagyon szimpatikus volt neki, ahogy “helyreraktam” mindenkit, mindezt finoman és nőiesen, karakán csaj vagyok, jól tettem blabla, majd elhívott egy randira is. 😅 Na tehát, NE hagyjátok magatokat, ami szabály, az szabály, igen is álljatok ki az igazatok mellett!

2023. máj. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%

Fentebbi részben jól írja, de a stílusa azért hagy némi kívánnivalót. Nem az, hogy nem hagyta magát, hanem ahogy leírja tévedéssel és egyszerűsítéssel, mintha mindenki egy eset lenne, és általa leMancikázott szakügyintéző csak egy képzetlen segédmunkás lenne aki rajta hatalmaskodik. Az a MANCIKA kormányablak szakügyintéző, és tökéletesen bevasalták rajta a képzésen hogy milyen jogszabály alapján jár el, milyen eljárást folytat le.

Lakcímigazolvány kiállításához szükséges okmányok:

1. személyazonosság igazolására alkalmas okmány (személyazonosító igazolvány, útlevél vagy kártyaformátumú vezetői engedély)

2.lakcímbejelentést a jogszabályban előírt adattartamú bejelentő lapon kell teljesíteni

3. A bejelentőlapot a lakcímbejelentés teljesítésére kötelezettnek és a jogszabályban meghatározott esetekben a szállásadónak is saját kezűleg alá kell írnia. Szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.

4. ha a lakcímbejelentéssel érintett ingatlannak több szállásadója van, a szállásadók hozzájárulását a lakcímbejelentés során eljáró szállásadó írásbeli nyilatkozatával igazolja. Az írásbeli nyilatkozatot be kell nyújtani az eljáró hatóságnak.

5. előző lakcímigazolvány, melyet le kell adni


Ha elolvasod akkor lakcímbejelentő kitöltése nélkül nem tudsz személyesen bejelentkezni és ha több tulaj van akkor mindegyik hozzájárulása szükséges. A bérleti szerződés a lakcímbejelentőn szereplő szállásadó aláírását kiváltja. Azzal a kitétellel, hogy a bérleti szerződésben az összes tulajdonos szerepel, mint bérbeadó, vagy ha nem akkor Írásban hozzájárul a lakcím létesítéséhez, és persze sem haszonélvezeti sem özvegyi jog nem terheli az ingatlant, sem széljegyen nincs olyan információ/terhelés ami alapján a kérelem nem teljesíthető.

Pl. Kiveszel egy lakást Nagy Annától, aki 1/2 részben tulajdonosa a 1024 Bp. Retek utca 6. 1/2. alatti lakásnak. A másik 1/2 tulajdonosa Anna testvére Nagy Péter. Peti már az USA-ban él évek óta, amikor legutóbb 4 éve itthon járt nem készítettek meghatalmazást, hisz az általuk tulajdonolt lakást Nagy Józsefné a nagyi lakta, akinek holtig tartó haszonélvezeti joga van a lakáson. Az eltelt 4 évben a nagyi demens lett, aki 24 órás ápolásra szolul, bekerült egy otthonba és már évek óta nem használja a lakást. Szellemi állapota miatt korlátozó gondnokság alá került. Az állam egy hivatásos gondnokot kirendelt mellé, aki a vagyonkezelője. Így nagyi hiába tudja leírni a nevét és kommunikál értelmesen jobb napjain, nem jogosult bérleti szerződést kötni, szerződést aláírhat de a gondnok aláírása is kell az érvényességhez, sőt ingatlan kiadás esetében az illetékes gyámhivatal határozati jóváhagyása is kell a két aláírás mellé. Amikor Anna kiadta a lakást bemutatta az amerikai ügyvéd előtt írt meghatalmazást Péter részéről, hogy rendben meghatalmazza Annát a lakáskiadásra. Csak itt a gebasz, mert Anna és Péter nem volt jogosult szerződést kötni, hisz erre a lakás haszonélvezője lenne jogosult azokkal a kitételekkel amiket fentebb leírtam. Szóval van szerződésed van hol laknod de mégse tudsz lakcímet létesíteni. Nyilván a buta MANCIKA megretten ha erősen és határozottan követeled a lakcím bejegyzést ott helyben. Tudod MANCIKA a fentieket ellenőrzi, összeveti és utána dönt arról hogy a kérelmed ott helyben teljesíthető-e. Az a hozzáállás, lenézés amikor erről a munkáról láthatólag semmit sem tudsz...

2023. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%

16, volt kormánytisztviselőként és több jelenlegi és volt kormánytisztviselő rokonaként röhögjek egy jót. Képzés???? Kaptam 4 jogszabályt elolvasni, másnap egyedül voltam az ügyfélváróban. XD

A főnöknek volt valami szakirányú végzettsége, az egyik kollégának valami irodalomtanári szakja, a többi háromnak érettségije. Annyi konteót életemben nem hallottam a szakügyintézőktől, mint bárhol máshol, kezdve attól, hogyha elmegy manikűröztetni és rendberakják a fél centis kirepedezett, száraz bőrránövését, akkor le fog esni a körme (azért volt olyan, mert az természetes, közben

meg gyantáztatott és hajat festetett… egészen a laposföldig.

2023. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
21%

Aha, nyilván úgy van ha Te írod.

[link]

Ezek rád nyilván nem vonatkoztak, hiszen téged minden jogszabályi előírásban megadott képzési követelmény helyett rögtön önálló szakügyintézőnek betettek dolgozni kormányablakba próbaidő alatt. Ráadásul egyedül, rögtön tudtál minden szakrendszert kezelni, mert elolvastál 4 jogszabályt. Megkaptál minden jogosultságot az adatbázisokhoz.

Gondolom, hogy az alábbi állásra is felvehető valaki egy sima gimis érettségivel vagy akár ápolói végzettséggel hiszen ő is érettségizett.

[link]

2023. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%

18, sőt, felmondtam a próbaidő alatt (6 hónap próbaidő, 5,5 hónapig bírtam a dögunalmat)


De súgok még valamit, az asszisztenssel jártam ügyféllátogatóba, úgy, hogy ő utánam kezdett és papíron egyikünk se mehetett volna, nekem egy régi kollégával kellett volna menni vagy a főnökkel, de ők nem szerettek kocsikázni. Az asszisztens is csak azért jött, hogy vesztegetés gyanú ne legyen.


A felvételi pszicho teszt komolyabb volt, mint a betanítás. Az egyetlen komolyabb teszt egy kreszteszt volt, hogy vezethessem a hivatali kocsit (aminek a vezetéséről le akartak beszélni egyszer, mert esett 3 mm hó, azt mondták menjek vonattal, nehogy valami bajom legyen)


Ja, meg nemzetbiztonsági átvilágítás volt, a szomszédok hónapokig nem álltak vel szóba, mert “múltkor is kérdezősködött a rendőrség”



De “szerencsére” még egyszer megszívattak, mert megyei adószám helyett 51-st kaptam, amikor ev lettem, amivel csak megyeszékhelyi navban lehetett ügyet intézni és külön kellett nyilatkozzak arról, hogy az ügyintéző belenézhet a cuccaimba

2023. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%

Ja, hogy borzoljam még az idegeid.

Interjú:

- szép napot

- szép napot

[…]

- a nagybátyád sok szépet mesélt rólad, mikor szeretnél kezdeni? (Nagybácsi=hivatalvezető felett jócskán)

2023. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!