Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet tenni, ha folyton...

Mit lehet tenni, ha folyton csúszik a fizetéssel az albérlő?

Figyelt kérdés
Minden hónapban megy a könyörgés,hogy utalja a pénzt. 3-4 napokkal később utal. Azért rossz, mert mi is albérletben lakunk... Határozott idejű szerződés
2023. máj. 16. 19:20
1 2
 1/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha egyszercsak nem fizet, akkor is hónapokba telik, mire ki tudod rakni a lakásból. Utána aztán persze van lehetőséged jogi úton behajtani az adósságát, de egy bírósági per évekig tart...

Én azt mondom, hogy örülj neki, hogy fizet. Esetleg beszéljétek meg, hogy miért csúszik pár napot mindig, ha esetleg nekik úgy egyszerűbb (pl. mert akkor kapnak fizetést), akkor fizessenek akkor.

2023. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
közjegyzővel írtátok a szerződést?
2023. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

Már a szerződésben is hozzá igazitottuk az időpontot, de így se bírja tartani a határidőt. Fiatal ember családja nincs.


#2


Nem.

2023. máj. 16. 19:32
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

2+

Akkor ez a tanuló pénzed, reménykedj, hogy fizet...

van lehetőséged erős emberek szolgáltatásait igénybe venni, vagy a bérlőt próbáld meg rávenni egy közjegyzői szerződésre.

2023. máj. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány hónapja lakik ott?

De még mindig fizetett?

2023. máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak a nem fizetés számít szerződésszegésnek?
2023. máj. 16. 19:40
 7/13 A kérdező kommentje:
3. Hónapja és idővel mindig fizetett.
2023. máj. 16. 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

És tartottál már lakásbejárást, ellenőrizted a lakást?

Ha nem, akkor ideje bejelentkezned hozzá és ott megkérdezgetheted, mi az oka a késedelmes fizetésnek.

2023. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Legközelebb ne várd meg amíg letelik a határidő és nem fizet, hanem már a hónap első napján írj rá, hogy várod a lakbért és ismételd meg egyre gyakrabban!

Ha csak akkor szólsz amikor már elmaradt a fizetéssel, akkor úgy fogja érezni, hogy ez csak pár nap csúszás, miért lenne ez gond.

Ha már napokkal korábban elkezded figyelmeztetni rá, akkor érezni fogja, hogy sürgős és azonnal utalnia kell amint meg van rá a pénze.

A határidő nem azt jelenti, hogy korábban nem fizethet. Azt jelenti hogy legkésőbb addig fizetnie kell. Tehát te nyugodtan kérheted korábban is tőle a pénzt.

2023. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem is ilyen albérlőm. A harmadik megcsúszás után kiraktam. 5 hónap alatt 3x csúszott vele 2 hetet, én türelmes voltam.
2023. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!