Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha társbérlő leszek hogyan...

Ha társbérlő leszek hogyan működik a pénzügyi része?

Figyelt kérdés
Ha társbérlő leszek egy albérletben kinek kell fizetnem a bérleti díjat és az egyéb dolgokat? A bérlőtársamnak adom oda? És a bérleti szerződés aláírása kinél történik? A bérlőtársammal írom alá? Vagy a főbérlővel kell egyeztetnem? Hogyan működik ez?

2023. jún. 3. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát akivel megegyezel.

De ez azért nem annyira egyszerű történet. Az albérlőnek van joga tovább "értékesítni" a lakást? Felvehet oda téged?

2023. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze felvehet.
2023. jún. 3. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben akkor neki kell elszámolnod, és ő fizet majd a tulajnak.
2023. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden esetben más és más. Huszonéves koromban 4 lakásban összesen 9 bérlőtárssal laktam együtt az évek alatt és sok különböző rendszere volt a dolgoknak.
2023. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús, hogy a kérdező hamar rávágta, hogy a másik bérlő felvehet albérlőket miközben az alap kérdése arról szól, hogy fogalma sincs mi ilyen esetben a helyzet :D
2023. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amúgy láttam már olyat ahol albérlőre volt bízva a bérlőtárs keresése, ő hirdetett, ő választott személyt, de a tulajdonossal kellett szobára szerződni. A tulaj úgy volt vele, hogy ismeri a bérlőjét, ezért válasszon maga lakótársat.


Nálam amikor kiköltözött a másik bérlő a tulaj nem is szólt semmit egyszer csak arra keltem, hogy porszívózik a lakásban, mert "jönnek megnézni". Az úgy elég kellemetlenül érintett, hogy ennyire semmibe nézett, hogy még csak nem is szólt előre.

2023. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!