Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a hibákról?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy kivettem egy albérletet amiben olyan hibákat fedeztem fel hogy a fürdőszobában meg van repedve a kő, a vécén alul hajszálrepedések vannak, az ablak karcos meg ilyenek. Ráadásul a régi fajta nyílászáró van a dupla ajtós vagyis dupla ablakos. Ezekről mi a véleményetek? Szerintetek gáz mert ezek miatt kicsit nem túl jó az albérlet de sajnos ennél csak drágább albérletek vannak amiben most lakom.

2023. jún. 21. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a választ! A jobb minőségű az drágább. Ennyi!


A hibákról meg készíts képeket, de mutasd is meg a bérbeadónak - bár ezt inkább beköltözéskor kellett volna - hogy ne a kauciód bánja!

2023. jún. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, te nem megvetted azt a lakást hanem kibérelted.

Mit gondoltál egy vadonat új, tökéletesen ép lakást fognak neked kiadni?

"a vécén alul hajszálrepedések vannak"

Most vagy nem tudod mit jelent a hajszálrepedés, vagy nem tudod milyen anyaga van a vécécsészének, de azt tuti nem tudod hogyan néz ki a szerkezete. A kutyát nem érdekli, hogy "hajszálrepedések" vannak rajta. Ettől nem lesz rossz, nem fog folyni és erős a gyanúm, hogy kevered a porcelán mázhibáját a hajszálrepedéssel.

nevetséges amiket felsoroltál, az a véleményem ezekről a hibákról.

2023. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor Ti laknátok egy ilyen lakásban?
2023. jún. 21. 23:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nézd, egyrészt laktam korábban is, másrészt bármennyire is mi építettük a mostanit, az már 15 éve volt. És bizony, az ablakok néhol karcosak, konkrétan a konyhában én csináltam amikor még be se költöztünk, mert rossz eszközzel próbáltam leszedni a festéket az üvegről, de a többi ablak is sérült idővel itt-ott. Van törött "kő" is a lakásban, az egyiket én törtem meg, mivel elejtettem egy vasalót, a másikat a párom, mert felborított egy fém széket. A vécécsésze pedig nálunk is mázhibás az egyik, sőt, van mosdókagylónk is amin nem sokkal a vásárlása után jelentek meg felületi hajszálrepedések.

De még van vagy millió probléma a házban.

Hol éltél eddig valami üvegházban?

2023. jún. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyámnál laktam és ott nem voltak azért ilyen hibák
2023. jún. 21. 23:22
 6/9 A kérdező kommentje:
De el kellett költözzek onnan és sajnos nem néztem meg alaposan a lakást mielőtt kivettem volna csak nagyjából néztem át
2023. jún. 21. 23:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress másikat.
2023. jún. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csukd be a szemed és ne a hibákat keresd. Ha nem egy vadi új ingatlant veszel ki, akkor vannak hibák, de még a vadiújnál is leb*szhatod a falat mondjuk költözésnél véletlen, ez ilyen.

Mi a fa bejárati ajtónknak adtunk egy pofont költözésnél véletlen, a mai napig nézem. De ez van. Van egy törött járólapunk is. 10 éve csináltatta az előző tulaj, gondolom leejtettek valamit, vagy kitudja, törött, ez van. Nekem annyit nem ér, hogy nekiálljak gányoltatni (felszedessem, cseréltessem), majd ha új járólapot tetetünk le, akkor megszűnik a probléma. Fal mentén van, nem vonzza annyira a tekintetet, akinek nem tetszik, ne nézze. Az egyik ablak is karcos, kutyájuk volt, kaparta néha. Ez sem érdekel különösebben, ezek nem számottevő hibák szerintem, amin ne lehetne felülkerekedni pár hét alatt. Ha mégsem tudsz, akkor keress másik albit.

2023. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak nem panelbe költözöl, a régi bérházakon - ma társasházakon - mindenütt a dupla faablakok vannak, mert a ház külső arculatát nem engedik megváltoztatni. Ez Budapesten és a nagyvárosokban önkormányzati rendelet.

Egyébként ilyen igényekkel mint amilyenek neked vannak, nem ártana havi nettó 600-800ezer körüli fizetés.

2023. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!