Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha választani kellene 30...

Ha választani kellene 30 fölött élnétek lakótársas albérletben, vagy inkább alacsonyabb színvonalon garzonban?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, elég nagy dilemmában.

Budapesten élek, jelenleg a lakásért 170.000 Ft-ot fizetek átlagban rezsivel.


4 évvel ezelőtt még 80.000 Ft + rezsibe béreltem lakást, igaz az nagyon rossz állapotú is volt, de szerintem ez jól szemlélteti az árváltozásokat.


A gondom az, hogy fogalmam sincs szeretnék-e lakótárssal élni. Én nagyon jól el vagyok egyedül is. Nem szeretek a fürdőszobára vagy konyhára várni, meg a kedvencem mikor más elpakolatlan dolgai, kosz miatt nem tudom végezni a saját dolgom, egyszerű példa a főzés.


Viszont annyira megdrágult minden, hogy sokkal lejjebb adtam az életszínvonalomból.


Nem olyan sűrűn járok fodrászhoz, nem járok rendszeresen moziba, színházba. A kondibérletemet nem fizettem tovább, inkább sétálok vagy futópályán kocogok helyette. A kajarendelés szinte lecsökkent 0-ra, csak boltban vásárolok kész ételt max., de azok minőségben és ízben sem az igaziak.


Az se valami nagy élet, hogy dolgozni járok, kaját főzök, aztán ebből áll ki a nagy fővárosi élet. De lehet még így is jobb, mint egy idegennel együtt élni.


Párkapcsolatom nincs kialakulóban, így az összeköltözés témája nem merül fel.


Egy szobabérlés megáll kb 100-120.000 Ft-nál, szóval maradna a fölött 50e ft-om, azért abból lehet már szórakozásra, rekreációs dolgokra is fordítani pénzt. Viszont nem tudom, hogy évi 600e ft ér-e ennyit.


Meg még sorolhatnám a problémákat, lakótársnak feljön mondjuk a párja, vagy ha nekem jönne fel ismerősöm, vagy később párom akkor azokat mindig megbeszélni.


Ki, hogy döntene?


2023. júl. 10. 14:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Én a helyedben keresnék egy jobban fizetős állást. Jól értem, hogy 200at sem kapsz kézhez egy hónapban???
2023. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1-es, ne haragudj, de ez, hogy jött ki?


170.000 Ft csak az albérletem rezsivel, szerinted akkor ha 200-at kapnék, akkor kijövök havi 30 ezerből?

2023. júl. 10. 14:22
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Garzon. Egyertelmuen, haverral se osztoznek lakason. Egyedul csaladtaggal, parral elnek egy haztartasban.
2023. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
12%
Vegyél vidéken kis faluba 10millióér felújítandó családi házat. A rosseb se marad pesten a zsúfoltságba meg a nyomorba, mert akinek ott nincs lakása vagy nem örököl, annak pesten az élete örökre nyomor és kiszolgáltatottság marad!
2023. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tudsz gyűjteni, akkor fölösleges Pesten laknod, mert ugye nem mész a fizetéssel semmire (előbbre).
2023. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ha valaki albérletben él, akkor sehol sincs nagyon előrelépése.


Szegeden pl: 120 ezer forint egy lakás, az átlag bér meg 250.000 Ft.


Szeretek Budapesten élni, nem költöznék máshova. Pörgős, sok ismerősöm él itt, sok a lehetőség.


Az egész ország élhetetlen idézőjelben, ha nincs hol lakj.

2023. júl. 10. 16:41
 7/22 A kérdező kommentje:
4-es, nem degradálás, de Budapest után egy faluban élni, annyira ingerszegény lenne, hogy meg is kattannék. Én már a modern kor gyermeke vagyok, nem erre vágyom.
2023. júl. 10. 16:42
 8/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem szeretek osztozkodni idegennel, így inkább a garzon. Bár +50000 ft-al sokra nem mész. Megint lesz kondi bérleted és rendelsz kaját néha, havi egy mozi esetleg étterem aztán el is fogyott. Szóval ezt akár szegeden is megteheted. Mert hiába van 30 kocsma 10 perc sátára tőled, ha mindig 1-2 helyre mész.
2023. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha mind a két variációd bérlemény, akkor ami neked kényelmesebb.
2023. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet, mert ugye a cél az lenne, hogy sajátod legyen ahol a magas ura lehetsz. Na most ha lakótársas albiba mész, ott talán még van esélyed spórolni. Viszont belegondolni is rossz, milyen lehet idegenekkel együtt élni.
2023. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!