Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg probléma ha nem a...

Tényleg probléma ha nem a szerződött lakó bankszámlájáról kapja a bérbeadó a pénzt?

Figyelt kérdés
4 hónapja bérelek egy lakást, eddig készpénzzel fizettem. Most volt az első hónap hogy nem, a tulaj kérésére. Nekem nincs bankszámlám, azért megkértem édesanyámat, hogy utalja el az összeget. Erre most telefonál a tulaj, hogy ez így nem jó, azonnal nyissak bankszámlát és a saját nevemről menjen a pénz. Kötelezhet erre? Nem mindegy neki ki utal, amíg a pénzt megkapja?
2023. júl. 18. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha neki jó az átutalás akkor Honoluluból is jó kell legyen a nagyapádtól vagy haverodtól.

Nyilván neki valami miatt kel, hogy tőled legyen küldve. Beszéld meg vele hogy mit írjatok bele a "megjegyzés" rovatba, amivel megfelelően tudjátok jelezni, hogy ez a tőled érkező átutalás.

Ha nincsen ilyen a szerződésetekben leírva, akkor nem kérheti tőled, hogy saját bankszámláról utalj pénzt, akkor csak azt kérhető, hogy átutalással küldjed. De még ez sem lehet kötelező ha nem írtátok be a szerződésbe, hogy mindenképpen utalnod kell ha ezt kéri.

Próbálj meg beszélni vele és kérdezd meg, hogy miért kell neki a saját számlád vagy mi nem volt megfelelő azzal ha anyukád utalja a pénzt! Amúgy meg lehetnél társ-tulajdonosa is a számlának. A férjemnek és nekem közös számlánk van és külön bankkártyánk ugyanahhoz a számlához. Az átutalások mégis mindig az ő nevével mennek ki, belépni legalábbis az ő neve alatt tudok online a rendszerbe - saját kódommal - hogy átutaljak pénzt.

2023. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Na az ilyen kötekedős tulajt jobb ott hagyni, mert másban is ilyen lesz. Nekem is volt egy ilyen tulajom, aki mindenbe belekötött. Nem hogy örülne, hogy megkapta a pénzt, nem mindegy neki, hogy ki fizette? Az a lényeg, hogy az összeg meg legyen, semmi köze hozzá, hogy ki utalja el.
2023. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%

Ha hitelt akar felvenni, akkor fix bevételként tünteti fel az albérlet árat, amit a szerződéssel igazol a banknak. És gondolom emiatt kell, hogy te utald, mert meg is kell jelennie a számláján az összegnek. Ráadásul anyukád utalásait, milyen szerződéssel igazolja a nav felé?


2023-ban nincs bankszámlád... ez már szint vicc kategória. Bemész a bankba aztán nyitsz egyet, az albérlet árát ,meg havonta rárakod. Vannak befizetős automaták, szóval bankba sem kell ezzel bemenni.

2023. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a tulaj hitelfelvételéhez a bérlőnek? Neki csak annyi a kötelessége, hogy kifizeti a bérleti díjat a megadott időben és betartja a "házirendet", ha van.
2023. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet ilyenre.

Szerződést módosítottatok, vagy csak úgy egyoldalúan benyögte, hogy hogyan kéri?

Mond meg neki hogy tessék szépen módosítani a szerződést és rögzítsétek benne az új fizetési módot. Ide pedig írjátok be, hogy milyen bankszámláról fog érkezni a pénz.

2023. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a tulaj attól van indokolatlanul bepánikolva, hogy ha a NAV ellenőrzi, akkor nem tudja igazolni, hogy az az összeg tőled érkezett, mert nem a szerződő neve szerepel az utalásnál.

Tök mindegy, nem kötelezhet arra, hogy ezért nyiss egy bankszámlát. Beszéljétek meg, hogy mit írjon édesanyád a közleménybe, hogy a tulaj megnyugodjon, és kész. Semmi kára nem fog származni belőle, ha nem te utalsz neki.

2023. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
2, egy esetleges ellenőrzésnél a tulajnak kell bizonyítani, hogy miért jött pénz a számlájára.
2023. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ne bonyolítsd az életedet ezzel, ha neked nem kell bankszámla akkor nem kell, semmi köze ehhez a tulajdonosnak. Ha ő elektronikus fizetést akar, akkor fizesd be a bankfiókban a számlájára a kp-t. Ebben csak annyi hogy havonta be kell menned egy bankfiókba (olyan bankhálózat fiókjába ahol a tulaj a számlát vezeti)és a pénztárnál befizetni a pénzt a tulajdonos számlájára.
2023. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én nem szeretnék bankszámlát, nincs rá szükségem nem hinném, hogy ez "vicc" lenne. A szerződésben készpénzes fizetés lett rögzítve, módosítás nem történt. Holnap megkérdezem tőle, hogy megfelelne e neki ha a közleménybe írnák valamit.
2023. júl. 18. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!