Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha egy albérletben elromlik...

Ha egy albérletben elromlik valami, vagy mondjuk gázórát kell leolvasni, stb., akkor a tulajnak kell ott lenni, vagy az albérlőnek, hogy beengedje a mesterembereket, gázleolvasót, stb.?

Figyelt kérdés

2015 óta adok ki lakásokat, eddig 12 albérlőm volt, és mindig az albérlők engedték be a mesterembereket, leolvasókat.

A mostani albérlőm nem akarja beengedni a gázóraleolvasót, azt mondta, hogy engedjem be én, csak én másik városban lakom.



2023. júl. 25. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

H*lye. HA bérbe adnék / bérbe vennék, egyik oldalról sem szeretnék idegen holmijai között mászkálni, ha az illető nincs ott / nem szeretném, ha az én cucciam között mászkálnának, ha nem vagyok ott.

Szerintem teljesen korrekt az, ha ő engedi be. Főleg, hogy csak leolvasás lesz. HA javítani kell valami nagyobbat, akkor már érthető igén mindkét fél részéről, hogy ott akar lenni, de akkor is az a jó, ha mindketten ott vannak.

2023. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Vannak retardált emberek. Ez is az lehet.


Alapból emberi ésszel felfogva nem rángatnám oda a tulajt olyan dologért amit magam is el tudok végezni. Meg amúgy sem szeretném, hogy az én lakásomban bárki legyen a jelenlétem nélkül.

2023. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10%
Most hol vannak a zárcserés károgók? Nehogy már a tulaj bejárkáljon és csak évente egyszer "se" jöjjön ellenőrizni mert az sérti a faxtudja mijüket. Az albérlettel nem csak jogok hanem kötelezettségek is járnak.
2023. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A törvény szerint a bérlő még a tulajdonost is csak akkor köteles beengedni a lakásba ha azt akarja és ott van. A zárat is lecserélheti és neked nem köteles kulcsot adni a saját tulajdonodhoz, hiszen most ő tőled átvette a használati jogát a bérleti díjjal.

Ha szerelő jön akkor ezt meg kell beszélnetek. Vagy neki kell ott lennie vagy meg kell engednie neked, hogy ott legyél. Arra nem kötelezheted, hogy ő pont akkor ráérjen és ott legyen amikor te a szerelőt éppen odarendeled, de köteles gondoskodni arról hogy a szerelő elvégezhesse a munkáját. Vagyis nem kell elfogadnia, hogy te megegyezel a szervizessel, hogy július 25-én délelőtt 11-re megy és akkor neki szabadságot kell kivennie, hogy otthon lehessen és beengedhesse. De biztosítania kell hogy a szervizelés megtörténhessen. Vagyis vagy közösen kell időpontot találnotok amikor a szervizes/szerelő tud menni, akár délutáni időpontban hogy normál módon otthon tudjon lenni, vagy neked kell megengedje, hogy ott legyél a lakásban ha ragaszkodsz a neki nem megfelelő időponthoz.

A gázóra leolvasót köteles beengedni. Nem köteles miatta otthon lenni munkaidőben vagy suliidőben (nem tudom tanul vagy dolgozik) de akkor neki kell a leolvasóval megbeszélnie, hogy mikor menjen amikor otthon van és be tudja engedni. Ez az albérlő dolga nem a tied.

2023. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!