Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobát most újíttattuk...

Fürdőszobát most újíttattuk fel: csőcsere, stb. Kifizettük a mesterembereket és első használatkor vettük észre, hogy minden fürdés után a víz leengedésekor vagy a mosógép használat után a fürdőszobát elönti a víz. Mit rontott el a vízszerelő? Folyt

Figyelt kérdés
Nem a lefolyó van eldugulva, mert a wc is ugyanabba a lefolyóba van kötve és azzal nincs gond. A vízszerelő úgy gondolja jó munkát végzett és be akarja gipszelni a lefolyó fedelét. Szerintünk az nem jó megoldás, mert a víz talál utat magának máshol (mosógépből kádba vagy hasonló). Szeretnénk az alap problémát megtalálni és annak tudatában dönteni. Szerintetek mi a gond, mi a hiba?
2015. márc. 27. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A wc lefolyik még nem jelenti azt,hogy az oda csatlakozó lefolyó nincs eldugulva.Talán bele került valami sitt,vagy bele mosták a szerszámokat.
2015. márc. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt csőgörény, szakszerű duguláselhárítás és semmi. Tehát arra gondolunk, hogy nem megfelelően lejt a lefolyócső. De nem biztos. A Vízszerelő tagad és dumál össze vissza, de ettől mi még nem leszünk előrébb. Veressük fel újra a fürdőszobát?
2015. márc. 27. 08:24
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor szerelési hiba van,mond a "mesternek"oldja meg vagy

feljelented.

2015. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos itt az lehet a gond, hogy alul méretezték a lefolyó csöveket. Nem vagyok vízszerelő, de amikor az látom, hogy kezet mosok pl. a Meki mosdójában és a kagylóban áll a víz, akkor a a hajam az égnek áll. Mert nem lehet tenni egy kib...ott 40 vagy 50-es lefolyócsövet, mert úgy gondolják, elég a 32-es is vagy annál vékonyabb.

A szerelési munkákat jórészt magam végzem a lakásban, ha célszerszám hiányában szerelőt kell hívnom, azelőtt mindig egyeztetek vele: milyen anyagot használ, ezt hogy csinál, azt hogy csinál...ha én azt mondom, hogy valahova 50-es lefolyócsövet tegyen, akkor azt tesz vagy le is út fel is út. Amikor a fürdőszobában végeztem a lefolyócserét, a végén megtöltöttem a fürdőkádat és a kagylót is színültig vízzel, majd bekapcsoltam a mosógép ürítő pompáját és egyszerre engedtem ki a fürdőkádból és a kagylóból is a vizet. Ez volt a próba, a szifonban kb. 1 centit emelkedett a víz szintje és még volt kb 12-15 centi szabad hely fölötte a padló szintjéig. Fa feljött volna a víz, valamit nem jól csináltam, de azóta sem volt semmilyen gond. Mielőtt elment a mester, le kellett volna ellenőrizzed és csak azelőtt fizesd ki.

2015. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, le kellett volna ellenőrizni. Csak még ilyennel nem találkoztam, pedig második lakást újíttattuk fel már. Mindig tanul az ember. Tehát vagy nem megfelelően lejt a cső vagy nem elegendő az átmérője? Remek, akkor ebből fürdőszoba felverés lesz... Csak ezek után hogy bízzak meg a mesterekben? Tovább nem is mondom, hogy a kőműves is nagyokat hibázott: a fürdőszoba legmagasabb pontja a lefolyó rész, tehát mindig a sarkokban áll meg a víz stb. Azthiszem tényleg magunknak kell mindent megcsinálni, mert csak az lett jó az egész lakásfelújításban. Köszi a segítséget!
2015. márc. 27. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem:


van egy padlóösszefolyód, és ott önt ki a víz.

ha ez így van, akkor az összefolyó és a strang (ha van ilyen) közti szakasz van rosszul méretezve, vagy itt van dugulás.

az összefolyó szakszerű megszüntetése megoldja majd a problémát.

2015. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ott írja.


"Volt csőgörény, szakszerű duguláselhárítás és semmi. "

2015. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

A baj forrása mindenképp a szuez-szifon és a gerincvezeték között van, a javítása mindenképp véséssel jár.

Megpróbálkoznék előbb az alábbiakkal, kerülendő az aljzat cseréjét:

1. Mosógép lefolyó átköt a mosdószifonba. Ez kell hozzá: [link]


2. Kád lefolyójába beépítenék egy ilyet (sajnos 2 kell belőle), hogy lelassítsam a lefolyó víz sebességét: [link]

2015. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Az utolsónak különösen, kipróbálom a javasoltakat, hátha.

2015. márc. 30. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!