Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon mennék albérletbe, de...

Nagyon mennék albérletbe, de zárkózott személy vagyok, kissé tartanék idegenekkel összeköltözni, milyen úgy együtt élni?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, másodéves egyetemista, eddig bejárós voltam, de eléggé fárasztó nap mint nap vonatozni Pestre, és amúgy is szeretnék elszakadni itthonról. Koliba nem vettek fel, így albérletbe mennék idén mindenképpen.


Viszont nem tudok senkivel összeköltözni, így kénytelen lennék idegenekkel, amitől kicsit tartok mert nekem nagyon kéne a magánszféra, aztán összeköltözni random emberekkel ijesztő. Nekem kell nyugalom egy egyetemi nap után, főleg ha még dolgoznék is mellé.


Kibszott drága minden, nem hogy egy lakás, így nem tudnék egyedül bérelni, nem vagyok kitömve.


Aki szintén volt így, hogy egyedül összeállt idegen egyetemistákkal, milyen volt? Főleg srácokat kérdezek, mert úgy gondolom csajoknál valamiért ez az összeköltözés (szerintem) egyszerűbb.



2023. aug. 10. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az "összeköltözés" nem egészen az, amit gondolsz, kicsit hasonló egy családhoz, de azért jóval lazább.

Egy lakásban mindenkinek van egy szobája, az "magánterület", ott egyedül vagy, ott (majdnem) azt csinálsz, amit akarsz. A közös helyiségekben - fürdö, konyha - meg magad után el kell pakolni, összetakarítani, egyébként nem kell semmit sem foglalkozni a többiekkel.


Egyébként ez van a kollégiumokban is, söt ott a legtöbbször van egy vagy több szobatárs, ott sokkal inkább együtt vagy idegenekkel, csak nem 2-3-mal, hanem jóval több van egy helyen.

2023. aug. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

nem kell összeköltözni senkivel, olyant kell keresned, ahol egyszemélyes a kégli. Ha többen vagytok, az mindenhol balhés...úgy nem lehet tanulni..

...az egyik büdöset szarik, a másik büdöset főz, a harmadik meg akarja mosni a hátad, a negyedik hangos zenét hallgat...


borzalom...

2023. aug. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem szenvedés volt másokkal együtt lakni, de majdnem 10 évig rákényszerültem. Mostmár egy garzont bérlek, ég és föld a különbség
2023. aug. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, nem egyszerűbb csajoknál. Nő vagyok, vegyesen voltak férfi és női lakótársaim is, és azt mondom, hogy a jövőben ezerszer inkább egy férfivel. Elmondja, ha van valami kínja, lányoknál meg ez az esetek nagy részében (vannak szerencsére kivételek) úgy néz ki, hogy csinálsz valamit, ami nem tetszik, zavarja, de ahelyett, hogy elmondaná, hogy ezt pls ne csináld mert idegesít, elkezd passzív-agresszívan viselkedni, és elvárja, hogy kitaláld, hogy mi baja van. Míg a fiú lakótársaim simán átkopogtak, közölték, hogy a kedvenc bögréjükből ittam és máskor ne érintsem meg azt a bögrét, elnézést kértem, és ennyi. És máskor nem érintettem meg a bögrét.

Mondjuk abban igazad van, hogy nőnek előbb adnak ki lakást, nem tudom, miért, a létező legputrisabb ember, akivel együtt laktam, nő volt, és őszintén nem érzek nagy különbséget, nők is, férfiak is tudnak tiszták, meg iszonyat kupisok lenni. Talán a nőknek általánosságában alacsonyabb az érdekérvényesítési képességük, és erre utaznak.


Egyébként meg, ha szobát bérelsz, meglesz a privát szféra. Csak becsukod magadra az ajtót. Érdemes elbeszélgetni a lakótársakkal, hogy nekik milyen a napjuk, hogy képzelik el az együttélést. Ha ők úgy gondolják, hogy közös programokat kellene csinálni, csak mert együtt laktok - nem a te embereid. Én a mostani lakótársammal megejtettem ezt a beszélgetést, mondta, hogy szerinte az a legjobb lakótárs, aki otthon sincs, mondom ezt én is így gondolom, nem vagyunk rosszban, beszélgetünk, ha egyszerre vagyunk a konyhában, de nem akarunk közös programokat, mindketten inkább elvagyunk a szobánkban egyedül, és nekünk így jó.

2023. aug. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!