Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Készpénzátvételt mivel érdemes...

Készpénzátvételt mivel érdemes igazolni?

Figyelt kérdés

Amennyiben a bérbeadó csak készpénzes bérleti díj fizetést fogad el, milyen módon lehetne a legbiztosabban igazoltatni az összeg átvételéről?

Nyilvan itt az lenne a cél, hogy ne mondhassa kétn nap mulva, hogy márpedig én nem adtam neki semmit, bizonyítsam be.

Egy külön átvételi elismervény elég erre, amit a tulaj aláír? Nyilván ezt sem ártana letanúzni, de nem túl életszerű. Esetleg egy átvételi jegyzék a szerződés meklékleteként, amelyet minden hónapban aláír?



2023. aug. 11. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Biztos nem fogja ezt mondani, te vagy az ő házában, nem ő a tiédben, ha ezt mondaná hamar következménye lenne 😅

Amúgy igen elég, én meg a szerződéshez csatoltam egy papírt "átvételi" elismerveny néven, és hozzá fűztem. Minden hónapban alairtuk problema nélkül.

2023. aug. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó.
2023. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos bevételi pénztárbizonylatokon sem szerepelnek tanúk, csak átadó-átvevő.

Csinálj egy A/4-es lapon havi rubrikákat, ahol a tárgyhavi átadást aláírja. Nem leszignálja, hanem aláírja!

A lap tetejére ráírod, hogy “Bérleti díj átvételi igazolás”

a rubrikákba meg az év és hó.

Ha így csinálod, akkor nem kell havonta regényeket írogatnod.

2023. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel bérlőként egy mozdulattal tudsz 2-3 év bérleti dijnyi kárt okozni neki, nem fog egy berbeado sem ilyet csinálni.

De ha akarsz írj egy átveteli elismervényt, amit aláiratsz vele

2023. aug. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Okostelefonnal akár felveheted titokban is, hogy át adod a pénzt és nem hajlandó írásban elsimerni. (hanganyag is elég akár, bíróságon felhasználható)
2023. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!