Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Penészes lakás, mit tehetünk?

Penészes lakás, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két és fél éve beköltöztünk egy lakásba, ami beköltözéskor problémamentesnek tűnt. 40 nm, de csak két ablaka van, emiatt elég sötét. Tavaly volt egy beázás, ami miatt penészes lett a lakás, dohos szag volt bent, hiába szellőztettünk. Már az elején jeleztük nekik a problémát, de nem csináltak semmit. Nagy nehezen vettek egy párátlanítót, valamivel jobb is lett a helyzet, de nem szűnt meg a rossz szag, illetve a penész és kiújult (csak nem annyira, mint előtte). Végre lejárt a szerződés, de a hozzáállásuk szörnyű.. Konkrétan az ágyneműtartó is penészes, amibe betettük a kanapé párnáit, természetesen az is penészes lett. Most épp takarítunk, és megkérdeztük, hogy a párnákkal mit csináljunk? Szó szerint ezt írta a nő “Szia, vigyed el tisztítóba”. Borzasztó mérges vagyok, mert több ruhámat ki kellett dobnom, nem is a szekrényben, hanem ruhaállványon tartottam az utóbbi időben őket, mert minden büdös lett, ami benne volt. A kauciót nyilván nem kaptam még vissza, és van egy olyan érzésem, hogy nagyon sokat leakar vonni belőle. Szerintetek mit csináljak?



2023. aug. 13. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A beázás meg lett szüntetve, csak nem lett kifestve?

Hányadik emelet? Utcai lakás?

Ekkora lkaásban nálunk 1 ablak van, ami 6 nm kb., úgyhogy nagyon napos, világos. Nem is férne hova több ablakm a teljes utcai frontot kitöéti szinte.

2023. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Semmit nem csináltak a beázással. Akkor jött megnézni valaki, amikor jeleztünk, hogy mindenképp szeretnénk elhagyni az albérletet, de változás a mai napig nem történt.


Földszinti, utcára néz. A nappali valameddig mondhatni világos, de a hálószoba “ kis ablaka” a nappalira néz, tehát a nappaliból szűrődik be a fény. A másik ablak is kicsi, a bejárati ajtó felett van.

2023. aug. 13. 22:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Penészes lakás egészségre káros, bármikor felmondhattátok volna retorzió nélkül.
2023. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

"Semmit nem csináltak a beázással."


Őőő, most jól értem, hogy nem szüntették meg a beázás okát? Létezik ekkora ostoba barom? A közös képviselőnek nem szólt senki? Az, aki felől beáztok, azzal se beszéltetek?


Nem vagyok beázás guru, de amikor az én albim ázott be, akkor a tulajtól függetlenül is azonnal jeleztem minden érintettnek, el se tudom képzelni, hogy ezt hogy lehet ignorálni. Ez csak rosszabb lesz. Ellenben ha megszűnik a beázás oka, akkor onnantól a probléma megoldva, náladi is pár napon, maximum pár héten belül ki kell száradnia mindennek. Nálam egyáltalán nem volt utána penészesedés vagy bármi hasonló.

2023. aug. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez csőtörés lesz akkor és azóta is folyamatosan ömlik a víz a falba, akár napi 2-3 köbméter is. Ennek az ingatlannak annyi.

A felsőszomszéd és/vagy a Társasház meg fizeti a vízszámlát az elfolyt vízre. Ez már milliók, csak a vízszámla erre.

2023. aug. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" [link]


Tévedés, mert a beázás azóta is folyamatosan VAN.

2023. aug. 14. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, nem vitte fel amit copyzni akartam.

Újra tehát:


"Tavaly volt egy beázás"


Tévedés, mert a beázás azóta is folyamatosan VAN.

2023. aug. 14. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Remélem dokumentáltátok fotóval a beázást és annak következményeit. Én biztos nem vinném tisztítóba a párnákat. Ha a penészedés nem a helytelen lakáshasználat azaz szellőztetés hiánya okozza, hanem a beázás akkor a tulajdonos dolga és költsége felszámolni a penészedés gombáit. Ha nem adja vissza a kauciót (feltéve hogy minden számla rendezve és kárt nem okoztatok) akkor fizetési meghagyás eljárás kezdeményezése a tulajdonos ellen. Nem drága és nem bonyolult. Közjegyzőnél kell kezdeményezni. Persze ha megvan az eredeti bérleti szerződés, és abban a kaució átvétele is dokumentált, vagy egyéb elismervény van róla.
2023. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9: Nem, ezt a társasházi biztosítás fedezi. Csakhogy 3 napon belül kell bejelenteni a káreseményt. ebben pedig egyformán ludas mind a bérlő, mint a tulaj, hogy 9 hónapig nem jelentették be és nem kezdték meg a hibaelhárítást. Ez a lakás ahogy kinéz, egyértelmű, hogy nem 3 napja keletkezett a hiba.
2023. aug. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!