Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan szeretném őket elküldeni?

Jogosan szeretném őket elküldeni?

Figyelt kérdés
Külföldi a lakótársam, egy lány, aki 7 hónapra költözött be amíg a régebbi lakótársam erasmusszal elutazik. Én 5-ik éve, hogy ott lakok, nyáron nem tartózkodom ott, de ugyanúgy fizetek. A lánynak mondtam, hogy érkezem sulikezdésre és akkor írta, hogy pont aznap érkezik a párja, aki szintén külföldi és eddig egy másik városban volt az egyetem és a munkája miatt, de mivel nincs még rendben valami hivatalos papírja (szerintem tartózkodási engedèly) ezért nálunk lakik 1 hónapot , majd utána repül haza és reméli tudunk együtt lakni. Na már nekem ez is sántít. Mondanom sem kell nem tetszett, leginkább mert kész tények elé állított és nem ez lett megbeszélve. 1 éjszakát bírtam velük, iszonyat hangosak, kérésre se csendesednek, sokáig vannak fent és korán kelnek. 6-kor már az üvöltetett zenére keltem, amit készülődéshez hallgatott a làny. A lakás, amikor megérkeztem tiszta szutyok volt, a kő mancsos dzsuvás, a fürdőt érkezésem után ki is sikáltam. Gyanítom beköltözés óta nem volt takarítás. A párja cipőben járkál a lakásban. Főbérlő nem tudott a párja beköltözéséről, úgy döntöttem szólok mindenért és inkább költözzenek ki mindketten. Ráadásul az előző havi rezsi összegéből gyanús, hogy már augusztusban is ott volt a párja.

2023. szept. 8. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen
2023. szept. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Persze, szólj a tulajnak, ő rakhatja ki őket.
2023. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
Semmi közöd hozzá! 🖕
2023. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmi közöm? Hát tudtommal én is és ő is ott lakik, neki is van beleszólása ugyanúgy abba, ha huzamosabb időre vinnék a lakásba valakit. 2 hónapig ott tanyázik a párja, aki illegálisan van a lakásban, lehet az országban is már (nem eus állampolgás) kerülgetnem kell a lakásban, egész nap otthon van, zajos és még szutykosak is, mert egyáltalán nem takarítanak. Plusz fizessem a fogyasztott rezsit, úgy hogy ott se voltam. Tényleg semmi közöm hozzá :)
2023. szept. 8. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Olvass Bibliát, higyj Jézusban, és békélj meg.
2023. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy szólsz a tulajdonosnak, de ezt a lánnyal is közölnöd kell, hogy részedről nem oké a felállás. Nyári rezsinél, meg az alapdíjak és a kk fele terhel téged, a többi azé aki elhasználta, és tuti nem fizetném ki. Milyen szerződésed van, mit tartalmaz?
2023. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt meg kell majd keresnem, de tudom, hogy a lányé a legegyszerűbb formanyomtatvány, ami a neten volt. Biztos, hogy van benne x idő, ameddig maradhat miután szólva lesz benne, de arra is rákérdezek a főbérlőknél, akik egyébként teljes mértékben mellettem vannak, főleg miután megmutattam hogy néz ki a lakás. És persze a beköltöztetett srácnak sem örültek. A lány tudja, hogy részemről nem oké a felállás, viszont azt nem mondtam neki, hogy a főbérlő már tud a dolgokról, mert mondta ő is szeretné látni, hogy a pali ott van és majd vasárnap tesz egy látogatást. Természetesen csenget majd és nem csak úgy bemegy a lakásba (én egyéb okból pont nem leszek ott, nem szándékosan). Viszont az egy másik probléma, hogy a főbérlők aláírtak egy befogadónyilatkozatot, mivel a csaj dél-amerikai. Tudja valaki azt milyen módon lehet visszavonni? Nem találom sehol.
2023. szept. 8. 16:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a gond kérdező, hogy te nem tudod őket elküldeni, ezt csak a tulajdonos teheti meg. Neked annyi lehetőséged van, hogy szólsz a tulajdonosnak az új lakóról, de utána csak rajta áll, hogy elküldi őket vagy egyszerűen beszed egy adag pénzt még cserébe az ott lakásáért a barátnak.
2023. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem a tulajjal és ő is mondta, hogy szeretné, ha inkább elmennének. Elvileg vasárnap megmondja nekik, hogy el kell majd menniük. Kauciót nem fizettek, nincs mit lelakniuk. Szeptember végére szeretné mondani, hogy menjenek el. Ha pedig még hamarabb, akkor azt mondta a fele lakbért visszaadja nekik.
2023. szept. 9. 00:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted!
2023. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!