Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kivettem egy szobát, amiben a...

Kivettem egy szobát, amiben a fal penészes volt, de a tulajdonos meggyőzhetetlen abban a tekintetben, hogy nem én voltam, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az emberrel nem lehet beszélni, mert minden mondatomba beleköt. Úgy vettem észre én (barátom már aznap látta, mikor beköltöztem, de azért nem szólt, mert tudta, hogy bepánikolok és nem aludtam volna itt akkor), hogy elhúztam a heverőt másfél hónap után (heverő és a fal szorosan egymáshoz voltak tolva), abban az állapotban aludtam a szobában, ahogy kaptam, csak másfél hónap után takarítottam úgy, hogy kihúztam a heverőt. Márciusban jöttem, előtte senki nem volt a szobában, nem volt fűtés és szellőztetve is ritkán volt, sőt, télen festettek, és köztudott, hogy a téli festés alkalmával, ha nincs rendesen szellőztetve és fűtés sincs, bepenészedik a fal. Ő maga mondta, hogy nem volt fűtés a szobában egész télen. Elvárható lett-e volna, hogy mikor jövök, elkezdem kihúzni a heverőt,nem az volt az első dolgom, 15 euróról van szó, de zavar, hogy olyat fog rám, ami nem is én voltam, mert miután eltakarítottam a falról a penészt, már nem jelent meg.

2023. szept. 10. 13:59
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
93%

Barátod is megéri a pénzét, akkor a pánikolás helyett inkább hagyta hogy másfél hónapig egy penészes fal mellett aludjál?

Ha nem nagyon penészes, le kell fújni Szavóval, hátha nem lesz nyoma sem. Én lefújtam nálunk és semmi nyoma nem maradt.

Az albérlő meg persze hogy rá akarja verni valakire és kire verné ha nem rád.

2023. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
60%
Mindenesetre ezután a heverőt ne nyomd neki teljesen a falnak, valószínű a szoba leghűvösebb fala ez és a heverő miatt szellőzése sincs azon a részen.
2023. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Két héten belül kiköltözök. Barátom tényleg rossz, hogy nem szólt. Az a baj, hogy a tulaj érthetetlen, és nem fogja fel, hogy ha nem tud szellőzni a fal, penészes lesz. Majdnem 100 évesek amúgy a falak.
2023. szept. 10. 14:10
 4/7 Gugu Gabor ***** válasza:
77%
Az hogy 100 éves a fal az tök mindegy ha a helység nem szellőzik és a pára a falon csapodik le akkor a 2 éves fal is penészedni fog. Ez egyébként tipikusan nyílászáró csre utánni probléma. Nyilván a tulajjal nem tudsz mit kezdeni de sokan beledutottak ebbe.
2023. szept. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Engem nem is az összeg zavar, mert szó nélkül odaadom, ha kell, csak ne fogja rám, mert ő maga se tudja biztosra, hogy ki miatt volt ott, kérje el a pénzt, de ne fogja rám úgy, mintha valami bűnöző lennék.
2023. szept. 10. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Meglattad, hogy peneszes a fal; letorolted, fujtal ra szert, jol kiszelloztettel, majd a kovetkezo napokban/hetekben figyelted, hogy visszajon-e, ha nem, akkor problema megoldva. Nem ertem, egyaltalan honnan tud rola a tulaj? Vagy o vette a szert?
2023. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A tulaj onnan tudja, hogy kihúzva maradt az ágy (prevenciós jelleggel hagytam úgy), és egy nagyon picit foltos maradt, ami csak akkor észrevehető, ha valaki elkezdi közelről vizsgálni. Ő bejött egyszer bezárni az ablakot, mikor éppen nem voltam itthon és vihar volt, és akkor átvizsgálta a szobát akkor. Ő nem hiszi el a penészt, mert azt gondolja, hogy én direkt kihúztam az ágyat, és valami krétával összemázgáltam a falat, aztán még úgyis hagyom a dolgokat. Tegnap bejött, leült a kanapéra és kent rá egy hasonló színű festéket, így viszont már feltűnő lett, ellentétben az után, amit magam után hagytam. Pedig letisztítottam volna még jobban mire kiköltözöm, csak rám akaszkodott emiatt:(
2023. szept. 11. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!