Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözés után az albérlet...

Kiköltözés után az albérlet tulajdonosa a kaucióból levont összegből vesz új berendezéseket. Ilyenkor a régi, lecserélt berendezéseket én, mint albérlő, elkérhetem és elvihetem?

Figyelt kérdés

2023. aug. 23. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

NEM. Neked a lakást úgy kell leadni, ahogy beköltözéskor volt.

A tulaj meg nem a "kaucióból " veszik az új dologkat, hanem a saját pénzéböl.

2023. aug. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Így van a kauciót meg simán lenyeli.
2023. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Akkor vesz újakat, ha rommá pusztítottad a bútorait.

Ha ez nem történt meg, akkor nem használhatja fel a kauciódat, hanem a még bejövő számlák rendezése után vissza kell azt adnia.

Ha viszont tönkre vágtad a bútorokat, akkor minek azok neked, ha úgyis albérletezel? A költözés drágább lenne, mint a halom lom.

2023. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

A törvény azt mondja, ha javítható a hiba az albérlőnek kell javítania, ha nem javítható, a tulajdonosnak kell cserélnie saját költségen.

Ez műszaki cikkek hibáira vonatkozik.

Ez a kaució hatalmas lehúzás, semmi értelme.

Ha összetörsz egy tányért akkor természetesen saját pénzen az albérlő vesz újat.

2023. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
A tulaj csak a kár okozásáért vonhat le a kaucióból.A maradékot vissza kell adni.
2023. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem, a kaució könyvelési értelemben vett értékcsökkenésre vonatkozik. Ha teljesen tönkretetted a bútorokat akkor arra, hogy újat vegyen, de ha csak belekented a fikádat az ágy szövetébe akkor arra, hogy az az ágy már nem 200.000 forintot, csak 100.000-et.

Az a tulajdonos dolga, hogy ő a kaucióból újat vesz, kijavíttatja a régit vagy mit csinál vele, de anyagi értelemben kár érte akkor is, ha még használható az adott tétel, csak indokolatlan mértékben elhasználtad.

2023. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Arra való, ha szerződésben bele van írva, hogy patyolat tiszta volt minden beköltözéskor fika nélkül és így kéri vissza a tulajdonos.

És ilyenkor a szerződésbe bele kéne írni, hogy a tulajdonos szerinti értékcsökkenést kell figyelembe venni.

2023. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"NEM. Neked a lakást úgy kell leadni, ahogy beköltözéskor volt."


Ez nyilván nem igaz. A lakás és berendezései megfelelő használat mellett is amortizálódnak. Egyszerűen nem tudod olyan állapotban leadni, ahogy megkaptad. Egy szőnyeg, egy szék vagy egy asztal is kopni fog a használattól.


A kérdésre válaszolva: nem igazán lehet értelmezni azt, hogy mire gondolsz. A kaucióból levont összeget nyilván számlákkal - vagy legalább blokkokkal - alá kéne támasztani. És a károkozásnál sem űgy működik a dolog, hogy a 20 éves, pár ezer forintot érő, lerobbant hűtő helyett a tulajdonos majd vesz 200 ezerért egy vadiújat és akkor ezt vonja le a kaucióból.

2023. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezö keveri a dolgokat.

A tulaj valamiért visszatartja a kaució egy részét - tételezzük fel, jogosan -, a kiköltözés után meg pár dolgot kicserél a lakásban. A kérdezö ebböl azt a következtetést vonja le, hogy a kaucióból vette az új akármiket, és ugyanilyen téves következtetés alapján azt hiszi, a régiek neki járnak!

2023. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet félreérthető voltam. A tulaj szerint megrongált, és emiatt màr nem használható konyhai berendezést cserélt le és a kaucióból vonta le az árát, számlával igazolva. Mivel még használható és müködik a régi is, ezért gondoltam, elkérném ha már az én pénzéből vett helyette újat.
2023. aug. 24. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!