Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha fel szeretném mondani az...

Ha fel szeretném mondani az albérletem ki kell fizetnem az bérleti díjat vagy csak a rezsit?

Figyelt kérdés
2022.07.10-én költöztem ide,akkor írtunk szerződést is. Szóval több mint egy éve, én úgy gondolom hogy ha felmondom akkor vissza kell kapom a kauciót és csak a rezsit kellene kifizetnem mivel ha kifizetném a bérleti díjat akkor megint 1 hónapig bérelném. És felmondás utan mennyi a kiköltözési idő?

2023. okt. 4. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási idő alatt fizeted az albérletet is, elvileg szerződésben van benne, hogy mennyi a felmondási idő, általában 1-2 hónap.
2023. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amíg ott laksz vagy ameddig a szerződésed szól, arra az időre a bérleti díjat is fizetned kell.
2023. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
60 napot ír a szerződésben,akkor ha most felmondom nem is tudnék egyből költözni..... Masik albit ki se tudnám venni csak ha lejár a 2 hónap.
2023. okt. 4. 14:53
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha találunk neki új bérlőt esetleg ugy azonnal felmondható az albérlet?
2023. okt. 4. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"akkor ha most felmondom nem is tudnék egyből költözni.."

Hogyne tudnál! Ez nem börtön! Perzse a szerződéses kötelmeidet teljesíteni kell!


"És ha találunk neki új bérlőt esetleg ugy azonnal felmondható az albérlet?"

Ez már nem felmondás, hanem közös megegyezés.

2023. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felmondás az 2 honap lenne, addig itt kellene maradnunk,amit nem szeretnénk.
2023. okt. 5. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Maradni nem kell, csak fizetni.
2023. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az se jó, 2 albit egyszerre fizeni.....
2023. okt. 6. 06:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
én bérbeadóként többször belementem, hogy ha találok előbb bérlőt (és az előző eegyüttműködő) akkor nem kell "lelakni" a felmondási időt.
2023. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!