Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire szükséges albiba...

Mennyire szükséges albiba vezetékes net?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy ki fogok adni egy kis lakást, a SOTE kollégiuma mellett (Klinikák).


Épp felújítom, eddig vezetékes net volt, de elég csúnyán vezették be a kábelt.


Bérlőknek (főleg egyetemistákra gondoltam) szükségük van az albérletben vezetékes netre (+TV), havi 8-9000 Ft-ért?

Vagy már mindenki mobilnetet használ?



2023. okt. 5. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Szükséges a vezetékes net havi 9000-ért
Nem kell, mobilnetet használnak
Egyéb (kifejtem a válaszban)
29 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként naná, hogy ALAP a net!
2023. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%

TV szinte biztos hogy nem kell. Internet hogy milyen az egyénfüggő. Én elég régóta hordozható routert használok, amely mobilinternet alapú és Wifi jelet generál, amelynek jelét minden laptop tudja ma már fogni.

Nem aggódnék emiatt a helyedben, biztosan lesz akinek így megfelel. Viszonylag korlátozott az a számítógépes munka amely csak vezetékes internet mellett lehetséges (ezek az esetek speciális adatvédelemmel, titkosítással kapcsolatosak).

2023. okt. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetimástaknak adod ki, alap a net. Laptop és net nélkül még ag órarendjüket sem tudják összeállítani. Mindenhez net kell nekik. A vezetékes net stabilabb, mint a mobilnet.
2023. okt. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

2es: a hordozható routerrel mi a tapasztalatod?

Illetve mennyi a havidíja?

Köszönöm (a többieknek is a válaszokat).

2023. okt. 5. 20:44
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Megszólítva érzem magam, mert velem előfordult, hogy az alapján döntöttem egyetemistaként, hogy a két lakás közül melyiket veszem ki, hogy csak az egyikben volt WiFi.

TV-t mai egyetemisták biztos, hogy nem néznek. Jó, ha van TV-készülék, amin lehet valamelyik streaming szolgáltatót nézni. De hogy mi megy az RTL-en vagy a Dunán, az senkit nem érdekel 30 éves kor alatt.

2023. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

"2es: a hordozható routerrel mi a tapasztalatod?

Illetve mennyi a havidíja?"

Évek óta teljesen pozitív a tapasztalatom. 60GB hordozható internetre fizetek havi 7200Ft-ot a Yettel-nél.

Ez az előfizetési csomag még a Telenor idejéből maradt vissza, akkoriban 2év hűségidő volt, és ennek fejében ingyen adták a routert. Mai napig jó. És nem helyhez kötött, tehát ha utazok ott ugyanúgy működik ahol van térerő. Több egyetemista is használ ilyet, akik ingáznak az egyetemi szállás és a lakóhelyük között.

A wifi-re való igényt mutatja az is hogy ahol csak vezetékes net van, csatlakoztatnak hozzá egy routert ami "csinál belőle" Wifi-t.

Több egyetemi kollégiumban is most már inkább csak Wifi van vezetékes internet helyett. Vagy pl. olyan komoly helyeken is mint pl. a Műegyetem, minden épületben egyetemi Wifi működik, amelyet napi szinten igen sokan használnak, és ez a rendszer be is vált.

A vezetékes internethez való ragaszkodás ma már inkább egyfajta megrögzöttség, ragaszkodás a múlthoz.

A technika abba az irányba halad, hogy legyen egyre több minden vezetéknélküli. Az okostelefonokon népszerű alkalmazások egy része (pl. távvezérlési funkciók) is erre épül...

2023. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

6. MEGGYŐZTÉL!


Kérdező, kiveszem a lakást, ha intézel mobilnetet, routert, meg mindent. >:)

2023. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

6os köszi!

(A vezetékes természetesen úgy értendő, hogy a lakásba jön be a vezeték, és egy WiFi routerbe megy.)

2023. okt. 5. 22:22
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

7.-re.


6. vagyok. Erre céloztam! Ott a WiFi, akkor miért nem hagyod békén??? Ki akar retek mobilnettel vacakolni?

2023. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%

Olyan helyre nem mennék ahol nincs vezetékes net.

Mobilneten ha elérem a limitet leveszik a sebességét annak ellenére, hogy "korlátlanként" reklámozzák.


Amikor elmegy a net előbb leszek morcos mintha csőtörés miatt a vizet zárják el.

2023. okt. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!