Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kidobnátok a munkatársam?

Kidobnátok a munkatársam?

Figyelt kérdés

Néhány éve örököltem egy kis kádárkockát, ami már eleve nem volt jó állapotban, és én sem foglalkoztam vele. Időközben betörtek a cigányok, sőt, később még önkényesen be is költöztek. Úgy kellett elhurcoltatni őket a rendőrséggel, mert az én szavamra nem akartak távozni sem. Szóval egy kis igénytelen putri, épp csak nem ázik be, és közművesített.

Tavaly egy munkatársam elvált, és megkérdezte, hogy nem adnám-e neki bérbe, mert nem volt hová mennie. Mondtam neki, hogy az a ház már évek óta lakatlan és rossz állapotban van, de ha nincs hová mennie, akkor beköltözhet teljesen ingyen, nem kértem érte semmit. Nagyon örült is neki, és már aznap beköltözött, ennek már egy éve, azóta ott él, úgy, hogy soha semmit sem fizetett érte.

Tegnap pedig a saját fülemmel hallottam, hogy egy másik kollégának kibeszélt, hogy én mennyire semmirekellő vagyok, mert az örökségem is eltékozoltam azzal, hogy évekig nem foglalkoztam a házzal, és az milyen putri volt amikor beköltözött, stb. Hirtelen nagyon felbosszantott és közbeszóltam, hogy akkor takarodjon a f@szba a híd alá, ha nem tetszik neki az ingyen ház. Erre mentegetőzni kezdett, hogy félreértettem, mert ő nem rosszindulatből mondta, meg hálás nekem, bla-bla. Végig sem hallgattam a mentegetőzését, csak annyit mondtam, hogy hétvégéig húzzon el onnan, majd eljöttem. Időközben megnyugodtam kicsit és megsajnáltam, mert tudom, hogy minimálbért keres és nincs hová mennie, ezen kívül két 7 éves ikergyereke is van.



2023. okt. 11. 11:13
 1/7 A kérdező kommentje:
A gyerekek nem élnek vele, de azért valamennyi gyerekartást csak fizet, gondolom... Szóval a minimálbérből, gyerektartás mellett nemigen telne neki rendes albira.
2023. okt. 11. 11:20
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem dobnám ki de ezentúl nem engedném ingyen ott lakni.

Ha szerinte nem figyeltél a házra akkor itt az ideje, hogy megmutassa ezt szerinte hogyan kellene megtenni.

Csinálj egy tervet az egyszerűbb felújításokról, amik nem kerülnek sok pénzbe ellenben munkát igényelnek, mint a falak, nyílászárók festése, a külső takarítás, hasonlók. Tegyél melléjük határidőket és ezt kelljen neki időről időre teljesítenie cserébe az ott lakásáért. Havonta fessen ki egy helységet, aztán havonta csiszoljon, fessen le X db ajtót vagy ablakot és így tovább, pontosan. A munka mellett neki kelljen a festéket és egyebet is hozzá megvennie.

Ha már szerinte elhanyagolt a ház akkor legyen rendbehozva. Annyit várj el amit meg is lehet normál tempóban csinálni, havi 1-2 napot erre fordítva, kis költséggel. Akkor a munkája és a belefektetett pénze lesz a bérleti díja.

Ha ezen kiakad és nem hajlandó rá akkor elküldöd, ha megteszi akkor mindketten jól jártok. Neki szinte ingyen van lakása továbbra is és egyre jobb minőségben, neked meg a tulajdonod lesz jobb és a munkatársaddal sem kerülsz végletesen rossz viszonyba.

Semmiképpen nem hagyhatod szó nélkül azt ahogy rólad beszélt a hátad mögött, de nem is kell miatta az utcára tenni. Van igazság abban amit mondott, ezt ismerd el neki is, hiszen valóban leromlott annak a háznak a minősége, de ennek oka is van, amihez neki meg semmi köze, hogy te mit kezdesz az örökségeddel és mit nem. Nem kell neki magyarázkodnod. Viszont innentől ha már elismerted, hogy igaza van és tényleg jobban kellene foglalkozni azzal a házzal, hát itt a lehetőség, hogy ő, mint lakója, cserébe a bent lakásért megtegye.

Ennyivel minimum tartozik neked cserébe azért, hogy ott lakhat ingyen.

2023. okt. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha belegondolsz, konkrétan az igazat mondta
2023. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nem ezzel van a gond. Azzal hogy ezt a háta mögött másnak mondja úgy, hogy közben ő lakik eben a lakásban és szivességből.

Ha a szemébe mondta volna vagy beszélgetnek és elmondja, hogy szerinte kár volt hagyni így lepusztulni, az teljesen más, mint a háta mögött másnak.

2023. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Mint a huzat kidobnám.
2023. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Igen, kiraknám.
2023. okt. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha te amúgysem laksz ott, akkor nem tenném ki. Legalább lakik ott valaki aki nem önkényes lakásfoglaló.

Csak azért el kell beszélgetni vele hogy nehogymár a nyúl vigye a puskát.

Meg amit a 2-es mondott. Ha nem tetszik neki, akkor hajtá, neki lehet állni csinálgatni.

2023. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!