Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ideiglenes lakcím bejelentkezé...

Ideiglenes lakcím bejelentkezés fontos?

Figyelt kérdés

Én és a párom november 1-től költözünk albérletbe. Ismerősömtől kérdeztem ezt az ideiglenes lakcím fontosságát,de ő nem intézte el állítólag,és hogy nekünk sem kell annyira.


Én a szomszédos megyéből költözöm át,és ha esetleg beteg lennék,akkor nekem vissza kell járnom a dokimhoz, illetve kórházba is oda kell mennem,igaz? Szóval nekem mindenképpen át kéne jelentkeznem.


Párom abból a megyéből van,ahova költözünk,neki is kéne ideiglenes lakcím?


Vagy elég,ha egyikünk bejelentkezik ideiglenesen?


Plusz,internet bekötés.

Az épületben minden szolgáltató megtalálható,csak a lakásban nincs net/router,így azt mi szeretnénk/nekünk kell bevezetni,mi fizetnénk,de ahhoz is kell az ideiglenes lakcím,nem? Illetve a szerződés is kell hozzá majd?



2023. okt. 24. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve törvènyileg köteles vagy bejelentkezni. Másodszor így tudsz ott helyben körzeti stb orvoshoz elmenni. De esetleg máshoz is kellhet(posta-levèl)
2023. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem, az internethez nem kell, én is most intézem még a tartózkodási hely bejelentését (orvoshoz továbbra is az állandó lakhely szerint fogok nem járni :). A szerződést vittem magammal az albérletről, és bekötötték a netet.

A megye egy dolog, a kérdés az, hogy területileg hol van az illetékes egészségügyi szolgáltató. Tehát ha az állandó lakcíme ugyanahhoz a szolgáltatóhoz esik (háziorvosilag például), mint ahova a tartózkodási hely települése esne, akkor a párodnak talán (!) nem kell. (ártani nem árt).


Mindazonáltal hiába vagy törvényileg köteles bejelentkezni, ha a tulajdonos nem írja alá a bejelentő lapot, mert akkor meg vagy lőve. Ilyet is ismerek, és a család nem nagyon "pattoghat", mert akkor meg kiteszi a tulaj.

2023. okt. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
"Állandóra" is bejelentkezhettek. Igazából "lakóhelynek" hívják. Az "ideiglenest" meg "tartózkodási helynek". Orvoshoz nem árt, ha be vagy jelentve; hivatalos levél csak a bejelentett lakóhelyedre megy stb. Ha gyerek is van, bölcsi-ovi-iskola kész cirkusz bejelentkezés nélkül, és így tovább.
2023. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2023. okt. 24. 17:39
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Tartózkodási helynek érdemes, ha hosszú távon terveztek. Mi első évben nem foglalkoztunk vele, mikor lejárt az egy év, és megegyeztünk, hogy változatlan feltételekkel maradunk, akkor kértük, hogy doki miatt bejelentenénk.

(Páromnak volt fontosabb, ő vidéki.)

5 éve élünk itt, szóval így volt értelme. Ha évente ugrálnánk, akkor nem biztos, hogy látnám értelmét.

2023. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
annyi kieg, hogy ha van két tanúval aláírt szerződésetek, akkor nem kell a tulaj aláírása sem. kormányablaknál (akár online is) lehet intézni az új lakcímkártyát.
2023. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ☺️
2023. okt. 26. 16:12
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Online csak a tulajdonos tud bejelenteni (én is néztem), másfelől viszont hiába volt nálam a szerződés, az első amit kérdeztek, hogy a rózsaszín nyomtatvány van-e, és alá van-e íratva.
2023. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 A tulajdonos nem tudja online bejelenteni a bérlőt. Mindenki csak saját maga tudja bejelenteni a lakcímét. Néha kekeckedik az okmányiroda, és nem fogadja el a két tanús szerződést a tulaj külön aláírása helyett. Ilyenkor írásbeli indoklást kell kérni az elutasításról. Ennek hatására általában utánanéznek a jogszabályban, és megcsinálják a lakcímbejelentést. (A bérlő tkp. saját maga írja alá a szállásadónál.)
2023. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6: nem tudom melyik évben próbáltad, de 2022-ben nekem sikerült online bejelentkeznem.

Okmányirodában lehet kekeckednek az ilyen őskövület ügyintézők (de akkor meg kell előttük lobogtatni a 2013-as törvényt), viszont a kormányablakban elfogadják a 2 tanús szerződést is.

2023. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!